Lego a počítačové hry? Podívejte se, jak tato kombinace funguje!

Kdo by neznal stavebnici s mnoha puntíky, veselými žlutými postavičkami a s téměř neomezenými možnostmi ke vytváření unikátních projektů? LEGO, hračka která dobyla svět dětí i dospělých. A v poslední dekádě se zdařile rve i o srdce počítačových hráčů. A ti stavebnici svojí lásku dávají jasně najevo. Podívejte se s námi na výtvory, které se jasně inspirovaly v některé ze slavných her.

The Last of Us

Některé hry jsou téměř až uměleckou záležitostí. Mezi ně patří právě The Last of Us, který svojí atmosférou světa po apokalypse překvapil nejednoho hráče. A není tedy divu, že mladý Kanaďan Tim Swchalfeberg vystavěl scenérii z více jak 20 000 dílků. Výsledek měří více jak metr na délku a půl metru na šířků.

Začal krátce před Vánoci 2016, hned po tom co skončil své zkoušky na vysoké. Jak sám řekl, začít dřív, vše by pro něj mohlo dopadnout špatně. Postupně tomu věnoval přes sto hodin čistého času, aby stvořil vše do nejmenšího detailu. Největší výzvou pro něj představoval interiér budov. Chtěl, aby si lidé mohli prohlédnout jeho dílo ze všech stran. Přesto měl problém vytvořit efekt pobořených budov s tím, že  i nadále bude poznat co za nábytek uvnitř je. K tomu si některé speciální dílky sám navrhl a vyrobil doma ve sklepě na 3D tiskárně.

StarCraft 2

Futuristické prvky ve hrách opravdu lahodí každému oku. Jen se zamyslete nad všemi těmi utopistickými budovami, stroji nebo válečnými loděmi. Právě loď Hyperion hlavního hrdiny  druhého dílu StarCraft Raynolda se stala předlohou pro Svena Jungu z Německa. Nad svým výtvorem strávil přes šest měsíců a k jeho dokončení potřeboval na 15 000 dílů. Podivuhodná je úroveň detailů, které do výtvoru zapojil. Jen se sami podívejte.

KOUKNI SE  Nejlepší hry za rok 2020

Série Zelda

Svět Hyrule zná každý fanoušek Linka a princezny Zeldy a nyní se všichni mohou mrknout na celou mapu původní hry v Lego podobě. Dílo veliké 256 na 88 dílků, přičemž každý dílek představuje plochu 16×16 pixelů hry. Sestavit mapu trvalo Američanu s přezdívkou Madoruk pouhý víkend. Za svůj výtvor však roku 2013 získal i ocenění na Brick Cascade v kategorii hrami inspirovanými výtvory.

Final Fantasy

Fantasie nezná hranic, a díky tomu i série Final Fantasy nabízí širokou studnici inspirace pro každého, kdo rád tvoří zajímavé věci. Například tak chlapec říkající si Rhytmik z Jižní Karolíny v USA vytvořil dvojici ikonických mečů. Nebo oblíbené zvířátko Chocobo patří mezi časté výtvory.

Mario

Celý první level z klasického Super Maria 64 přetvořil do Lego podoby Matt de Lanoy. Díky své velikosti, detailnosti a kráse se nám vkrádá do hlavy jedna otázka. Proč někdo ještě neudělal celého Maria v Lego verzi?

 

Matěj Říha

Předchozí článekJak skončí seriál Sedmilhářky? Kdo je vrah, kdo oběť. Finální rozuzlení
Následující článekTrailer: Guardians of Galaxy se poperou s Thanosem již 18. dubna!

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

twelve − 10 =