Nejkrásnější zvířecí pohádky pro děti

Pohádky hrají při výchově dětí nezastupitelnou roli. Rozvíjí dětskou fantazii, kreativitu, léčí duši a mnohdy i nabízejí návod na to, jak žít. Poslouchání pohádek má na ně doslova blahodárné účinky. Trénují si při něm koncentraci, schopnost přemýšlet nad dějem i trpělivost. Je naprosto přirozené, že pro naše děti chceme vždy jen to nejlepší. Zde je pro vás pár tipů jak pro ně vybrat ty nejhezčí pohádky.

O pejskovi a kočičce – Josef ČapekPovídání o pejskovi a kočičce

 Veselé vyprávění o dvou nerozlučných kamarádech, které potěšilo už mnoho generací jistě udělá radost i vašim dětem. Navíc zde objeví i skryté ponaučení, které je bude nabádat, aby se zbavili svých nectností, jako jsou například špinavé ruce, roztrhané oblečení, tahání pejsků a kočiček za ocásek, nepořádek, rozhazování odpadků, rozbíjení hraček a další. Obě zvířátka v pohádce vystupují jako lidé, bydlí spolu, uklízí, vaří, navštěvují své přátele i oslavují svátky. Ale protože pejsek a kočička lidmi nejsou, nedopadne všechno vždy tak, jak by si přáli a  zažijí při tom spoustu zábavných situací.

 

Dášenka čili život štěněte – Karel Čapek Dášeňka

            Kniha popisuje průběh štěněcího života malé psí slečny Dášenky. Dozvíme se také, jak objevuje svět i to, jak se fotografuje neposedné štěně. Pan Čapek nám bude vyprávět o psích zvycích, o lidech a v neposlední řadě i krásné psí pohádky, které zajisté pobaví i vaše ratolesti. Půvabný příběh provázejí rozkošné fotografie i ilustrace Dášenky, které vše skvěle doplňují. Publikace vaše děti ne jen pobaví, ale navíc jim ukáže čím vším si štěňátka musejí projít než se z nich stanou dospělí psi.

KOUKNI SE  Do světa s Lonely Planet

Mikeš – Josef LadaVýsledek obrázku pro mikeÅ¡

            Mikeš je černý kocour, který žije u Ševců v Hrusicích. Nejvíce si zde rozumí s Pepíkem, se kterým spolu zažívají nejrůznější dobrodružství a prožívají mnoho veselých kousků, při nichž samozřejmě nesmí nikdy chybět ani kamarádi Pašík, Bobeš a později  ani Nácíček. Jednoho dne se Mikeš rozhodne vypravit do světa a poznat ho. Na čas zakotví dokonce i v cirkuse, kde bude rozdávat radost dětem. Mikeš, ale nakonec zjistí , že je všude dobře, ale doma přece jen nejlépe a rozhodne se vrátit domů.

Z deníku kocoura Modroočka – Josef KolářZ deníku kocoura Modroočka

Tato krásná pohádka určitě patří mezi knižní klasiky. Malý kocourek Modroočko vypráví nejrůznější příběhy, které zažil se „svým člověkem“ od prvních krůčků po světě až po chvíli, kdy se sám stal pyšným otcem čtyř koťátek. Modroočkův deník nám prozradí, kdo je Zelenoočka, Bělovous Zrzunda, Kiki a co se od nich náš kocourek naučil. Modroočkovy příhody pobaví a rozveselí. Navíc dětem pomohou nahlédnout do života koček i mnoha dalších zvířátek a naučí je leccos zajímavého jejich o vlastnostech i zvycích.

Já Baryk – František NepilVýsledek obrázku pro já baryk

Oblíbený pes Baryk vás seznámí s jeho zvířecími kamarády – čápem, šnekem, sýkorkou, žábou či slepýšem, se kterými zažijete mnoho veselých dobrodružství. Dále se také dozvíte, který měsíc je měsícem čiperných blech, svěšeného ocasu či urousaných tlapek. Barykovy příběhy se staly překrásnou předlohou pro natočení večerníčku o dobromyslném pejskovi.

KOUKNI SE  Devět tipů na hororové čtení během pochmurných podzimních večerů

Zdeňka Kudová

Předchozí článekKomiksové postavy, které změnily pohlaví
Následující článekRecenze: Sobí hora připomíná polární záři

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

5 × 4 =