Je finální scéna z Inception sen, nebo realita? Michael Caine konečně poskytl jasnou odpověď

Posledních osm let fanoušci diskutovali o tom, jak vlastně film Inception (Počátek) od Christophera Nolana dopadl. Byla finální scéna skutečná? Nebo to byl sen, sen ve snu hlavního hrdiny?

Film končil tím, že Leonardo DiCaprio se vrací konečně zpět domů, ke svým dětem. Společně s Michaelem Cainem dorazí do domu, kde jsou uvítáni dětmi, scénou podobnou těm, které viděl DiCaprio v různých snech. Leo otáčí totemem, aby zjistil, že mu to jen nezdá. A odejde na zahradu hrát si s dětmi. Zdá se, že totem se začíná třást, ale zda spadne, nebo se bude točit dál, nevidíme. Tím film končí a je jen na divákovi, zda se rozhodne pro to, že jde o realitu, nebo je Leo opět jen ve svém snu o realitě.

Vypadá to, že debata je u konce, protože Michael Caine se k finální scéně minulý týden vyjádřil jasně: „Když jsem dostal scénář k Inception, byl jsem trochu zmatený a zeptal jsem se:“ Nerozumím tomu, kde je sen. Kdy je to sen a kdy je to realita? “ Nolan odpověděl:“ No, když jste na scéně, je to realita. „Takže si to uvědomte – pokud jsem na scéně, je to realita. Pokud nejsem, je to sen.“

Sir Michael Caine by nám nelhal. Jeho vyjádření by mohlo debaty už uzavřít, co říkáte?

KOUKNI SE  Harry Potter: Zpátky do Bradavic – Speciál kouzelnické ságy míří na HBO Max

Tady je finální scéna filmu Inception:

Charlie Brown

Předchozí článekZhubněte a naberte svaly: 7 veganských jídel s vysokým obsahem bílkovin
Následující článekNový trailer na akční sci-fi Alita: Bojový Anděl

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

3 × three =