NEJ knihy o nápravě myšlení: Mít Myšlenky štěstí ve své dlani….

Je několik knih a i v rukou živějších karetních sad, které jsou přímo návodem na výběr šťastných myšlenek. Na převýchovu našich zažitých myšlenkových vzorců. Vybrala jsem několik knih a karetních sad, které v tomto dokáží velmi pomoci. Ukáží s jasným záměrem to, že většina toho, co se nám většinu času honí hlavou, nejsou vůbec naše vlastní myšlenky, ale dobře zahnízděné „infekce“ z minulosti.

Zdá se to děsivé? No,  zkusme se nad tím zamyslet a na závěr si vzít do rukou Myšlenky štěstí.

Začneme několika knihami, které dokáží řádně zatočit s vnitřním přesvědčením, že jediný nárok, který máme, je nárok na smůlu.

Byron Katie: Potřebuji tvoji lásku – je to pravda? (Synergie)

Jedna z nejdrsnějších knih na toto téma především proto, že poskytuje čtenáři důkladnou terapii. Vchází do nejbolestivějších témat, které člověk může zažít. Analyzuje je, obrací myšlenky naruby, neustále je konfrontuje s otázkou „Je to, co si myslím, skutečně pravda?“ A stačí si z této knihy odnést jen tuhle jedinou otázku. A nechat si dost času a píle s ní pracovat. Garantuji, že přesně tak, jak mi slíbila autorka předmluvy a česká koučka metody The Work, Lucie Carthy, do tří měsíců ji máte pod kůží a váš život a přesvědčení se začne měnit. Najednou je tu méně úzkostí a více realistických myšlenek a víry, že život před vámi je volná cesta.

KOUKNI SE  7 literárních autorů, kteří mi změnili život

Richard Wiseman: Faktor štěstí (Metafora)

Autor na to šel vědecky a rozebírá tu faktory, které hrají hlavní roli u pozitivněji smýšlejících lidí. Mají jiné návyky chování. Jiné návyky myšlení. Probírá jeden vedle druhého, dává příklady a ve velmi čtivém textu se rázem naučíte některé z nich si osvojit. Upevňuje ve čtenáři praktickými tipy uvědomění, že když udržíte své mentální zvyky na nové úrovni, začnete i vnímat z cela jiné šance zvenčí, což je základ úspěchu a pocitu štěstí.

Arielle Essex: Zázraky v praxi (Synergie)

Kniha plná cvičení a příkladů, jak odbourávat běžný i větší stres, měnit své úhly pohledu, a i když se někdy zdá kniha smrští otázek na nebohého čtenáře, právě tyto otázky ve vás nakonec vyburcují hledání zcela individuálních odpovědí. Bere celý proces jako uzdravení nejen duše, ale i těla a apeluje na nevzdávání se a na formu jakéhosi trvalého tréninku, dokud vám vše neprojde až pod kůži. Řekla bych, že to je trošku jemnější Byron Katie.

Pierre Franckh: 77 pravidel pro úspěšná přání (Anag)

Jemná kniha, která se dá číst na různých místech, protože tu jde o 77 menších kapitolek tématicky věnovaných práci, vztahům, změně bydlení, změně myšlení, a především vlastní sebehodnotě. Vhodná pro lidi, kteří trpí nízkým sebevědomím nebo si nesou životem nějaké bolestivé trauma, jež jim nedovoluje i jen pomyslet na něco lepšího. Z pozice oběti vás dokáže tento německý autor dostat velmi rychle – ale opět pozor – všechno to chce opakovat, opakovat a ještě jednou opakovat. Taková bible na noční stolek!

KOUKNI SE  6 nejlepších českých kuchařek

Ruiz: Čtyři dohody (Synergie)

Kultovní kniha, kterou nelze nezmínit. K ní jsou také k dispozici karty, kde je několik myšlenek rozvinutých a můžete si je vytáhnout přesně na míru. Pokud už pracujete na svých myšlenkách, jsou karty ideálním prostředkem pro oživení a podpoření nové cesty. Díky intuici je totiž vytáhnete přesně na míru a jak známo, ty ze Čtyř dohod jsou prostě specifické, jasné a hladivé: hodně hluboké, takže vyžadují i speciální klidné rozpoložení. Specialitka!

Cris Karr: Myšlenky štěstí (Synergie)

Tyhle kartičky jsou už univerzálnější, protože autorka pracuje s čirou psychologií. Karty se mi nejlépe vytahovaly po trojicích, kdy začaly skládat příběh a v rozvinuté formě ukazují cestu a zcela přesně trefí právě tam, kde cítíte v tu chvíli bolestivé místo. Sebevědomí, vztahy, zdraví, víra v budoucnost nebo třeba jen chuť si odpočinout. K tomu všemu tu jako bonus dostáváte dobré rady a informace, jak tyto pocity v sobě lépe zpracovat.

Řekněme, že knížky jsou dobrými učebnicemi – a karty dobrými třešničkami na dortu nebo „praxí“, pokud zrovna potřebujete nějakou tu první pomoc a nevíte si rady sami se sebou. Karty vám poskládají na chvíli to, co přesně potřebujete.

A pak to může vypadat třeba takhle?

Představte si, že jste nervózní z nějaké události, která se blíží a vy si moc nevěříte. Proč? Protože vás celý život učili, že TAM není vaše místo… Tak co s tím? Sáhneme si do Myšlenek štěstí.

KOUKNI SE  NEJ české kuchařky pro kulinářské zážitky

„Tvoje myšlenky jsou vibrace, které přitahují buď pozitivní, nebo negativní energii. Všimni si, v jakém emočním stavu právě jsi. Případnou negativitu vyčisti pomocí rozhovoru, pohybu, práce s dechem, modlitby či meditace. Pak své myšlenky nasměruj zpátky k lásce a neomezeným možnostem. Zvýšením svojí energie přivoláš do života hojnost, zdraví a úspěch.“

Takže tu máme jasné poselství vytrvat, pracovat stále na pozitivnějším naložení mysli a věřit, že právě to vám v této situaci přinese úspěch. Praxe jak vyšitá!

 

Renata Petříčková

 

Předchozí článekRecenze: Mystický léčitel – léčivá síla ovoce a zeleniny
Následující článekTrailer: V Total War: Warhammer 2 půjde hrát i za krysí národ Skavenů

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

10 + four =