Knižní novinky, které vám nedají spát – část 2

Knižní novinky přelomu léta a podzimu přinášejí na pulty knihkupectví velká jména světové literatury. Výběr z těchto lahůdek vám určitě pomůže doplnit nákupní seznam.

5Den přizpůsobení – Chuck Palahniuk

Provokatér a experimentátor Chuck Palahniukje v Česku známý především díky kultovnímu bestselleru Klub rváčů. V novém románu otevírá otázku ideálního členění společnosti a můžeme si být jistí, že z toho nevzejde nic ideálního a poklidného. Jen si představte společnost, kde se jednotlivé skupiny drží uzavřené od zbytku: běloši, černoši, homosexuálové atd. Aby se eliminovala rizika válek, zaměstnáme mladé muže touto reformou společnosti, svěříme jim do rukou dohled nad dodržováním nových pravidel a tím si zajistíme stabilitu. Pokud jste zvědaví, kam tento experiment Palahniuk vygraduje, zatrhněte si v kalendáři listopad 2018.
Vychází v listopadu 2018

 

4Zlatý dům – Salman Rushdie 

Salman Rushdie patří mezi nejslavnější žijící britské autory. Nebojí se kontroverze a bere si na paškál současné otázky, stejně jako současné osobnosti. Ve Zlatém doměse prostřednictvím vyprávění mladého filmaře seznámíte s mocným magnátem a jeho rodinou – třemi syny a mladou (novou) manželkou, ruskou emigrantkou. Nepřipomíná vám to někoho? Na pozadí příběhu Amerika přechází z obamovské éry do časů nového prezidenta. Rushdie svůj nový román naplnil popkulturními odkazy, noirovou atmosférou a vyšperkovaným autorským stylem a zařadil se tam na seznam nejočekávanějších knih letošního podzimu.
Vychází v září 2018

3Temný karneval – Ray Bradbury 

Temný karneval byl úplně první sbírkou povídek, kterou Ray Bradbury vydal. V jednotlivých textech si přijdou na své milovníci napětí, hororu a tísnivé atmosféry. Autorská nápaditost a neutuchající invence patří mezi největší devizy tohoto autora, jenž se těší velkému zájmu čtenářů už po desetiletí. Břitké pointy jeho povídek učarovaly i ty, kteří jinak fantastickým nebo hororovým žánrům neholdují. Sbírka Temný karneval vychází souborně v češtině úplně poprvé. Některé povídky se dočkaly zcela nového překladu.
Kniha vyšla v srpnu 2018

2Záhada tří čtvrtin – Sophie Hannah 

Kdykoliv se nějaký autor chopí legendární literární postavy a chystá se napsat nové díly, milovníci dané postavy jsou v rozpacích. Dostojí „náhradník“ kvalit původních příběhů? Jeden z nejznámějších literárních detektivů všech dob, Hercule Poirot, byl svěřen zkušené autorce Sophii Hannah a čtenáři si nové knihy zamilovali. Tentokrát nás autorka zavede do Londýna roku 1930. Poirot se vrací z oběda a čeká ho nemilé překvapení. Někdo jeho jménem rozeslal dopisy, které adresáty obviňovaly z vraždy jistého Barnabase Pandyho. Poirot o něm nikdy předtím neslyšel. Kdo onen pan Pandy je? Je skutečně mrtvý, nebo mu nebezpečí teprve hrozí? A proč byl do záležitosti zatažen Hercule Poirot? Odpovědí se dočkáte v září.
Vychází v září 2018

1Žiješ jenom dvakrát – Dominik Dán 

Patříte mezi fanoušky série Naše město? Detektivové z oddělení vražd Richard Krauz a Jozef Fischer, zvaný Chosé, jsou dnes už zárukou dobré kriminálky. Děj se vrací ke starému případu profesora Puskailera, který byl neprávem odsouzen k dlouhým letům za mřížemi. Krauz a Chosé v jeho nevinu uvěřili a pomohli mu na svobodu. Jenže právě v den, kdy je profesor propuštěn, začíná další epizoda, která se brutalitou a nechutností zaryla do paměti každému, kdo byl nablízku.
Kniha vyšla v srpnu 2018

Sandra Procházková

Předchozí článek10 nejlepších filmů, v kterých padouch nakonec vyhraje
Další článekHororová adventura Sinking City v prvním traileru

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

five × one =