Milostné scény, které zašly příliš daleko

Filmaři a tvůrci svou přílišnou snahou kolikrát pohřbívají své filmy. Milostné scény, které zašly příliš daleko, jsou toho jasným důkazem. Pozor! Článek může obsahovat spoilery.

10. Americká krása

Přes skutečnost, že snímek Americká krása je nepochybně skvělý film plný fantastických hereckých výkonů, není to nic na tom, že jedna z dějových linek zahrnuje otce toužícího po kamarádce své pubertální dcery. Když nakonec dojde na milostnou scénu Kevina Spaceyho a Meny Suvari u některých diváků to může vyvolávat pocit nevolnosti. Něžná zranitelnost hereččiny postavy pouze poukazuje na to, jak moc nevhodná scéna to je od samého začátku. Spaceyho chlípné fantazie procházející celým filmem působí spíše komediálně, takže, když ke spojení obou postav skutečně dojde, nejeden divák si řekne: „Prosím, řekněte mi, že se to vážně neděje.“ Tečka za scénou, kde ji přikrývá přikrývkou, je takovým posttraumatickým gestem, kdy je většina diváků, že je po všem.

Tuto scénu není jednoduché sledovat, zvlášť ve světě, kterým se prohnala takzvaná kauza MeToo. Dokonce samotný herec byl obviňovaný z nevhodného sexuálních obtěžování s údajným zapojením i několika mladých lidí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

four × four =