Nejhouževnatější ženské postavy ve filmech a seriálech

Připravte se. Přichází nejhouževnatější ženské postavy ve filmech a seriálech, které by dokázaly nakopat zadek nejednomu chlapovi. Ať už by to udělaly osobně nebo prostřednictvím své armády. Holýma rukama, mečem, lukem a šípem či jinou kupříkladu střelnou zbraní.

1

Ellen Ripley – Sigourney Weaver

Postava jménem Ellen Ripley je pravou definicí drsňačky. Mnoho fanoušků Ripley považuje za největší hrdinku vůbec. Nikdo jiný v celé Vetřelčí sérii nedokázal tolikrát stát tváří tvář smrtonosným xenomorfům a přežít. Pravda, na konci třetího filmu se sice obětovala a skočila do kotle s lávou. Ale jen proto, aby zároveň usmrtila novou královnu xenomorfů. Jenže ve čtyřce se vrátila, sice jen jako klon, ale přesto. Kdo jiný by mohl zarazit neplánované množení vetřelců a jejich hrůzostrašný plán, útok na planetu Zemi? Přiznejte se. Kdo z vás by dokázal zlikvidovat takový počet vetřelců a zůstat naživu. Asi nikdo. A herečka Sigourney Weaver se stala hvězdou první velikosti. Ellen Ripley patří k  jedné z největších ženských „badass“ postav vůbec.

2

Sarah Connor – Linda Hamilton

Koho zavoláte, když se blíží konec světa a nezastaví se před ničím, aby tomu zabránil? Sarah Connor. Postava Sarah se stala definicí ženy, která je schopná jít do první linie, jen aby zabránila tomu nejhoršímu. Postavu matky syna, který se v budoucnosti stane velitelem lidského odboje ve válce proti strojům, si zahrály již tři herečky. Linda Hamilton, Lena Headey a Emilia Clarke. Lena Headey ztvárnila postavy Sarah Connor v seriálu Terminátor: Příběh Sary Connorové a spoluherečka ze seriálu Hra o trůny, Emilia Clarke pak v nejnovějším pokračování, které moc kladných ohlasů neposbíralo. Nejhouževnatější představitelkou tak stále zůstává herečka Linda Hamilton. Jen její postava prošla neskutečnou transformací. Ze servírky v místní hospodě k heroické hrdince, která nejde pro ránu daleko. A přitom se snaží ochránit svého syna Johna a zároveň zachránit svět.

3

Carol Peletier – Melissa McBride

Postava Carol v podání herečky Melissy McBride je jednou z osob, která se téměř pokaždé objeví, aby „zachránila den“. Fanoušci seriálu Živí mrtví by nikdy netipovali, že se z Carol vyklube nezastavitelná drsňačka. Nyní likviduje zombíky, padouchy a další věci, které stojí mezi ní a jejími přáteli. Naštvat byste Carol nechtěli. A už vůbec ne stát proti ní. Mohlo by to být to poslední, co byste v zemi zamořené živými mrtvými udělali.

4

Buffy Summers – Sarah Michelle Gellar

5

The Bride – Uma Thurman

Nevěsta z dvoudílné akční řezničiny Kill Bill Quentina Tarantina naseká své nepřátele tak rychle, jako vám Japonec naservíruje sushi. Z nepřátel udělá identické sushi rolky. A to vše ve jménu staré dobré pomsty. Uma Thurman se hodlá pomstít všem, kteří zničili její stavební den a připravili ji o dítě. Než se dostane k hlavě celé organizace, zanechá za sebou desítky rozsekaných těl a hektolitry krve. Stačí, když se podíváte na filmy a hned vám bude jasné, o čem mluvím.

6

Dana Scully – Gillian Anderson

Dana Scully je skeptický vědec a její parťák Fox Mulder konspirační teoretik. I když se často stane, že Mulder má nakonec pravdu, agentku Danu Scully to neodradí od snahy vyřešit nevyřešitelné případy. Její odhodlaní přijít pravdě na kloub je nekonečné. Dlouhých devět sérií plus dvě nové minisérie se Scully snaží logickými argumenty přivést Muldera k rozumu. A to nepočítám dva celovečerní filmy. Herečka Gillian Anderson v seriálu Akta X nikdy neprokázala fyzickou zdatnost. Za to její psychická zdatnost a odhodlání nezná mezí.

7

Alice – Milla Jovovich

Postava Alice v hororové filmové sérii Resident Evil patří mezi nejakčnější a nejhouževnatější hrdinky stříbrného plátna. Jen si vezměte, co všechno musela přežít v téhle akční jízdě plné zombií, zmutovaných psů a dalších nemrtvých potvor. Herečka Milla Jovovich nám ukázala sto a jeden způsob, jak nejúčinněji zlikvidovat veškerou nemrtvou havěť počínaje pomalými zombíky, kteří jsou nebezpeční ve vetším počtu, po zmutované a jinak geneticky upravené ohavnosti s lidskými rysy nebo bez nich. Navíc si v každém díle vybrala jiný outfit.

8

Wonder Woman – Gal Gadot/Lynda Carter

Wonder Woman patří mezi nejhouževnatější a nejsilnější ženské postavy komiksového světa DC. O tom není sporu. Záleží na tom, které představitelce dávají diváci a fanoušci přednost. Jestli izraelské krásce Gal Gadot, která je současnou Wonder Woman a na kontě má dvouletou službu v izraelské armádě, nebo Lyndě Carter, která se stala první známější hranou představitelkou komiksové postavy. Její film vznikl již v roce 1975. Postavu Wonder Woman si střihla také jiná známá herečka- Adrianne Palicki. Její televizní pokus z roku 2011 nedopadl vůbec dobře. Ať tak, či onak, Wonder Woman byla, je a bude jednou z nejsilnějších ženských postav a v současnosti jednou z nejpřitažlivějších.

KOUKNI SE  Nesmrtelné hlášky z českých filmů

9

Princezna Leia – Carrie Fisher

Princezna Leia – sestra Lukea Skywalkera a dcera Darth Vadera – je známá svou touhou nikdy se nevzdávat. Jako jedna z mála žen v převážně mužském Star Wars univerzu musí nést na bedrech víc než ostatní. Leia byla jmenovaná nejmladší senátorkou v Senátu v historii. Když byla unesená Vaderem, byla podrobená několika mučícím technikám. Přesto se nikdy nevzdala a vehementně odmítala prozradit nepříteli polohu tajné základny rebelů. Tomu říkám oddanost a loajalita.

10

Hermiona Granger – Emma Watson

Postava Hermiony Granger se objevila ve všech osmi filmech o Harrym Potterovi podle stejnojmenné sedmidílné knižní série. Ve filmech vždy působila kamarádsky a později fungovala jako „lepidlo“, které drželo Rona a Harryho pohromadě. I když se ne vždy zadařilo. Je hyperinteligentní a její doslova encyklopedické znalosti nejednou zachránily jejím kamarádům Harrymu, Ronovi a ostatním život. Přestože může vypadat křehce, věřte, že se žádné výzvy nezalekne. Hermionin smysl pro právo a spravedlnost je vždy zapotřebí tam, kde dochází k nespravedlnosti. Její přátelé a nejbližší se na ni mohou spolehnout vždy, když je třeba. Obrovská znalost kouzel a nejrůznějších zaklínadel z Hermiony dělá jednu z nejlepších, a pro zlé kouzelníky jednu z nejsilnějších čarodějek. Jak její kamarád ve druhém filmu pronesl: „Jsi skvělá, vážně, ale bojím se tě.“ Kde by byla postava Hermiony bez herecké představitelky Emmy Watson. Kouzelnická série pro celou rodinu Emmu proslavila. Po skončení Harryho Pottera stále směle pokračuje v natáčení dalších filmů.

11

Katniss Everdeen – Jennifer Lawrence

Také herečce Jennifer Lawrence vynesla účast na čtyřdílné dystopické sci-fi sáze Hunger Games úspěch a věhlas. Katniss Everdeen se v průběhů filmů stává symbolem naděje pro nově vznikající povstání v krajích. Její předností je ochota obětovat se pro druhé a vybojovat si své právo na přežití ve zvrácených hrách Arény. Vše začíná v momentě, kdy se dobrovolně přihlásí do Her místo své vylosované, ještě malé sestry. Oproti všem předpokladům dokáže soutěž známou jako Hunger Games vyhrát. A to hned dvakrát. Také Katniss činí morálně správná rozhodnutí, která jí nakonec dovedou až do cíle její cesty. Z Jennifer Lawrence je momentálně jedna z nejobletovanějších a nejobsazovanějších hereček současnosti. Dokonce se stala jednou z nejmladších držitelek prestižní ceny Oscar.

KOUKNI SE  10 nejlepších hororů o posedlosti démony

12

Black Widow – Scarlett Johansson

Postava Black Widow (v češtině Černá vdova) patří pro změnu do komiksového světa superhrdinů Marvelu. Její postava nedisponuje žádnými schopnostmi jako například výše zmíněná Wonder Woman a její postavy z Marvelu. A právě v tom tkví její síla a houževnatost. Bez jakýchkoliv super schopností dokáže vyřídit celou halu dobře vycvičených chlapů. Její minulost je bezpochyby temná. Z několika zmínek, které se dozvíme během filmů, je to zřejmé. Nyní se snaží dělat správná rozhodnutí, i když se to tajné agentce ne vždy daří. Patří k loajálním členům organizace S.H.I.E.L.D. Ve světě animovaných filmů a seriálů pracuje převážně jako tajný agent a dokonalý infiltrátor znalý bojových umění. Do této role nemohli tvůrci obsadit nikoho lepšího než Scarlett Johansson, která propůjčuje postavě sílu, hbitost, nebezpečí, krásu a sexappeal.

13

Daenerys Targaryen – Emilia Clarke

Daenerys, postava z proslulého seriálu Hra o trůny, nedisponuje ani bojovým uměním, ani fyzickou zdatností, ani zvláštními schopnostmi. Přesto nemůže mezi nejsilnějšími a nejhouževnatějšími ženskými postavami z filmů a seriálů chybět. Její největší předností je moc, chytrost a krása. Matka draků je chytrá, stejně jako je krásná. Daenerys věří, že jen ona je právoplatnou dědičkou Železného trůnu. K dosažení cíle Daenerys nic nezastaví. Na rozdíl od ostatních postav v seriálu je milejší a touží vládnout jako férový vůdce svého lidu. Bez intrik, beze strachu a bez popravčích čet. A to se cení. Nehledě na to, co všechno musela snést a vytrpět, než se dostala tam, kde právě teď je.

A tak bychom mohli pokračovat dál. Zmínku si rozhodně zaslouží Padmé Amidala, filmová matka princezny Leiy ze světa Star Wars v podání tehdy ještě mladičké Natalie Portman. Další ženská postava ze seriálu Hra o trůny, a to Arya Stark, která za ta léta prošla slušnou transformací. Díky patří herecké představitelce Maisie Williams- pro ni to byla první práce před kamerou. Za drsňačku můžeme považovat také Sary Lance, postavu z DC seriálu Arrow, která volně přešla do týmových Legend zítřka v podání Caity Lotz. A také Hit Girl, kterou vychoval otec v duchu braní spravedlnosti do vlastních rukou s tváří Chloe Grace Moretz v komediálně akčním snímku Kick Ass a jeho pokračování. Nemůžu zapomenout na Xenu, princeznu bojovnici. A to doslova. Lucy Lawless dodala postavě nebojácný vzhled. S ní byste se do křížku určitě pustit nechtěli.

 

 

 

Ondřej Blahut

 

 

www.ranker.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

two × 3 =