Jak voní vagina?

Ačkoliv mnohé společnosti vnímají člověka jako pána tvorstva, u něhož rozum převládl nad pudovostí, v oblasti navazování vztahů hrají pudy a přirozené instinkty tu nejhlavnější roli. Vždyť právě pach těla často rozhoduje o tom, ke komu budete cítit náklonnost. Naše pohlavní orgány totiž vypuzují feromony, které fungují jako afrodiziakum. A právě proto se bude muž u partnerky zajímat o to, jak voní její vagina.

1Každá vagina má svůj originální pach

Nejprve bychom měli zdůraznit, že pohlavní orgány mají svůj specifický pach. A to jak u žen, tak u mužů. Navíc každý člověk má svůj jedinečný pach, který se od ostatních může značně lišit. Měli byste však vědět, jaký pach vaše pohlavní orgány obvykle vydávají – jedině tak snáze poznáte odchylku od normálu a můžete se vyvarovat vleklých zdravotních komplikací. Pochvu u žen pokrývá ochranná vrstva hlenu obsahující velké množství mikroorganismů, především laktobacilů. Ty mají díky mléčnému kvašení na svědomí kyselé poševní prostředí (pH 3,5 – 5), které snáze odolává bakteriím a kvasinkám. Mírně kyselý zápach vaginy připomínající tvaroh je tedy naprosto normální a svědčí o zdravém klíně.

Zajímavé je, že pochva svůj pach mění i v závislosti na fázi menstruačního cyklu. Krátce před začátkem menstruačního krvácení může vydávat kovový pach, který upozorňuje na přítomnost krve, a naopak během ovulace může vůně velmi zintenzivnit. Za tímto jevem hledejte hormony a feromony, které ženské tělo v produktivním věku ve velké míře vypouští.

2Staroindické typy ženského orgánu

Dle staroindického textu Anangaranga se ženské vaginy dělí podle vůně na 4 typy. První z nich je lotosová žena, jejíž vagina voní jako rozkvetlá lilie. Druhým typem je žena umělkyně, která voní a chutná po medu. Třetí je žena – víla, jejíž pochva je slaná jako lastura. Čtvrtý typ text označuje jako ženu – slonici, která má ráda dráždění klitorisu a její klín voní po pižmu.

3Jídlo a vůně ženského lůna

Ano, i jídlo dokáže značně ovlivnit vůni ženského lůna. Zpravidla se udává, že by se ženy měly vyvarovat košťálové zeleniny (brokolice, květák,…), která způsobuje pro mnohé nepříjemný zápach. Stejně tak jako česnek, cibule, kari a chilli koření nebo třeba taková káva. Naopak k příjemné, téměř až afrodiziakální chuti i vůni mohou dopomoci citrusy, hroznové víno nebo tropické ovoce, jako je mango či papája. A pokud chcete předejít případným kvasinkovým a bakteriálním infekcím, měli byste omezit konzumaci sladkého jídla, ráje pro tyto nevítané hosty.

4Jak by ženský klín zapáchat neměl?

Photo by Anna Deli on Unsplash

Zdravá pochva rozhodně nezapáchá rybinou, ta totiž poukazuje na vaginózu (bakteriální infekci) či kandidózu (kvasinkovou infekci). Silně zapáchající výtok, svědění, pálení, otoky stydkých pysků či kožní změny mohou poukazovat i na některou z pohlavně přenosných nemocí (trichomoniáza, chlamydie, kapavka,…). Zásadní roli také hraje správná hygiena, ale zase ne přehnaná! Doporučené jsou přípravky speciálně určené pro intimní hygienu, kterými však omývejte pouze zevní genitál. Poševní sliznice je totiž samočistící a žádné chemikálie dovnitř při běžné hygieně určitě nepatří. Nezapomeňte také na důsledné osušení intimních partií. Co se týká spodního prádla, měli byste sáhnout po tom prodyšném, bavlněném.

KOUKNI SE  6 ujetých návodů, jak přestat masturbovat

Pokud si ale přece jen chcete užít sex – a nejen ten orální – bez obav z případné nevábné vůně, sáhněte po ochuceném lubrikačním gelu na bázi vody. Nejenže dobře chutná, ale také hezky voní.

Esterka

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

one × 2 =