Nejbrutálnější smrti postav v sérii Saw

Rok se s rokem sešel a poněkud nečekaně se na nás letos chystá v pořadí již osmé pokračování hororově laděné série Saw. Kdo a proč bude v díle Johna Kramera alias Jigsawa pokračovat ještě dosud není známo. Koneckonců premiéra filmu Saw VIII: Legacy/Odkaz má premiéru stanovenou až na 26. října 2017. Nebylo by tedy od věci připomenout si dosavadních sedm dílů série. A vezmeme to z té brutálnější stránky. Takže nic pro slabé povahy! Jak je známo, v sérii se objeví spousta postav, které zemřou většinou dost bolestivým způsobem. Jednou rychle, jednou pomalu, někdy téměř bezbolestně, někdy v obrovských mukách. V následujícím seznamu naleznete postavy, které zemřely tím nejbrutálnějším způsobem v celé filmové sérii Saw.

Saw: Hra o přežití/Saw

V prvním díle je ze všech smrtí nejbrutálnější, kterou zažije jeden simulant (jak ho nepřímo nazval Jigsaw ve své nahrávce). Ocitne se totiž v uzavřené místnosti. Na všech stěnách jsou napsané nejrůznější série čísel. Jedna ze série čísel otevře sejf uprostřed místnosti, ve kterém se nachází protilátka na pomalu působící jed, který právě chlapíkovi koluje v žilách. Jenže místnost je mizerně osvětlená. Na čísla si může posvítit pouze svíčkou, kterou má k dispozici. Aby to neměl tak jednoduché, je potřený vysoce účinnou hořlavinou. Navíc všude po místnosti leží skleněné střepy. Smrt uhořením je zatraceně brutální. V tomhle případě byla nejspíš rychlejší než obvykle. Ale přesto muka trvají alespoň pár desítek sekund, než člověk uhoří k smrti. Bolest, kterou cítil než zemřel, musela být extrémně velká.

Saw 2

Ve snímku Saw 2 je jeden dost podobný a brutální odchod jedné z postav Jigsawy hry. Skupinka uvězněná v domě hledá protilátky na jed, který jim také koluje v žilách. Dvě ampulky s protijedem se nachází ve staré zrezivělé peci. Postava jménem Obi pro ně vleze dovnitř. Jenže jakmile vezme do ruky první ampulku, spustí se past. Dveře do pece se zavřou a pomalu postupně začnou hořet hořáky. Dovedete si nejspíš docela barvitě představit, co se děje potom. Uhoření trvá téměř dvakrát tak déle, než v prvním případě. Smrt je to tak brutální, pomalá a bolestivá, že i takový Obi, který vypadá jako chladná skála, si zakřičí. Ne že by mu to bylo nějak platné. Scéna s uhořením člověka v peci je nejspíš natolik krvavá, že ve filmu uvidíte pouze ohořelou ruku, která vypadne z pece, až už je po všem.

KOUKNI SE  Nejlepší filmy s mimozemšťany

Saw 3

Ve třetím filmu jsem našel hned dvě nejbrutálnější smrti hereckých postav. Ta první past způsobí svému uživateli rychlou smrt, ale hodně krvavou a brutální. Jde o scénu, ve které je policistka připoutaná ke stroji, který je napojený na její hrudní koš. Před ní je sklenice s klíčem, který zastaví odpočet na stroji. Jenže sklenice je plná kyseliny, ve které se klíč pomalu rozpouští. To je hned dvojnásobná bolest. Nechat si poleptat ruce kyselinou a zbytečně. Protože policistka to nestihne, odpočet vyprší a stroj ve vteřině roztrhne ženě hrudní koš. Doslova ženu roztrhá na několik kousků. No prostě podívaná pro otrlé.

Druhý způsob smrti je ještě brutálnější. Znáte to, když vám dělali na základce takzvané ohníčky. Tak teď si to akorát představte v daleko větším měřítku. Přesně to zažil černoch v jedné pasti. Stroj, na který byl napojený, se jmenoval skřipec. Fungoval na principu, že pomalu své oběti kroutil ruce a nohy a nakonec i hlavu. Záchrana existovala v podobě Jeffa, který ho mohl osvobodit, ale pro získání klíče by se musel nechat střelit. Co myslíte? Udělal to, když ve stroji stál muž, který způsobil smrt Jeffova syna? Každopádně stroj, který vám pomalu a jistě kroutí končetiny, to je ďábelsky zvrácené a neskutečně bolestivé. Dokud se nepřesune k hlavě.

Saw 5

V dalším filmu série jsem vybral také dva brutální způsoby, jak nedobrovolně odejít z tohoto světa. První z nich je past známá jako kyvadlo. A v ní je uvězněný Seth, který lidem jenom ubližoval. Nyní má dvě možnosti. Vložit své ruce do otvorů po stranách a nechat si kosti v rukách rozdrtit na padrť, nebo sledovat jak se pohupující kyvadlo každou vteřinou snižuje. Takže – rozdrcení rukou nebo rozpůlení kyvadlem. A můžu říct, že smrt je prakticky okamžitá. Scéna samotná hodně krvavá. Když někoho rozříznete napůl, musíte čekat, že budou lítat střeva. Pohled je to dost nechutný, a co si budeme povídat, taky dost brutální.

KOUKNI SE  Nejlepší hororové anime všech dob

Do druhé pasti, kterou jsem vybral, vleze zvláštní agent Strahm zcela dobrovolně. Samozřejmě nevěděl, že jde o chytře promyšlenou past. V momentě, kdy přichází agent Hoffman (komplic Jigsawa), přepadne ho Strahm a zavře do skleněné rakve plné skleněných střepů v místnosti. V tu samou chvíli se dveře zavřou. Po přehrání nahrávky od Jigsawa zjistí Strahm, že se nechal lapit do jedné z jeho pastí. Skleněná rakev pomalu zajíždí do otvoru na podlaze a zdí po stranách se začnou přibližovat. Pár minut to trvá, ale nakonec posouvající se zdi agenta Strahma rozmačkají. Jediné, co po něm zbude, bude ruka, která se v posmrtné ztuhlosti drží mříže na stropě. A samozřejmě spousta střev a „kečupu“. Středně rychlý a hodně masakrální způsob smrti.

Saw 6

V dosud předposledním snímku je jeden brutální skon nepodstatné postavy. Tím nešťastníkem je jistý pojišťovák, který si na své cestě musí vybírat, kdo zemře a kdo bude žít. Až na samém konci cesty zjistí, že vůbec nešlo o jeho zkoušku. Na konci pouti vejde do místnosti, kde jsou dvě klece. V jedné stojí jeho přítelkyně a v druhé matka se synem, kteří nepřímo jeho vinou přišli o otce a manžela. Až doteď nevěděli, k čemu slouží páka, která vede ke kanystru s kyselinou sírovou. Nyní záleží pouze na nich, jestli nechají pojišťováka žít nebo ne. Syn se rozhodne pro ne, zatáhne páku dolů, ta spustí mechanismus. Na jeho konci je několik desítek injekčních jehel, které se našemu nešťastníkovi zabodnou do zad a poté muži začnou vpravovat do těla koncentrovanou kyselinu sírovou. Chvíli to trvá. Nakonec ale takové množství muže rozleptá skrz na skrz, dokud mu část těla od pasu dolů neodpadne. Samozřejmě všude spousta střev a krve.

KOUKNI SE  Nejlepší filmy s křesťanskou tematikou

Saw 7/Saw 3D

Z dosavadního posledního filmu jsem vypíchl dvě situace. První je hned na začátku filmu. Dalo by se říct, že šlo o takovou veřejnou popravu. V pasti tentokrát byl milostný trojúhelník. Dva muži a jedna žena. Princip byl jednoduchý. Buď jeden druhého natlačili na rozjetý kotouč před sebou, nebo se rozhodli, že obětují ženskou, která si celou dobu hrála s jejich city. Ona pro změnu visela výš na postroji, který se pomalu přibližoval k rotujícímu kotouči. Takže další rozpůlení člověka. S tou výjimkou, že všechno stříkalo na účastníky dole a ještě ke všemu k tomu došlo na veřejném místě. V místnosti s prosklenou výlohou. Tak měla tato past desítky nedobrovolných diváků z řad obyčejných kolemjdoucích. Krvavá brutalita na veřejnosti. Zkrátka top.

Nemůžu skončit jinak než pastí, která opět funguje jako pec. Jde o poslední zkoušky nového hlavního hrdiny, který se chlubil tím, že přežil past Jigsawa. Ale až dosud v žádné skutečně nebyl. V poslední fázi měl vykonat to, co sám popisoval, že přežil. Propíchnout si prsní svaly háky a vyšplhat nahoru, aby mohl zachránit svou ženou, která klečela připoutaná na místě. V případě neúspěchu plošina sjede dolů, uzavře se poklop a hořáky se opět rozjedou na plný výkon. Muž to nakonec nedokázal, a tak došlo, chtě nechtě, na další brutální krátkodobé grilování nevinných obětí. V tomhle případě zaživa uhořela žena hlavního hrdiny (frajírka) v obrovské troubě.

Zde naleznete trailer na letošní připravovaný film Saw: Legacy (Saw 8).

 

 

Ondřej Blahut

 

 

www.youtube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

one × 3 =