Knihy na dovolenou – záležitost pro náročné čtenáře

Ať už se balíte na chalupu, nebo k moři, je třeba se náležitě vybavit. Nejlépe tolika dobrými knihami, aby vás nezaskočil žádný rozmar počasí ani špatná nálada. Dovolenkovou četbou může být náročný román, na který jste neměli pro pracovní vytížení za celý rok čas. Nebo naprosto nenáročná záležitost, od které můžete kdykoliv odběhnout zaplavat si, nebo číst ve chvilkách u zavařování okurek, aniž byste zapomněli, kdo je kdo a kdo s kým co. Dovolenkovou literaturu charakterizuje náročný čtenář, který si touží odpočinout.

Čmelák – Láskyplné povídky – Halina Pawlowská

Knihy na dovolenou

Láskyplné povídky: Nejlepší optimistické povídky o lásce od Haliny Pawlowské – o tom, jak ženy milují muže, muži ženy, jak milujeme děti, jak se nesnášíme a jak nám nezbývá než se všemu zasmát, protože nic jiného nám stejně nepomůže!

Kočka myši nenechá – Marie Rejfová

Knihy na dovolenou

Kočka myši nenechá: Do městečka Brod přichází jaro a Josefína Divíšková hodlá malovat. Plány jí však překazí neočekávaný příjezd syna Vincenta a jeho podivínského kamaráda Kamila. Ve vile nastane poprask, a když se ještě k tomu v místním pivovaru stane zločin a na scéně se objeví komisař Tvrdík, dny klidné dovolené nenávratně končí. Proč byla mrtvola nalezena zrovna ve spilce? Kdo se pokouší sabotovat výrobu piva? Proč se po městě pohybuje vzteklý zubař? A jak se vším souvisí krádeže v hotelu U Křepelků a osoba krásné paní sládkové? Svérázná učitelka Josefína musí řešit dilema – zda je snesitelnější rodinný život ve vile ve společnosti potrhlých příbuzných, nebo policejní vyšetřování po boku nesnesitelně přitažlivého komisaře Tvrdíka.

KOUKNI SE  Nejprodávanější knihy měsíce listopadu

Zbytečná oběť – D. M. Pulley

Knihy na dovolenou

Zbytečná oběť: STRHUJÍCÍ KRIMI THRILLER NAPSANÝ NA MOTIVY SKUTEČNÝCH UDÁLOSTÍ!

V roce 1938 se město Cleveland musí vypořádat nejen s vrcholící Velkou hospodářskou krizí, ale i řáděním neznámého šílence, který si své oběti vybírá v zapadlých uličkách mezi tuláky a pobudy. Prostitutka Ethel Hardingová hledá ochranu před brutálním vrahem v sídle zbožné náboženské sekty – záhy však zjistí, že mravokárné tváře jejích členů skrývají ta nejtemnější tajemství. O šedesát let později nachází policie v lese rozřezané tělo Alfreda Wileyho. Ještě než jeho dcera Kris stihne identifikovat ostatky, začnou na povrch vyplouvat fakta, o nichž jí otec nikdy neřekl – záhadný soukromý detektiv, který ho sledoval; webová stránka věnovaná nevyřešeným „torzovým“ vraždám; chybějící záznamy v archivu; ukradené knihy a opuštěná továrna, v níž se kdysi tiskly bible a dnes je útočištěm místní chudiny. Čím více se Kris dozvídá o otcově posedlosti Torzovým vrahem, tím si je jistější, že s ním jeho smrt souvisí… a tím hlouběji se propadá do ďábelské minulosti Clevelandu. Ethel i Kris, každá ve své době, se snaží odhalit pravdu skrývající se v pozadí hrůzných činů zdejšího nejproslulejšího sériového vraha – a oběma přitom hrozí smrt.

Zpověď trosky po čtyřicítce – Alexandra Potter

Zpovědi trosky po čtyřicítce

Zpověď trosky po čtyřicítce: Je načase zamilovat se do svého života. Kniha pro každou ženu, které někdy dělalo starosti, že se její život nevyvíjí podle plánu Život Nell Stevensové je jeden velký chaos. Když Nell zkrachuje kavárna a spolu s ní i její vztah, její „šťastně až do smrti“, které si plánovala v Kalifornii, stěhuje se zpět do Londýna, aby začala znovu. V Londýně se toho však hodně změnilo. Všechny její svobodné kamarádky jsou vdané a mají děti. Kvůli závratné výši nájmů je nucena pronajmout si pokoj v domě neznámého člověka a ve světě dokonalých životů prezentovaných na Instagramu si připadá jako troska. A co je ještě horší, jako troska po čtyřicítce. Když však Nell získá práci jako autorka nekrologů, seznámí se s úžasnou Cricket, vdovou po osmdesátce potýkající se s vlastními problémy, a vznikne mezi nimi nepravděpodobné přátelství. Vzájemně si pomáhají uzdravit svá zlomená srdce a vyrovnávat se s tím, že jejich životy se nevyvíjejí podle plánu, jedna druhou směřuje k novým dobrodružstvím a nečekaným radostem. Po všech životních kotrmelcích je Nell odhodlaná zajistit, že příští rok bude úplně jiný. Je totiž načase převrátit svůj život vzhůru nohama.

KOUKNI SE  Březnové knižní tipy

Muž, který si hrál s panenkami – Jonsson Magnus

Muž, který si hrál s panenkami - Nenávist se probouzí

Muž, který si hrál s panenkami: Expertka na šifrování Linn Stahlová pronásleduje brutálního vraha v prvním dílu strhující trilogie NENÁVIST.

Ve Stockholmu někdo zabíjí ženy. Omámí je prášky, udusí polštářem a s pedantskou důsledností se zbaví důkazů. Tělo za sebou zanechává naaranžované jako porcelánovou panenku. Detektivové Rickard Stenlander a Erik Svensson osloví s žádostí o pomoc při vyšetřování expertku na počítače a kryptologii Linn Stahlovou. První obětí byla studentka, stejně jako Linn, a oni mají důvod se domnívat, že Linn by mohla vraha znát.

Má to ale háček – Linn je bývalou členkou Antifašistické akce, organizace vedené na černé listině švédské tajné služby, v minulosti byla souzena za zločiny proti národní bezpečnosti a vůči spolupráci s policií proto zaujímá dost skeptický postoj. Hodiny ale tikají, a jestli má nesourodý tým zastavit sériového vraha, musí jít osobní problémy stranou.

Zatímco se pátrání naplno rozbíhá, Linniny aktivity upoutají pozornost pravicových extrémistů, kteří mají s Linn z dřívějška nevyřízené účty.

Mezi vyšetřovateli roste nedůvěra a podezření, že ne všichni sledují stejný cíl, a minulost dohání Linn způsobem, jakým to nejméně čeká.

Kristina Doubravová


Předchozí článekTrailer: Johnny Depp v hlavní roli nového dramatu
Další článekSex na dovolené – co můžeme získat a ztratit

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

10 + four =