Na co se těšit na veletrhu Svět knihy

Od čtvrtka až do neděle bude pražské Výstaviště Praha v Holešovicích rájem pro všechny čtenáře. Blíží se další ročník veletrhu Svět knihy a jako již tradičně, i letos má pro návštěvníky připravený bohatý program.  Letošním tématem veletrhu je Komiks a tak mohou jásat všichni fanoušci superhdinů, komiksů a mangy. Každý si v programu ovšem najde to své a v tom vám rádi trochu pomůžeme. Pojďme se podívat, na co se těšit na veletrhu Svět knihy.

Čtvrtek – 14:00
Nebojte se hororů
Strašidelné příběhy se vyprávěly od pradávna a dodnes se těší velké oblibě. Proč se lidé rádi či neradi bojí, jak se buduje tíživá atmosféra a z čeho mají strach samotní autoři? O tom si s vámi povykládají spisovatelé a organizátoři HorrorConu Kristina Haidingerová (autorka románů „Ti nepohřbení“) a Honza Vojtíšek (šéfredaktor jediného českého horrorového magazínu). Vstup na besedu jen pro otrlé, co mají pro strach uděláno.

Čtvrtek  15:00
Historie, fantastika, realita
Příběhy z dějin patří mezi čtenáři k nejoblíbenějším. Do jaké míry jsme schopni zachytit minulost věrohodně a přitom poutavě? V čem tkví rozpor mezi historickou beletrií a historickou fantasy? Na co si autor historické prózy musí dát pozor a bez čeho se neobejde? Účinkuje Františka Vrbenská, která se podělí o své zkušenosti se psaním fantasy-historických románů.

Čtvrtek 16:00
Star Wars na vlastní kůži, cosplay na vlastní oči
Pop-kulturní fenomén Hvězdných válek trvající přes 40 let inspiroval po celém světě fanoušky, aby se sami proměnili v kultovní postavy ze své oblíbené série Star Wars. Jestli chcete doopravdy potkat Darth Wadera a Padmé nebo Hana SOla, budete ve čtvrtek v pravém křídle Veletržního paláce přesně na tom správném místě . Cosplayeři tu totiž budou vyprávět o svých výjezdech do nemocnic a dalších akcích i o svém vztahu Star Wars.

KOUKNI SE  Průvodce světem Zaklínače pro všechny zapálené fanoušky

Pátek 13:30
Trendy grafického knižního designu
Milujete krásné obálky? Mračíte se zklamáním nad těmi nepovedenými? Pak zavítejte na setkání se Zdeňkem Freislebenem, který se bude věnovat tématu současného designu v knižní tvorbě s důrazem na aspekty neobvyklých a netradičních řešení, které se objevují u současných knižních titulů. Dozvíte se  čem spočívá kouzlo krásné obálky a jak náročné může být ji vytvořit.

Pátek 14:00
Jak žít Hygge s Meikem Wikingem
Odhalte tajemství nejšťastnějších lidí na světě a osobně se setkejte s Meikem Wikingem, ředitelem dánského Institutu pro výzkum štěstí v Kodani a autorem bestsellerů „Hygge“ a „Lykke“. Autor knih o dokonalém štěstí vám prozradí svůj tajný recept na spokojenost. Mimo jiné zahrnuje spoustu pohody, teplé ponožky, knihy, hrnek čokolády a mazlivá zvířátka. Není divu, že teď milióny lidí chtějí žít podle Hygge.

Sobota 10:00
Comics Centrum – příběhy, které vás nezklamou
Věřte nebo ne, ale komiksy nejsou jen superhrdinové, kteří na vás útočí ze všech stan. Jsou to také knihy plné dobrodružství, hororových příběhů a především kvalitní zábavy. Přijďte objevit světy Lary Croft, Jamese Bonda, Hellboye, Myší hlídky a mnoha dalších.

Sobota 11:45
LGBT literatura
Láska má mnoho podob. Někdo má rád holky, někdo kluky a někomu to je jedno. Ale naučit se chodit ve vztazích je boj. A zvláště těžký je to boj, pokud se v lásce vymykáte. LGBT tématika je v knihách více a více oblíbenější a i na české půjde už se jedna taková kniha urodila. Theo Addair, autor LGBT knihy Muffin a čaj, vám prozradí, kteří čeští i světoví autoři tohle téma ve své tvorbě reflektují a poradí, po jaké knize sáhnout, pokud vás LGBT tematika zajímá.

KOUKNI SE  Příběh inspirovaný hrůzami, které se ve Willowbrooku skutečně odehrávaly

Sobota 13:00
Knižní bloggeři vs. redaktoři
Proč je obálka taková, jaká je? Proč jste název knihy přeložili takhle? Vydáte tuhle knihu? A kde a jak knihy k vydání hledáte a vybíráte? Knihomolové mají na lidi z nakladatelství zpravidla kupu otázek. A knihomolové-blogeři se umí ptát i pěkně nahlas! Pojďme si to všechno hezky vyjasnit… Diskuze tří redaktorů a tří knižních bloggerek.

Sobota 14:00
Grónsko v kostce ledu
Tentokrát jeden tip pro cestovatele a výletníky. Známí cestovatelé a badatelé Alena a Jaroslav Klempířovi vám představí svůj literárně-historický cestopis „Grónsko – Ostrov splněné touhy“, který vyšel v minulém roce ve druhém, rozšířeném vydání. Představí ovšem také novou brožuru, která vznikla jako doprovod pro velkou výstavu v Národním zemědělském muzeu, a rovněž připravovanou knihu zaměřenou na grónské báje, pohádky a pověsti.

Sobota 14:45
Jak mi vydali knížku
Stát se spisovatelem je sen nejednoho čtenáře. Jaké to je, když vám vydají knihu? Jak těžké je najít námět, čas na psaní a posléze taky nakladatele? A jaká překvapení – pozitivní i negativní – potkala na cestě za splěným snem čtveřici talentovaných nováčků naší literární scény? Mladí a nadějní autoři Alžběta Bílková (Fragment), Pavel Bareš (Host), Anna Musilová (YOLI) a Mirka Varáčková (Slovart) s vámi budou diskutovat na téma jejich literárních začátků.

Sabina Poláková

úvodní foto: www.sk2018.svetknihy.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

sixteen − 9 =