Kultovní detektivky s nezapomenutelnými parťáky

Detektivky, kriminálky a policejní thrillery jsou z velké části postavené především na titulních postavách. Dost často se zde setkáváme s hlavní dvojicí vyšetřovatelů, kteří jsou nejlepšími kamarády, nebo každý úplně jiný. A my si tu představíme několik filmů, kde titulní policejní dvojka hraje podstatnou a nesmazatelnou roli. Vedle drsných a temných kriminálek, uvolněných akčňáků, ponurých detektivek, policejních thrillerů dojde i na severské krimi. Nebude chybět komediální buddy movie nebo zásadní minisérie, která v tomto žebříčku nesmí chybět. Filmy jsou řazené od nejstaršího po nejnovější.

9Smrtonosná zbraň (1987, r. Richard Donner)

Jeden z prvních scénářů Shanea Blacka, odborníka na hláškami nabité akčňáky natočil hollywoodský veterán Richard Donner. Představila se tu legendární a nesmrtelná dvojice policejních seržantů – černoch na odchodu Roger a nově příchozí policejní zelenáč Martin. Titulní duo ztvárnil Danny Glover a tehdy začínající Mel Gibson. Je to klasická policejní buddy movie o tom, jak si zkušený policejní veterán hledá cestu k novému parťákovi.

Jejich vzájemné sbližování je poměrně realistické a plné komických situací. Oba jsou z úplně jiných světů a charakterově jsou každý jiný. Přesto se stávají kolegy a následně kamarády, kteří si hlídají záda. Na půdorysu akční kriminálky se rozvíjí jejich vztah, který se dostane do bodu mistr a učedník. Oba se učí od toho druhého a uvědomují si sílu a schopnosti sebe samých. Zpočátku si nepadnou do oka ale postupně se z nich stávají nenahraditelní parťáci. Společně se vydávají po stopách nebezpečného pašeráckého gangu heroinu, kterému šéfuje krutý a bezcitný generál z vietnamské války. Sami se pouští do nebezpečné akce, odkázáni jeden na druhého.

Zpátky
Předchozí článekŠamanské léčení jsou karty diagnostiky bytí
Následující článekResident Evil se dočká nové filmové adaptace

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

two × five =