Nejděsivější horory odehrávající se ve dne

Většina hororů se odehrává v noci nebo v dosti potemnělých místnostech pro znásobení atmosféry. Ale skutečnou hrůzu můžeme zažít i za jasného dne. O tom se nás pokusil přesvědčit nejeden hororový snímek. V tomto článku naleznete deset nejděsivějších ale zároveň ne úplně profláknutých hororů odehrávajících se ve dne.

10Krokodýl: Návrat do krvavé laguny/Rogue

Co ztělesňuje každodenní hrůzu lépe než starý dobrý krokodýl, který si vyšlápne na skupinu turistů plavících se po řece v centrální Austrálii. To může znít jako nějaký pseudodokument o tvorech žijících pod vodou a jaké riziko představují pro lidi. Jenže stejným způsobem se prezentovaly Čelisti a Anakonda. Vzali úplně obyčejného predátora a udělali z něj vraždící mašinu. A navíc všechny tři filmy vyobrazily masakr za denního světla.

Snímek sleduje skupinu turistů, kteří na loďce nevědomky vplují do krokodýlího osobního loveckého teritoria. Náš plaz se rychle rozhodne obohatit svůj obědový jídelníček o nějaké to lidské masíčko.

I když se část filmu odehrává v noci, tvůrci se nebáli předvést plnou hororovou brutalitu, ke které může skutečně dojít, ve dne. Když se noc překlene do dalšího dne a započne finální děsivý třetí akt filmu, vše se blíží k vyvrcholení v samotném doupěti bestie. Jemné paprsky světla v jeskynním krokodýlím doupěti nám naznačují, že monstrum nemusí být tím, kdo nakonec skončí uvězněný v temnotě. Může tak dopadnout také oběť.

Skoro to vypadá, jako kdyby voda potřebovala působit ještě děsivěji po uvedení již zmíněných Čelistech.

Zadní
Předchozí článekSex v šestinedělí – netlačte na pilu ani neotálejte
Další článekNintendo ukončilo výrobu úspěšného handheldu

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

17 − 2 =