Kultovní detektivky s nezapomenutelnými parťáky

Detektivky, kriminálky a policejní thrillery jsou z velké části postavené především na titulních postavách. Dost často se zde setkáváme s hlavní dvojicí vyšetřovatelů, kteří jsou nejlepšími kamarády, nebo každý úplně jiný. A my si tu představíme několik filmů, kde titulní policejní dvojka hraje podstatnou a nesmazatelnou roli. Vedle drsných a temných kriminálek, uvolněných akčňáků, ponurých detektivek, policejních thrillerů dojde i na severské krimi. Nebude chybět komediální buddy movie nebo zásadní minisérie, která v tomto žebříčku nesmí chybět. Filmy jsou řazené od nejstaršího po nejnovější.

8Poslední skaut (1991, r. Tony Scott)

A podruhé se setkáváme s Shanem Blackem a jeho scénářem, který režíroval legendární mistr akčních hitů Tony Scott. Před kamerou se objevila akční hvězda Bruce Willis a pozapomenutý Damon Wayans. Willis hraje soukromého detektiva Joa a společně s Wayansovým fotbalistou Jimmym se snaží odhalit, kdo zabil Jimmyho holku. Tato akční krimi-komedie je přímo narvaná k prasknutí legendárními hláškami. Z hlášky „Nebe je modré, voda je mokrá a satan klaus na nás číhá všude.“ se stal světový fenomén.

Film je plný akcí nabitých scén. Automobilové honičky v hlubokých lesích se střídají s výbuchy uprostřed města a nekonečným tahem nočními podniky. Výborné jsou i konverzační pasáže dvou titulních postav, které kloubí klasické výpovědi akčních hrdinů s obyčejnou mluvou z každodenního života. Joe prolézá pochybné noční bary a zaplivané podniky, kde se setkává s podivnými liliputy a pasáky jako z béčkového filmu. Ale druhý den rozkrývá složitou a prohnilou síť, která je plná korupce a úplatků v přitažlivém prostředí amerického fotbalu. Vraždu a mafiánské praktiky v exkluzivních patrech amerického fotbalu odhaluje výborně se doplňující dvojice životních outsiderů. Alkoholika, životního ztroskotance a soukromého detektiva Joa doplňuje Jimmy, bývalá fotbalová hvězda s oblibou v drogách. Snímek je plný drsného a krutého humoru s přímočarou akční jízdou, nekompromisním a jízlivým vyzněním a nezapomenutelným soundtrackem.

Předchozí článekŠamanské léčení jsou karty diagnostiky bytí
Následující článekResident Evil se dočká nové filmové adaptace

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

4 × 1 =