Mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha 2018

Mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha 2018
Výstaviště Praha Holešovice se opět po dlouhém roce stane doupětem knih a literárních autorů a to ve dnech 10. -13. 5. 2018. 
Nabídnut nám bude bohatý program a jako obvykle literatura jedné konkrétní země a jejích autorů. Jedná se již o 24. ročník a vybranou zemí bude Izrael. Rozmanitost tohoto státu osobně přiblíží významní izraelští literáti, David Grossman, Man Bookerovy, Avraham B. Jehošua, Asaf Gavron či Dror Mišani. Izraelská tvorba je u nás dobře známá díky autorům jako jsou Orla Castel-Bloomová, Uriho Orlev či Juval Noacha Hararih, jejichž novinky u nás v roce 2017 vyšly. 
Program izraelské sekce připomene také nedávno zesnulé osobnosti izraelské literatury. Mezi nimi spisovatelku a překladatelku českého původu Ruth Bondyovou nebo autora Aharona Appelfelde.
Dalším tématem festivalu jsou Komiksy a Převratné 20. století. Jedním z hostů bude známý filmař a komiksový scenárista Alejandro Jodorowsky,  (autor sci-fi komiksové sérii Incal). Dále se můžete setkat s komiksovými autory Jaromírem 99, Karlem Jerie, Nikkarinem, Vojtěchem Maškem, Lucií Lomovou, Pavlem Čechem či autorem Čtyřlístku Jaroslavem Němečkem. Rovněž se představí překladatelka manga komiksů Anna Křivánková, spoluautorka knihy Planeta Nippon o japonské popkultuře, za niž byla v letošním roce nominována na cenu Magnesia Litera. Zahraniční autory budou reprezentovat Reinhard Kleist, Catel Mullerová či Kati Närhiová.
Komiksová zóna nabídne dva programové sály, ale také specializovaný obchod, v němž najdete kompletní českou komiksovou produkci a výběr toho nejlepšího ze zahraničních komiksů.Výsledek obrázku pro svět knihy 2018
Jednou z perliček festivalu bude i remake legendárních Rychlých šípů, do něhož se společně pustilo více než 50 současných autorů.
Během čtyř dnů se máte možnost seznámit s kompletní českou knižní produkcí, zaměřující se především na beletrii. Každoročně se zde představí na 400 vystavovatelů z více než 30 zemí celého světa.
V rámci rozmanitých diskusních fór a autorských čtení se budete moci seznámit se spisovateli a odborníky na literaturu, kteří svým vstřícným přístupem přispívají k oblíbenosti Světa knihy. Nezapomeňme i na odborné semináře, konference, setkání s autory, oceňování tvůrčích počinů i edičních úspěchů. Díky festivalu si přijdou na své i knihomolové a můžete si zakoupit množství knih s výraznou slevou. Tak na co ještě čekat? Bohatý program toho nabízí více, než dost.

KOUKNI SE  Po přečtení thrilleru „Není jako ty“ už pro vás nebudou sociální sítě co dřív

Ivana Gašparíková

Předchozí článekSexy nohy Tatiana Vilhelmová
Následující článekPohádky z dětství, které ukrývají moudrost pro dospělé

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

10 + 1 =