Nejlepší romantické knihy pro všechny romantické duše

  Ať už jste romantická duše, hledáte vhodné letní čtení anebo si jen rádi odpočinete u milostných příběhů, jsou pro vás romantické knihy skvělou volbou. Příběhy, ve kterých hraje podstatnou roli láska, už navíc nejsou jen doménou žen. Díky kombinaci s fantasy či sci-fi žánrem je dnes vyhledává i celá řada mužů. Tady jsou nejlepší romantické knihy, které rozhodně stojí za to mít ve své knihovně.

  1Dvůr trnů a růží

  Zamilovali jste si příběh krásky a zvířete, ale jeho původní prezentace vás už omrzela? Pak sáhněte po trilogii Dvůr trnů a růží, která se příběhem o upřímné lásce inspirovala. I zde se děj z velké části točí kolem vztahu mezi krásnou dívkou a podivným tvorem. Celá romance je pak zasazena do fantasy světa víl, který vytvořila spisovatelka Sarah J. Maasová, jež u young adult publika zabodovala již fantasy sérií Skleněný trůn.

  Kdo se do čtení Dvora trnů a růží pustí, brzy zjistí, že hlavní hrdinka není obyčejná dívka ale lovkyně. Tu jednoho dne během honu na vlka odvleče do jiného světa neznámý tvor. Z únosce, kterého devatenáctiletá Freya původně měla za zvíře, se následně vyklube Tamlin, jedna z nesmrtelných bytostí, které dříve vládly světu.

  I přes počínající nenávist si k sobě oba dva postupně nacházejí cestu a původní zášť nakonec střídá láska. Nejedná se však o pohádku, a tak není nikde napsáno, že jejich příběh skončí šťastně. Oba hrdiny čeká velké množství překážek, jejichž zdoláním rozhodnou nejen o svém osudu, ale i o budoucnosti celého království.

  KOUKNI SE  KVIFF.TV: festival v Karlových Varech, který nemusí končit

  2Než jsem tě poznala

  Na skutečnosti, že se protiklady přitahují, staví i trilogie spisovatelky Jojo Moyesové s názvem Než jsme tě poznala, jež vypráví příběh usedlé, optimistické a upovídané Louisy Clarkové a náladového a depresivního Willa, který žil vždycky velmi aktivní život. Tedy až do osudové nehody, při které prodělal poranění páteře, jež ho odkázalo na pomoc druhých. Svět bez hranic plný adrenalinu, peněz a neomezených možností je Will nucen vyměnit za bezbariérový byt, invalidní křeslo a otravnou ošetřovatelku Louise.

  Ačkoli si lze jen těžko představit nesourodější dvojici, Will postupem času procitá a díky neodbytné Louise se opět cítí naživu. Když se s ní ale podělí o svůj plán, zůstane nepochopen. Louise tak bude muset přemýšlet o tom, zda je schopna jít proti vlastnímu přesvědčení pro někoho, koho miluje.

  3Námi to končí

  Spisovatelka Colleen Hooverová se proslavila příběhem z roku 2014, který čtenáři znají pod názvem Bez naděje. O dva roky později přichází s dílem Námi to končí, bestsellerem deníku New York Times. Kniha zachycuje příběh ženy jménem Lily, která si v životě mnohé zažila. Ne vždy to měla jednoduché, ale zdá se, že nejhorším dnům je konec. Momentálně totiž žije v Bostonu a má neskutečně přitažlivého manžela, neurochirurga jménem Ryle, který svou ženu nadevše miluje.

  Všechno se zdá být perfektní, dokud nepřijde tvrdá rána, která dosud harmonický vztah značně zkomplikuje. Do Lilyina života se navíc vrátí také její dětská láska Atlas, což odstartuje řetězec událostí, které ani sama hrdinka nemohla předvídat. Navíc bude muset učinit nejedno životní rozhodnutí.

  KOUKNI SE  KVIFF.TV: festival v Karlových Varech, který nemusí končit

  4Měsíční kroniky

  Čtyřdílná série Měsíční kroniky, která je doplněna o prequel a povídkovou knihu, není úplně typicky romantickým dílem. Kromě milostných příběhů v sobě totiž mísí prvky sci-fi a pohádek. Děj se točí kolem čtyř hrdinek, konkrétně kolem kyborgské mechaničky Cinder, rázné Scarlet, plaché Cress a okouzlující Winter, jež prožívají lásku, nenávist, válku ale i smrt.

  Ačkoli každá kniha vypráví příběh o jedné z nich, jejich dějové linky se prolínají. Mají navíc společného nepřítele v podobě královny Levany. Aby každá z dívek dosáhla svého šťastného konce, musejí společně rozdmýchat povstání a zvítězit ve válce, která zuří už příliš dlouho. Válce, která sahá daleko za zemský povrch.

  5Gejša

  Neotřelý romantický příběh lze hledat i východně od nás. Konkrétně v Japonsku, kde žije malá velmi chudá dívka Čijo, která si ze všeho nejvíc přeje stát se gejšou, společnicí významných mužů. Když je ale ve svých devíti letech prodána do Gionu, kjótské čtvrti gejš, ocitá se ve světě plném nástrah a nebezpečí. Zatímco se učí umění gejš, které mimo jiné zahrnuje tanec, zpěv či svůdné nalévání saké, svádí nelítostný boj se starší žárlivou gejšou Hacumomo, která ji bytostně nenávidí. Čijo se v urputném soutěžení o přízeň mužů totiž daří, a to i díky jejím atypickým šedým očím.

  Dříve osamělou vesnickou dívku nezastaví ani podlosti a intriky ostatních, co ale netuší, je, že od teď bude muset svádět boj také sama se sebou. Zradí ji totiž vlastní srdce. Protože ačkoliv ví, že pro opravdový milostný vztah v jejím životě není místo, začne si pokládat jednu zásadní otázku: splním si svůj sen, nebo se vzdám všeho, abych získala jediného muže, po kterém jsem kdy zatoužila?

  KOUKNI SE  KVIFF.TV: festival v Karlových Varech, který nemusí končit

  Neobyčejný příběh Gejša je inspirován skutečnou událostí, kterou na papír přenesl spisovatel Arthur Golden, jenž na Harvardově univerzitě vystudoval dějiny umění zaměřené na Japonsko a posléze nějaký čas působil v Tokiu.

  6Pýcha a předsudek

  Náš žebříček by nebyl kompletní, pokud by v něm chyběla jakákoliv klasika od spisovatelky Jane Austenové, představitelky rodinného románu. Kdo její četbu zná, ví, že ve svých dílech obvykle zachycuje život venkovských vyšších vrstev a hlavními postavami jejích příběhů bývají typicky inteligentní a morálně silné hrdinky. Ani dílo Pýcha a předsudek není v tomto ohledu výjimkou.

  Její nejslavnější román přenese čtenáře na přelom 18. a 19. století na anglický venkov, kde žije rodina Bennetových, jejíchž pět dcer shání movité ženichy na vdávání. Dobře totiž vědí, že svatba je pro ženu bez věna jedinou možností zaopatření, a tak rodina takticky rozhazuje sítě.

  Uprostřed toho všeho se pak ocitá druhorozená Elizabeth, která bojuje o to, aby mohla sama rozhodovat o svém životě. Cestu jí zkříží okouzlující pan Darcy, o jehož vlastnostech má ihned jasno. Je to poněkud pyšný, povýšený a pohrdavě působící muž. Netuší však, že se stala terčem jeho zájmu.

  Charlie Brown, kniha.cz

  Předchozí článekSystem Shock ukazuje záběry ze přímo ze hry
  Následující článekRecenze: Nikdo – Testosteronem natřískaný thriller jako z devadesátek

  Komentuj

  Vlož komentář
  Vaše jméno

  five × three =