V humorné adventuře 3 Minutes to Midnight budeme zachraňovat svět

Hádanky, spoustu postav a lokací a propracovaný audiovizuální styl. To všechno by měla mít každá point-and-click adventura, která se uchází o zájem hráčů. 3 Minutes to Midnight to nejspíš splní vše a navrch přidá ještě pořádnou dávku humoru.

Ve hře 3 Minutes to Midnight se přesuneme do Nového Mexika ve 40. letech 20. století. Celé spojené státy jsou zaneprázdněny oslavami konce druhé světové války, ale v ospalém městečku ten skutečný boj teprve začíná. Právě tu totiž vrcholí tajemné spiknutí, které ohrožuje celé lidstvo. A samozřejmě i místní obyvatelstvo. To má v první řadě tak trochu problémy s pamětí.

To se týká i hlavní postavy Betty, v jejíž kůži si celým dobrodružstvím projdeme. Jednoho dne se totiž vzbudí, aniž by si pamatovala byť jen to, kdo vlastně je, natož aby věděla, jaký je rok nebo kde vlastně je. Takže coby cizinka ve vlastní mysli musí přijít na to, kdo je a co se v tomhle zapadlém maloměstě vlastně u všech svatých děje. A název naznačuje, že pokud se nám podaří přijít záhadě na kloub, bude to na poslední chvíli.

Ve hře se podíváme až do stovky různých 2D lokací s ručně malovanou grafikou, které budou přímo přetékat detaily, jak ostatně můžeme vidět na přiložených obrázcích. V nich pak najdeme spousty různých postav, se kterými povedeme četné dialogy, jež nám snad pomohou objasnit všechny záhady. Žádná adventura se pochopitelně neobejde bez hádanek a tady jich najdeme habaděj, ale podle vývojářů nepůjde o nic, s čím by si zkušenější hráči neporadili.

KOUKNI SE  Diablo 4 je ve službě Steam na týden zdarma

3 Minutes to Midnight bude prvotinou irského studia Scarecrow a vyjít by měla začátkem příštího roku. Už letos bychom se ovšem měli dočkat kicstarterové kampaně, během které budeme moci začínající herní vývojáře podpořit a získat kromě hry i nějaký ten bonus. Hra obdrží anglický dabing a titulky v 16 jazycích, mezi které se nacpala i čeština.

 

 

Jan Marek

Předchozí článekRecenze: Tvář vody je roztomilou retro romancí Amélie na psychedelikách
Další článekNejlepší filmové trailery ze Super Bowlu 2018

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

five × two =