Knižní NEJ: Hlášky z příruček sexuální výchovy

Každé dítě se zeptá, ať už dříve nebo později. Kde se vzalo to miminko v bříšku? Jaký je rozdíl mezi holkama a klukama? Po které knížce sáhnout, až na to dojde řeč? Nebudete se stačit divit, co se dozvíte v publikacích o sexuální výchově určeným dětem.

Jak jsem přišel na svět

Kniha z produkce nakladatelství Mladá Fronta, která jde na věc pěkně postupně. V úvodu se maminka seznámí s tatínkem, zafilozofujeme si o tom, kde jsme byli, než jsme se stali semínkem a přes vyrábění miminka, jeho vývoj v břiše se dostaneme až k porodu a následné péči o miminko. Nechybí ani vsuvka o umělém oplodnění.

„Tatínek má mezi nohama takový kolíček a maminka štěrbinku. Když tatínek zasune kolíček do maminčiny štěrbinky, vyběhnou z něj semínka a plavou mamince do bříška. Než jsem vznikl, byl jsem jen malé semínko, které nosil tatínek v pytlíčku. A maličké vajíčko u maminky v bříšku.“

Holka nebo kluk

Bohatě ilustrovaná publikace nakladatelství Svojtka se zaměřujem na rozdíly mezi holčíčím a klučičím tělěm. Podrobně popisuje mužské i ženské pohlavní orgány a změny, které nastávají v pubertě.

„Když kluci v tomto období myslí na něco příjemného a vzrušujícího, mají erekci. Mít erekci znamená, že penis se zvětší a ztvrdne. Dochází k tomu proto, že do něj přichází hodně krve. Erekci mohou mít také v noci, nebo když se probudí.“

Co mám vědět o sexu

Nakladatelství Svojtka věnuje problematice dětské sexuality poměrně hodně pozornosti. Tato kniha otázek a odpovědí je připravena na vaše otázky a jako bonus vše podloží i názornými ilustracemi, například kondomu plného spermií.

KOUKNI SE  Knihy pro zamilované

„Prezervativ je gumový návlek, který si muž nasadí na penis, když má erekci, těsně před tím, než ho zasune do pochvy ženy. Muž zavede penis do vaginy ženy a tam ejakuluje. Pamatujte si, že když si muž nasadí prezervativ, může ejakulovat uvnitře vagíny, ale sperma se nedostane do rozmnožovacího ústrojí ženy.“

Co to dělají maminka s tatínkem

A opět publikace z dílny Svojtka. Od zamilovanosti se čtenáři přesunou k záhadě, kterak se miminko dostalo mamince do bříška. Na stránkách této knížky se probírá také těhotenství, antikoncepce a ovulace.

„ V určitém okamžikou můžou pocítit něco závratně příjemného, čemu se říká orgasmus. Milovat se je krásné a vyvolává to hodně rozkoše. Je nicméně dobré počkat s tím, až trochu dospějeme, abychom se mohli rozhodnout, jestli opravdu chceme mít pohlavní styk a ským ho chceme mít.

Co tvůj Frantík, mladý muži?

Nakladatelství Albatros ví, že název je u knihy stěžejní, a v tomto případě se jim skutečně podařilo udeřit hřebíček na hlavičku. Jestli vás nepobaví samotný název příručky, tak určitě název jedné z kapitol – Kdy vypukne tlačenice mezi nohama? Frantík je poměrně zásadní čtení pro mladé muže. Objasní veškerá ožehavá témata – mokré sny, masturbaci, orgasmus, erekci i ejakulaci.  Už je rozhodně nepřekvapí první ochlupení, ani zvětšování penisu.

„První věc, které si určitě všimneš, bude, že se ti zvětšují varlata (nebo koule, jak vy kluci říkáte).“

KOUKNI SE  3 nejočekávanější detektivky

Leona Šťávová

Předchozí článekRecenze: 13 Hodin: Tajní vojáci z Benghází na DVD
Následující článekNová Gilmorova děvčata na Netflix

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

two × two =