Filmy s nejlepšími dějovými zvraty

V jednoduchosti je síla, ale pokud to tvůrci ukočírují, mohou si dovolit experimentovat s ději svých filmů. A občas se to podaří naprosto nevídaným způsobem. Tak, že jako diváci jsme šokovaní a zároveň překvapení některými zvraty v dějových linkách. A na ty nejlepší dějové zvraty se nyní můžete podívat v této první části. Jelikož jde o detailní popisy těch nejlepších zvratů ve filmech, očekávejte těžké spoilery!

Zpátky

1. Parazit/Parasite

Děj: Chudá rodina Kimových opouští mizerné bytové podmínky a přes kamaráda hlavního protagonisty postupně infiltrují zámožnou ale naivní a snadno ovlivnitelnou rodinu Parkových.

Zvrat: Po nějakém čase stráveným s rodinou Parkových se ocitnou sami v jejich domě. Po návštěvě bývalé hospodyně Moon-gwang přijdou na její temné tajemství. V suterénu domu žije její manžel. Jenže Moon-gwang na druhou stranu přijde na to, že všichni noví zaměstnanci rodiny Parkových se znají, že jsou ve skutečnosti jedna rodina. Tím začínají intriky mezi rodinou Kimových a bývalou hospodyní. Vše vyvrcholí krvavým masakrem, ke kterému dojde na oslavě narozenin syna rodiny Parkových. Hlava rodiny Kimových, Ki-taek, v záchvatu ubodá otce Parkových, Park Dong-ika. Do toho se ještě připlete na půl šílený manžel bývalé hospodyně a také rozdá pár ran. Ki-taek krátce poté uteče před spravedlností a po zbytek filmu divák přemýšlí kam se ukryl. Úplně samotný závěr filmu odhalí, že otec Kimových nikam neutekl. Naopak převzal osiřelé prostory suterénu po pološíleném manželovi bývalé hospodyně. A počká tam tak dlouho, dokud se situace neuklidní.

Zpátky
Předchozí článekDcera režiséra Stevena Spielberga natáčí porno
Následující článekProducenti Birds of Pray obvinili z kasovního propadáku koronavirus

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

three × 3 =