Mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha 2018

Mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha 2018
Výstaviště Praha Holešovice se opět po dlouhém roce stane doupětem knih a literárních autorů a to ve dnech 10. -13. 5. 2018. 
Nabídnut nám bude bohatý program a jako obvykle literatura jedné konkrétní země a jejích autorů. Jedná se již o 24. ročník a vybranou zemí bude Izrael. Rozmanitost tohoto státu osobně přiblíží významní izraelští literáti, David Grossman, Man Bookerovy, Avraham B. Jehošua, Asaf Gavron či Dror Mišani. Izraelská tvorba je u nás dobře známá díky autorům jako jsou Orla Castel-Bloomová, Uriho Orlev či Juval Noacha Hararih, jejichž novinky u nás v roce 2017 vyšly. 
Program izraelské sekce připomene také nedávno zesnulé osobnosti izraelské literatury. Mezi nimi spisovatelku a překladatelku českého původu Ruth Bondyovou nebo autora Aharona Appelfelde.
Dalším tématem festivalu jsou Komiksy a Převratné 20. století. Jedním z hostů bude známý filmař a komiksový scenárista Alejandro Jodorowsky,  (autor sci-fi komiksové sérii Incal). Dále se můžete setkat s komiksovými autory Jaromírem 99, Karlem Jerie, Nikkarinem, Vojtěchem Maškem, Lucií Lomovou, Pavlem Čechem či autorem Čtyřlístku Jaroslavem Němečkem. Rovněž se představí překladatelka manga komiksů Anna Křivánková, spoluautorka knihy Planeta Nippon o japonské popkultuře, za niž byla v letošním roce nominována na cenu Magnesia Litera. Zahraniční autory budou reprezentovat Reinhard Kleist, Catel Mullerová či Kati Närhiová.
Komiksová zóna nabídne dva programové sály, ale také specializovaný obchod, v němž najdete kompletní českou komiksovou produkci a výběr toho nejlepšího ze zahraničních komiksů.Výsledek obrázku pro svět knihy 2018
Jednou z perliček festivalu bude i remake legendárních Rychlých šípů, do něhož se společně pustilo více než 50 současných autorů.
Během čtyř dnů se máte možnost seznámit s kompletní českou knižní produkcí, zaměřující se především na beletrii. Každoročně se zde představí na 400 vystavovatelů z více než 30 zemí celého světa.
V rámci rozmanitých diskusních fór a autorských čtení se budete moci seznámit se spisovateli a odborníky na literaturu, kteří svým vstřícným přístupem přispívají k oblíbenosti Světa knihy. Nezapomeňme i na odborné semináře, konference, setkání s autory, oceňování tvůrčích počinů i edičních úspěchů. Díky festivalu si přijdou na své i knihomolové a můžete si zakoupit množství knih s výraznou slevou. Tak na co ještě čekat? Bohatý program toho nabízí více, než dost.

KOUKNI SE  Srí Lanka - Inspirace na cesty

Ivana Gašparíková

Předchozí článekSexy nohy Tatiana Vilhelmová
Následující článekPohádky z dětství, které ukrývají moudrost pro dospělé

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

13 − 9 =