Nejočekávanější filmy podle komiksů v roce 2017

Jak válčily filmy podle komiksů na stříbrných plátnech v letošním roce? Ale hlavně, na co všechno se můžeme těšit v roce následujícím? Úspěšnost filmů podle komiksů byla o něco lepší než těch z žánru fantasy. Z šesti filmů výrazněji propadl pouze jediný. Největšího úspěchu u diváků a kritiků se těšil Deadpool. Zadařilo se mu i na poli finančním. Při rozpočtu 58 milionů vydělal celosvětově 782 milionů dolarů. A to je slušný nárůst. Daleko dražším ale s miliardovým výdělkem a kladnými recenzemi disponuje Captain America: Občanská válka. V závěsu je Benedict Cumberbatch se svým Doctorem Strangem. Vtípků bylo občas trochu moc, ale jinak se film povedl na jedničku. Kvalitní ale už pomalu příběhově vyždímaná série X-Menů s podtitulem Apokalypsa. Příliš oživení nepřinesly ani mladší verze postav z původní trilogie.

Někde mezi stojí Sebevražedný oddíl, který trochu doplácí na fakt, že to nejlepší nám ukázali v trailerech. Šlo i tak o výbušnou zábavu, která ale narážela na více příběhových nelogičností než by bylo zdrávo. Alespoň, že film vydělal na sebe a pár dolarů navíc. Nejslabším článkem filmů podle komiksů se stal Batman v. Superman: Úsvit spravedlnosti. Ten velkou měrou doplatil na fantasticky vypadající trailery a pak to bylo dlouhé dvouhodinové žvatlání s minimem akce. Ani motivace obou hrdinů stojících proti sobě nebyla doladěná a místy dost pokulhávala. Výdělky byly také skoro o polovinu nižší než se čekalo.

Teď se ale podíváme na filmy podle komiksů, které nás čekají v roce 2017. Filmů bude opět šest. Zatím všechny působí výtečně. Tak doufám, že nedopadnou jako Batman v. Superman.

Spider-Man: Homecoming

Někdo by řekl: „Už zase?!“. Ano, je to tak. V příštím roce nás čeká další pomyslný restart série o pavoučím muži. Po úspěšné původní trilogii po pár letech pauzy přišel restart/oživení Spider-Mana v podobě dvou filmů s názvem Amazing Spider-Man. Filmy nebyly špatné, ale poslední z nich byl ze všech pěti nejméně výdělečný. Tak Sony přehodnotilo stanovisko ohledně postupného začlenění Spider-Mana do Marveláckého univerza. Prvním testem byla účast v třetím Captainovi America a jeho Občanské válce. Fanoušci si ho oblíbili, a tak nás čeká jeho další ne úplně sólový film.

KOUKNI SE  5 nejsympatičtějších filmových a komiksových záporáků

Roli Spider-Mana má nyní na svědomí nejmladší představitel (Tom Holland), který bojuje se zločinci a zároveň chodí ještě do školy. Nedlouho na to se na scéně objeví nový padouch Vulture (Michael Keaton) – obrovské okřídlené kovové monstrum. To všechno by vypadalo jako vykrádačka předchozích filmů s větším množstvím humoru, kdyby do děje jako jednu z hlavních postav nezačlenili miliardáře Tonyho Starka/Iron Mana (Robert Downey Jr.). Tony Stark bude ve filmu fungovat především jako mentor a učitel Petera Parkera. Peterovi to samozřejmě nedá, protože má pocit, že Spider-Man by mohl dokázat více, než se dosud odvážil. Vše zkomplikuje a ohrozí nový extrémně nebezpečný padouch Vulture.

Podle prvního traileru to zatím vypadá hodně dobře. Tak se necháme překvapit. Kromě výše zmíněných tří herců si ve filmu zahraje také Marisa Tomei (teta May), Zendaya (Michelle), Jon Favreau (Happy Hogan), Laura Harrier (Liz Allan), Martin Starr (pan Harrington), Donald Glover a další. Režie se ujal Jon Watts. Po filmech Clown a Cop Car to bude jeho teprve třetí celovečerní počin. Pod kolonkou scénář je napsáno 6 jmen včetně režiséra – Jonathan Goldstein, John Francis Daley, Jon Watts, Christopher Ford, Chris McKenna, Erik Sommers. Hudební doprovod složil zkušený mazák Michael Giacchino (trilogie Star Trek, Mission Impossible III, Úsvit planety opic, Jurský svět, Doctor Strange).

Premiéra: 6. 7. 2017

 

Liga spravedlnosti/Justice League

Ke konci příštího roku se můžeme těšit na první filmovou týmovku ze stáje DC. Prozatím je k vidění pouze trailer speciálně vytvořený pro fanoušky pro poslední Comic-Con a několik ukázek z natáčení. Po porážce Doomsdaye, vytvořeného Lexem Luthorem v filmu Batman v. Superman, bude ohrožovat nejen superhrdiny ale existenci celého lidstva nově probuzená hrozba globálních rozměrů. Víme prozatím, že děj je zasazený několik měsíců po událostech v předchozím filmu. Velkou roli budou mít Paradémoni. Velká okřídlená monstra s rudýma očima, která viděl Batman v jednom ze svých snů/nočních můr. A navštívíme Atlantis – domov Aquamana – v průběhu věků.

KOUKNI SE  5 nejsympatičtějších seriálových záporáků

Známé je herecké obsazení. Ústřední trojice z předchozího snímku zůstává beze změny – Ben Affleck jako Batman, Henry Cavill jako Superman, Gal Gadot jako Wonder Woman. K nim se přidají noví herci/superhrdinové – Ezra Miller jako Flash, Ray Fisher jako Cyborg, Jason Momoa jako Aquaman. Z pomyslných záporáků je to Ciarán Hinds jako Steppenwolf a Willem Dafoe jako Nuidis Vulko. V dalších vedlejších rolích uvidíme Amy Adams (Lois Lane), Amber Heard (Mera), Diane Lane (Martha Kent), Kiersey Clemons (Iris West), Jeremy Irons (Alfred), J. K. Simmons (komisař Gordon), Jesse Eisenberg (Lex Luthor) a další.

Režie se opětovně ujal Zack Snyder. Pro Snydera to znamená hodně. Půjde o jeho poslední reparát filmu ze stáje DC. Pokud Liga spravedlnosti dopadne podobně neúspěšně jako Batman v. Superman, začnou se studia poohlížet po jiném režisérovi. Z původního záměru natočit film na dvě části prozatím sešlo a vypadá to, že Liga spravedlnosti bude samostatným snímkem. Scénář k filmu napsal Chris Terrio (Argo, Batman v. Superman: Úsvit spravedlnosti) a hudební doprovod složil Junkie XL (Sibiř, 300: Vzestup říše, Šílený Max: Zběsilá cesta, Deadpool).

Premiéra: 16. 11. 2017

 

Thor: Ragnarok

Teď ještě něco ze stoprocentního soudku Marvelu. Příští rok nás čeká třetí setkání s Asgardským bohem hromu Thorem. Snímek ponese název Thor: Ragnarok. Ve třetím pokračování se Odinův syn střetně s nepřítelem tak mocným, který je schopný svou silou zničit celý Asgard – město bohů. Před pár dny tvůrci navíc potvrdili, že navštívíme místo známé jako Planet Hulk. To proto, že Thor ve svém třetím snímku nebude sám, ale dostane pomoc v podobě Hulkově hromadě svalů. Je to logické vzhledem k tomu, že ani jeden z nich se neobjevil v Občanské válce mezi Iron Manem a Captainem Americou. Ve filmu se také objeví Dr. Stephen Strange. Diváci, kteří v kinech vydrželi až do konce titulků Doctora Strange, už ví2-11-1-300x167 proč.

KOUKNI SE  Kteří hollywoodští herci si letos vydělali nejvíce peněz?

O ději se toho moc neví, ale herecké obsazení je jisté. Roli Asgardského boha hromu Thora si zopakuje australský herec Chris Hemsworth, roli Hulka opět Mark Ruffalo. Dále pak Benedict Cumberbatch (Dr. Stephen Strange), Tessa Thompson (Valkyrie), Anthony Hopkins (Odin), Idris Elba (Heimdall), Tom Hiddleston (Loki), Jaimie Alexander (Sif), Cate Blanchett (Hela), Karl Urban (Skurge), Jeff Goldblum (Grandmaster) a další. Režii dostal na starost neznámý režisér novozélandského původu Taika Waititi. Prozatím má na kontě čtyři celovečerní filmy – Orel kontra žralok, Kluk, Co děláme v temnotách, Hon na pačlověky. O scénář se postarala čtveřice Christopher Yost, Eric Pearson, Craig Kyle a Stephany Folsom. O hudbu se postaral nepříliš známý ale již zkušený skladatel Mark Mothersbaug (Ptačí klec, Život pod vodou, 21 Jump Street, Hotel Transylvánie, LEGO příběh).

Premiéra: 26. 10. 2017

Wonder Woman, Logan, Strážci Galaxie Vol. 2

Mezi další očekávané filmy podle komiksů patří bezpochyby sólovka Wonder Woman s Gal Gadot a Chmv5bmzuxnjq5mjayof5bml5banbnxkftztgwmjizota1mdi-_v1_ux182_cr00182268_al_risem Pinem v hlavních rolích. V režii Patty Jenkinsové, scénáristů Allana Heinberga a Geoffa Johnse. Hulogan-movie-poster-480x711dbu složil Rupert Gregson-Williams. Premiéra: 1. 6. 2017. Dále pak poslední film Hugha Jackmana v sérii X-Menů. A to samostatný film Logan, který jeho dobrodružnou cestu srdceryvně ukončí. Film zrežíruje James Mangold. Mangold spolu s Michaelem Greenem a Scottem Frankem napsal také scénář k Loganovi. O hudbu se postaral Cliff Martinez. Premiéra: 2. 3. 2017. A nesmíme zapomenout na ztřeštěné a ujeté vesmírné Avengery s názvem Strážci Galaxie Vol. 2. Jejich pokračování slibuje vyšší stupeň akce a zábavy v opětovné režii Jamese Gunna. Scénář k filmu si napsal sám režisér. Hudební doprovod složil známý skladatel Tyler Bates. Více se o těchto filmech spolu s trailery dozvíte v tomto článku.

sub66c6d8_gotg2_domteaser_1sheet

 

 

Ondřej Blahut

 

www.imdb.com, www.collider.com, www.whatculture.com, www.comingsoon.net

Předchozí článekRECENZE: Nestárnoucí tělo
Následující článekSexy nohy Emily Blunt

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

17 + 2 =