Microsoft oznámil, že investoval do společnosti ZeniMax, jehož součástí jsou například studia Bethesda, id Software nebo Arkane. Budou tituly od těchto studií v budoucnu exkluzivní pro nový Xbox?

Tohle asi čekal málo kdo. Microsoft se sice v poslední době netajil tím, že by se hodila nová vývojářská studia v jeho portfoliu, nikdo však nečekal, že by sáhli po takovém gigantu, čímž ZeniMax Media bezesporu je. Microsoft údajně zaplatil za společnost ZeniMax, jehož součástí jsou opravdu exkluzivní studia, 7,5 miliardy americký dolarů, což je, v přepočtu na naší měnu, ohromných 170 miliard korun. Za tuhle obří částku získal Microsoft studia jako Bethesda, Arkane, Alpha Dog, Roundhouse Studios nebo třeba id Software.

Hned se nabízí otázka, co vedlo vedení Microsoftu k takovému nečekanému nákupu. Odpověď se většině vybaví hned. Společnosti vcelku daří, za chvíli tady máme nový Xbox, prodeje dosavadních konzolí byly úspěšné, xCloud celkem jede, ale kde to nebylo ono, jsou samotné herní tituly. Oproti konkurenčnímu Sony se společnost neměla vcelku čím pochlubit. Nákupem společnosti ZeniMax, hlavně tedy studii Bethesda a id Software, se značně rozšíří portfolio AAA titulů z vlastní stáje. A to potřebuje Microsoft, potažmo Xbox, jako sůl. Na závěr si však musíme položit ještě jednu důležitou otázku. Budou hry, jako například nový díl série The Elder Scrolls nebo třeba pokračování Doomu, zcela exkluzivní pro konzoli Xbox, potažmo systém Windows? Budeme věřit, že ne.

KOUKNI SE  Grid Legends nabídnou neskutečný zážitek

Martin Kudělka

Předchozí článekNejčtenější novinky babího léta
Následující článekSackboy: A Big Adventure potěší všechny milovníky plošinovek

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

2 × four =