Může vůbec fungovat vztah na dálku?

Pokud jsou dva lidi nuceni strávit nějaký čas bez sebe, říkáme tomu vztah na dálku. Je to jeden z nejtěžších zkoušek vztahu. Má vůbec šanci na šťastný konec?

Možná, že už se to stalo i vám. Do někoho jste byli bláznivě zamilovaní a najednou musel jeden z vás na delší dobu toho druhého opustit (ne, týden nebo pár se do toho opravdu nepočítá). A co teď s tím? Pokračovat, nebo se raději rozejít, než se trápit? To je základní otázka. Trápit se stoprocentně budete, to mi věřte. Ale otázkou zůstává, zda do toho i přesto chcete jít a za vztah bojovat. Pokud ano, existuje pár věcí, které by vám mohly pomoct.

Udržujte se ve spojení

Jednou z hlavních věcí je KONTAKT. Určitě vás to napadlo, ale kontakt teď bude to nejdůležitější. Nežijeme už ve středověku, takže kvůli dopisu nemusíte strávit měsíc kempováním u schránky. V dnešní době mobilů, internetu, Wi-Fi a bůhvíčeho ještě, můžeme během pár sekund slyšet nebo vidět partnera skoro odkudkoliv (pokud není v poušti nebo na severním pólu). Snažte se tedy udržovat kontakt každý den. Zkuste si najít oba v programu společnou volnou chvilku a udělejte si z toho třeba rituál. Pište si o čemkoliv. Samozřejmě nepište jen, že jste v krámě koupila rohlíky a kus salámu, ale pište o citech, dělejte si plány, třeba co všechno zažijete a uděláte, až budete zase spolu. Přijdete si hned o trošku blíž, věřte mi.

KOUKNI SE  Šest znamení, že už masturbujete příliš

Neničte se oba steskem

Je jasné, že se vám stýská. Ale představte si, jak byste se cítili, kdyby vám partner při každém spojení fňukal a kvílel, jak se mu stýská a jak to nevydrží. Nic moc, že? Tak to nedělejte ani vy. Nikomu to nepomůže, spíše naopak. Snažte se být silní. Plakat můžete večer do polštáře. Ale uvědomte si, že se nejedná o konec světa. Je to jen na nějaký čas.

Žárlíte? Tak to máte smůlu

Dalším velkým strašákem je žárlivost a strach z nevěry. Pokud jste extrémně žárliví a dopředu víte, že byste se nedokázali kontrolovat, raději to rovnou vzdejte. Vztah na dálku je jen pro silné povahy, kteří dokážou důvěřovat jeden druhému. Jinak je to opravdu plánovaná sebevražda. Jednoduše chovejte se tak, aby ten druhý neměl důvod žárlit. To ovšem neznamená lhát. Samozřejmě je správné, aby vám i dál zůstal soukromý život, ale to neznamená, že když vás partner nevidí (nebo se to nedozví), můžete zahýbat. Většinou to na vás stejně pozná. Pokud chcete intimní život po dobu jeho nepřítomnosti, raději to rovnou odpískejte a neubližujte člověku, který to s vámi myslí vážně. Stačí se chovat, jako by tu byl. Pak nemusíte nic tajit a váš protějšek nebude mít důvod být podezřívavý. Vše je o komunikaci.

Ano, KOMUNIKACE, komunikace a zase komunikace. Nejdůležitější slovo při vztahu na dálku. Takhle jí můžete pomoci:

KOUKNI SE  4 způsoby, jak může Váš penis vypadat větší

– mluvte spolu opravdu každý den

– zkoušejte různé typy kontaktu (dopis, sms, Skype,…)

– mluvte o citech

– buďte romantičtí

– raději nekomunikujte pod vlivem alkoholu (mohli byste říct něco, co by vás později mohlo mrzet)

– buďte upřímní

– pokud vás něco trápí, proberte to spolu

– plánujte

– a hlavně se snažte neukončovat hovor nebo psaní naštvaní (nikdy nevíte, co se může stát)

Takže…

Nikdo vám dopředu nemůžete říci, jak těžké to zrovna pro vás bude. A že to bude těžké. Ale představte si, pokud vydržíte, jak sladké ovoce vám to nakonec přinese. Tak co, jdete do toho?

 

 

Adelle

 

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

five + one =