Knižní nej: Škola volá! – v podání fantasy

Škola volá!

A je to tu, asi nejnenáviděnější den v roce (kromě pondělků)  – 1. září. Mládež musí do školy, trápit se s domácími úkoly a učit se na písemky.

Ale zpět k pointě tohoto článku. Jelikož je prvního září takový krásně tématický den, rozhodla jsem se sepsat tématický článek, jenž dokazuje, že i ve školách se dá zažít nějaké to dobrodružství, a když už ne v té reálné, tak aspoň v té knižní.

 

akademieCelý tento článek začnu světoznámou sérií Vampýrská akademie. 

V této šestidílné sérii se autorka Richelle Mead vyznamenala. Stvořila úžasný příběh plný akce, vtipu, lásky a přátelství, které vás zavede do tajů Morojského světa. Seznámí vás s největšími nepřáteli Morojů, kterými jsou Strigojové a představí vám drsné a strigojůmzadky nakopávající dhampýry, kteří slouží jako velmi efektivní ochranka. Celý svět je skvěle propracovaný a při jeho pročítání zažijete nezapomenutelnou jízdu, a pokud máte alespoň trochu rádi upíry, rozhodně se k této sérii budete rádi vracet.

skola dobra a zla

Další série knih vás zavede do Školy dobra a zla, kde vám důkladně prozkoumají charakter a rozhodnou, zda se stanete krásnou a dobrosrdečnou princeznou, která se bude učit na škole dobra, kterou vystudovala třeba Popelka, nebo zda budete bradavicemi porostlá zapšklá ježibaba, jež se vyzná v hrůzu nahánějících lektvarech a učí se na škole zla.

Velkou předností této knihy jsou ukázky testů, které si můžete spolu se studenty vyplňovat, ale jinak musíte mít na paměti, že celá série je určená spíše mladším čtenářům, kteří ocení autorův smysl pro humor.

KOUKNI SE  Mrazivé krimi na letní období

 

oznacenaDalší z upířích sérií, která dokazuje, že méně je někdy více, je dvanácti-dílná série Škola noci. Autorky P. C. Cast a Kristin Cast stvořily rozsáhlý příběh o šestnáctileté Zoey, která není pouze obyčejným upírem, ale dokonce ji sama bohyně noci Nyx obdařila zvláštními schopnostmi.

I tato série si povede dobře spíše u mladších dívek, jelikož Zoe se potýká s problémy s kluky a studenskou smetánkou.

 

Příjemný oddechový příběh se skrývá v sérii Hex Hall. Mladá dívka Sophie zjistí, že je čarodějka a když na sebe jednou v lidském světě přiláká příliš pozornosti, hexhalljejí otec ji pošle do školy Hex Hall, která je zároveň i nápravným zařízením pro čarodějky, víly a měňavce. A jak už to tak bývá, Sophie brzy zjistí, že škola oplývá nebezpečným tajemstvím, které se jí přímo dotýká.

Příběh vyniká minimem pasáží, u kterých by se čtenář nudil. Hlavní hrdinka je charismatická, vtipná a v knize samozřejmě nechybí ani romantická linka. Prostě ideální kniha, u které si odpočinete.

 

magisteriumPoměrně novou sérií, která se odehrává ve školním prostředí je Magisterium, jež sepsaly dvě světoznámé autorky Holly Black (Kronika rodu Spiderwicků) a Judith Rumelt, známá spíše pod pseudonymem Cassandra Clare (Nástroje smrti, Pekelné stroje).

První díl Železná zkouška sleduje příběh Calluma Hunta, který by se neměl zaplétat s magií, ale jak už to tak bývá, je to právě on, kdo je vybrán ke studiu magie u největšího mága. Call postupem času odhaluje, že magie je jak zábavná, tak i nebezpečná a strašlivý nepřítel nečíhá vůbec daleko.

KOUKNI SE  Nejprodávanější knihy měsíce června

PS: Tato série je hodně přirovnávána k Harry Potterovi, takže ideální čtivo pro fanoušky.

 

V tomto výčtu nesmí chybět již zmíněný Harry Potter, který nejednoho z čtenářů přivedl ke čtení. Tuto sérii nemusím nijak dlouzehp

představovat, jelikož příběh mladého kouzelníka studujícího v Bradavicích zná snad už každý.

Jenom upozorním (kdyby to náhodou někomu uniklo), že bude vycházet speciální vydání pracovního scénáře Harry Potter a prokleté dítě, které si zarytí fanoušci nesmí nechat ujít.

 

hranicarA poslední sérií, kterou v tomto seznamu představím, je něčím trošku jiná. Neodehrává se totiž ve škole, ale v učení. Ano, hádáte správně, mám na mysli dokonalou dvanácti-dílnou sérii Hraničářův učeň, která si podmanila srdce mnoha čtenářů.

John Flanagan podává celý příběh tak čtivě, že uchvátí jak mladší čtenáře, tak i ty dospělé. Jeho knihy mají obrovskou dávku dobrodružství a vtipu. Také obsahují i výchovné myšlenky, které autor podává nenásilnou formou.

A i přesto, že celá série je už známým veteránem, stále se těší vysoké oblibě.

 

Úvodní foto: Pixabay.com

Eliška Richterová

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

15 − six =