Koukat či nekoukat: Seriál Gentlemani

Guy Ritchie si vytvořil skvělou pověst svými gangsterkami jako Podfuck nebo Sbal prachy a vypadni. Povedlo se mu přenést důmyslné zápletky a svérázný humor do seriálové podoby?

Takhle. Začátek se rozbíhá pozvolna, ale slibně. Je tu nosná zápletka dědictví, dva zcela odlišní bratři, marihuanový podnik na rozsáhlém pozemku. Je tu několik gangsterských linek, velmi vtipný gag se slepicí, napínavé to moc není, ale drží to při sobě. Ovšem jen do čtvrtého dílu, v kterém se hlavní linka uzavře, ostatní se rozsypou a začnou nové, zcela epizodického charakteru. Vypadá to, jako by Ritchie promyslel tři díly a Netflix mu dal za úkol vytvořit ještě dalších pět dílů. Seriál přestává úplně držet pohromadě, kromě hlavního hrdiny a jeho partnerky ve zločinu, majitelky marihuanové továrny. Tentokrát se tvůrcům nepodařil ani výrazný casting. Hlavní postavy nejsou výrazné herecké typy a nikdo z nich nepřekračuje průměrný herecký výkon.

To, co jsem na jeho filmech obdivoval, byla právě ta promyšlená a důmyslná hra, kdy byl režisér o krok před divákem a ještě k tomu servíroval vtip za vtipem. Tady to ve čtvrté epizodě začne drhnout, dojdou nápady a fóry a vy se opět budete vztekat nad dalším nedomrlým a odbytým seriálem na Netflixu. Přes nadějné první tři epizody:

Verdikt: NEKOUKAT

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

six − 5 =