Jak probíhá natáčení herního pořadu RE-PLAY

re-play studio

Máte rádi hry všech žánrů a na jakýchkoliv platformách? Pak byste měli znát nejznámější televizní pořad o hrách Re-Play, který běží každou sobotu na stanici Prima Cool již sedm let. Pokud jste si někdy přáli vědět, jak takové natáčení jednoho dílu probíhá, nyní máte jedinečnou příležitost se o tom něco málo dozvědět.

 

Jako jeden z mála jsem měl tu možnost zúčastnit se natáčení úspěšného českého herního pořadu. Jak k tomu došlo? Stačilo jediné. Podpořit finančně stavbu nového studia pořadu na webových stránkách startovac.cz a pak už jen počkat na vhodný termín. Se mnou pozvánku dostalo ještě dalších sto lidí. To není málo. Ale vzhledem k tomu, že je nás v republice přes 10 miliónů, tak jsme velice malá zasvěcená skupinka.

Stejně jako v případě filmů a seriálů i tady se stříhá a zkracuje. Oproti jiné tvorbě mluvíme o řádu vteřin až několika málo minut. Přesto natočení jednoho dílu pořadu může trvat i třikrát déle, než je stopáž jedné epizody. Délka jednoho dílu se pohybuje okolo 25 minut, ale natočení může zabrat až 90 minut. Jak řekli moderátoři pořadu Mikoláš Tuček a Alžběta Trojanová, za dlouhou natáčecí dobou stojí tři věci. Předpříprava (ozvučení, nasvícení), míra „zlobení“ techniky (jestli vše funguje v průběhů vstupů bez problémů, hlavně mikrofony, zvuk, obraz a pod.) a v neposlední řadě přežblepty. To znamená, jak často se moderátorská dvojice slovně zakoktá, zadrhne, přeřekne. Zkrátka řečové neduhy při natáčení.

KOUKNI SE  Nejlepší závodní hry všech dob

Když jde všechno jako po másle, tak je jedna epizoda natočená během 35-40 minut. Já jsem nebyl svědkem ani jednoho extrému. Ale zlatá střední cesta bývá ta nejlepší. Při naší účasti došlo pouze na delší předpřípravu. Menší neplechu dělalo správné a přirozené nasvícení moderátorů.

Jak probíhá samotné natáčení vstupů? Možná se budete divit, ale ve studiu nenaleznete žádné scénáře, ani jiné předem přichystané texty k lepší orientaci. Veškeré vstupy se promýšlejí za pochodu na place. Natáčení jednotlivých vstupů probíhá s notnou dávkou improvizace. I když to ve finále v televizi není vůbec poznat. Před natočením vstupu se mezi sebou domluví, co kdo řekne nebo jakou zajímavost/historku zmíní. Pak se to jen natočí. A v případě popletení sledu dialogu nebo přeřeknutí se jednoho z moderátorů se vstup jednoduše natočí znovu. Žádné dotáčky nebo přetáčky. Nic zbytečně komplikovaného.

Za ty roky se musí vypořádat se stejnou úrovní slávy jako jiní moderátoři, případně čeští filmoví a seriáloví herci. Takže je skvělé vidět, že jim sláva nestoupla do hlavy. Moderátoři a všichni, kteří se podílejí na tvorbě pořadu jsou obyčejní pohodoví lidé a řeší stejné problémy, strasti a radosti života jako my „smrtelníci“.

Naše skupina podporovatelů nakonec měla možnost zúčastnit se natáčení hned dvou dílů pořadu. Finální výsledek obou epizod naleznete na stránkách Re-playe v sekci archív a na youtube kanálu Re-Play označené jako RE-PLAY 7s43 a 7s44.

KOUKNI SE  Report z KVIFF – Půlnoční běsi ve Varech #1: Artušovská legenda o zbabělci a monstru

 

 

 

Ondřej Blahut

Předchozí článekStrangers: Prey at Night servírují v traileru psychoteror podruhé
Následující článekRecenze: Hodiny z kostí překonávají slavný Atlas mraků

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

ten − 9 =