Nejočekávanější hororové hry roku 2018

Milovníci strachu, temnoty a hrůzy před sebou nemají zrovna k prasknutí nabitý rok, ale za to těch pár nadějných hororových titulů vypadá nadmíru zajímavě. Ať už jste příznivci sci-fi psychologických hororů, poctivé duchařiny nebo fanoušci Lovecraftova světa, v roce 2018 si přijdete na své. A nezapomeňme zmínit, že příští rok vyjde i nadějný titul Ghost Theory, na kterém pracují čeští tvůrci. Ale více už v našem článku – nejočekávanější hororové hry 2018!

Agony

Kdy vyjde: 30. března 2018

Hry obvykle smrtí končí a hráče čeká loadovací obrazovka. Agony ovšem teprve až po smrti začíná. Ocitáme se totiž v pekle co by nešťastná duše, která tu po smrti skončila. Vzpomínky na naši minulost jsou fuč, ale zato disponujeme schopnostmi ovládat ostatní duše v pekle a dokonce i posednout některé slabší druhy démonů. Jen díky tomu z nás nebude nebodá oběť, která bude zažívat neustálá muka až do skonání věků. I tak ale půjde o nadmíru nepřátelské prostředí, plné trpících duší a krvelačných démonů. A najít jednoho z nich, Rudou bohyni, bude náš úkol. Díky ní totiž budeme moci z pekla uniknout. Snad.

Scorn

Kdy vyjde: 2018

Hra Scorn sází především na strašidelný vizuál, který vychází z díla H. R. Gigera, tvůrce podoby legendárního Vetřelce. To znamená, že tísnivé a znepokojivé pocity tu vyvolává v podstatě všechno včetně zdí, nemluvě pak o odporných zkrvavených tvorech, kteří se plazí temnými chodbami. V atmosférickém světě Scorne budou našimi protivníky dvě věci – děsivé potvory a hádanky. Na vypořádání se s nebezpečím budeme disponovat arzenálem podivně vypadajících zbraní. Co se hádanek týče, každá z herních lokací bude mít svou vlastní a její vyřešení nás přirozeně posune zase dál.

KOUKNI SE  Nejlepší hra roku 2021

Moons of Madness

Kdy vyjde: 2018

Kolonizace Marsu možná vypadá idylicky na propagačních materiálech společnosti SpaceX, ale reálně to nejspíš žádný med nebude. Tvůrci Moons of Madness pracují rovnou s myšelnkou, že to bude přímo hororový zážitek. Na rudé planetě se ocitneme v kůži jediného astronauta na první výzkumné stanici na Marsu. Jeho očima se budeme moci kochat do detailu propracovaným prostředím Marsu. Tedy až do prvních nadpřirozených událostí, kterých bude svědkem. Hra se inspiruje duševními nemocemi a nikdy tak nepůjde s jistotou říct, jestli to, co vidíme, je skutečnost, nebo jen výplod choré mysli hlavní postavy.

Call of Cthulhu: The Official video Game

Kdy vyjde: 2018

Vývojáři této hry se sice vyhýbají slovu horor, ale jejich hra nepochybně děsivé bude. Vychází totiž z díla H. P. Lovecrafta a najdeme v ní plno jeho monster. Nepůjde ale o horor plný laciných lekaček, nýbrž o atmosférickou a detektivní záležitost. Lovecraftova monstra nebudeme ani kosit po stovkách, místo toho se budeme snažit vyšetřováním přijít na to, jak je porazit. To vše v kulisách Bostonu 20. let minulého století. Těšit se můžeme i na výrazné RPG a stealth prvky.

Ghost Theory

Kdy vyjde: 2018

V chystané české hře Ghost Theory si zahrajeme na vyšetřovatele paranormálních jevů. Na jednotlivých lokacích budeme sbírat stopy, informace a data z přístrojů, jako je třeba detektor EMF. A nepůjde vůbec o nějaké náhodné lokace. Vývojáři se inspirovali mnoha místy ze skutečného světa, která jsou spojena s nějakou paranormální aktivitou. Podíváme se tak například na děsuplný benátský ostrov Poveglia nebo vyřešíme záhadu ducha na hradě Pontefract. Nepůjde o horor plný lekaček. Právě naopak – přítomnosti duchů si často ani nevšimneme. Naším úkolem bude právě nalézt jejich stopy a vyprovokovat je k nějaké reakci. A nadpřirozenými silami budou nadáni i sami hráči – budeme moci provádět interakce s určitými objekty a tím se dozvídat o jejich minulosti, což nám pomůže s vyšetřováním. Pokud máte zájem, hru můžete i finančně podpořit na oficiálních stránkách.

Předchozí článekNa co koukat v bedně o vánočních svátcích?
Následující článekRecenze: Audiokniha Nekonečný příběh probudí dítě v nás

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

14 − 8 =