Jak uchovat třešně – 3 šťavnaté tipy

  Chcete originálně uchovat třešňové bohatství letošního léta a přitom vám kompot připomíná školní jídelnu a džem nemá příliš výraznou chuť? To je pravda, ale třešně neradno podceňovat. Mají v sobě šťavnatý potenciál pro bezhlavé zamilování se do nich. A to i v upravené, na zimu uchované podobě.

  Sušené třešně

  Máte-li sušičku ovoce, pak máte vyhráno. V troubě nebo na horkém slunci to trvá trošku déle, ale věřte, že když se vydaří horké dny, tak za dvě odpoledne máte pochoutku hotovou. Dáte-li se do ochutnávání, je klidně možné, že na zimu nic nezbyde.

  Sušit třešně můžete jen tak, vypeckované, ale chcete-li si připravit přísadu do pečení, ozdobu na dorty, můžete třešničky nechat 24 hodin louhovat v hustém roztoku cukru a sušit až poté. Skvělá polokandovaná pochoutka.

  TIP: A se sušenými třešničkami můžete dělat různé psí kusy. Třeba i ty, které navrhujeme dále!

  Třešně v bourbonu

  Třešně (i višně) se velmi rády nakládají do alkoholu. Nasají jejich chuť a v zimě se stávají skvělou ingrediencí pro vánoční pečením, čaj i svařák. Nebo jen tak, do pusy.

  Jak na to? Omyté, osušené a pouze kvalitní neporušené třešničky dejte do malých vyvařených skleniček a jednoduše zasypte jednou třetinou cukru (nebo podle chuti) a zalijte v poměru dvěma třetinami bourbonu. Či jiného alkoholu, ale co si budeme povídat. Whiskey a bourbon se svou dřevitou chutí padne nejlíp!

  KOUKNI SE  Trailer: Matt Damon a Christian Bale závodí s Fordem proti Ferrari

  Luxusní želé

  Pokud se už dáte do vaření třešní, zkuste želé. Jeho principem jsou svařené třešně, kdy dužinu odstraníme propasírováním přes pláténko a s želírovacími cukry pracujeme pak už jen s průzračnou šťávou. Troška citronu na projasnění barvy a koření dle chuti, a tím nemusíte šetřit. S třešněmi si báječně rozumí hřebíček nebo kardamon.

  Foto: Pixabay

  Komentuj

  Vlož komentář
  Vaše jméno

  15 − 9 =