5 nejlepších komedií roku 2019

V roce 2019 každý z nás potřeboval důvod k smíchu. A někdy není nad to si odpočinout u nenáročné komedie, která vám zaručeně zvedne náladu svým humorem. Přinášíme vám přehled těch nejlepších komedií, které vyšly v roce 2019.

5. The Beach Bum

Své místo na tomto žebříčku si jednoznačně zaslouží komedie The Beach Bum režiséra a scénáristy Harmonyho Korinea. Komedie inspirovaná stylem humoru filmů Big Lebowski od bratří Coenů a Strach a hnus v Las Vegas od Terryho Gilliama zaujme bláznivými scénámi i hvězdným hereckým obsazením. Hlavní roli hraje Matthew McConaughey a po jeho boku hrají například Jonah Hill, Zac Efron nebo Snoop Dogg.

Hlavní hrdina vypadá jako plážový povaleč, chová se jako plážový povaleč a ze všeho nejvíc to prostě a jednoduše je plážový povaleč, obejda a vagabund. Věčně je pod vlivem čehokoliv omamného, co je zrovna po ruce, a žije ve velkém stylu mimo jakákoliv popsatelná kritéria, životem projíždí podle pravidel vytvořených jen sobě na míru. Říká si Moondog. K tomu je ale básník a je až nechutně bohatý. Občas si na to dokonce vzpomene, stejně jako na to, že má dceru a ženu, která ho miluje a současně podvádí se slavným Snoop Doggem. Moondog se potácí a svoje neuvěřitelné eskapády vyvádí stejně tak na ulici jako na luxusních večírcích, až po jednom z nich narazí autem do stromu a musí na odvykačku. Jenže tam není žádná zábava a už vůbec tam nejsou drogy ani pořádný pití, proto raději uteče. Díky nehodě o všechno přišel, protloukat se po známých a po ulici mu ale vždycky slušelo. Je pořád v pohodě a přitom pořád něco píše.

KOUKNI SE  10 pravidel pro přežití v hororovém filmu
Výsledek obrázku pro the beach bum

4. Good Boys

Celovečerní režijní debut Gene Stupnitskeho, známého jako scénáristy seriálu Kancl (The Office), vydělal přes sto milionů dolarů a stal se jednou z nejvýdělečnějších komedií roku. Snímek Good Boys vypráví příběh tří kluků, kteří se rozhodnou podniknout dobrodružství, a nesou domů omylem ukradené drogy. V hlavních rolích hrají Jacob Tremblay, Keith L. Williams a Brady Noon.

Výsledek obrázku pro good boys

3. Srážka s láskou

Komedie Srážka s láskou pochází z dílny režiséra Jonathana Levine, který natočil například komedie 50/50 nebo Bláznovství. Seth Rogen hraje reportéra Freda, který potká svou bývalou chůvu Charlotte, kterou ztvárnila Charlize Theron. On je hipster a potížista, který je zcela obyčejný a ničím zajímavý člověk. Ona je jednou z nejvlivnějších žen na světě, je chytrá, rafinovaná a všestranně schopná vůdčí osobnost. Když na sebe Fred a Charlotte jako dospělí nečekaně opět narazí, Charlotte se právě připravuje na kandidaturu na prezidentský úřad a ke zděšení svých poradců si jako autora svých budoucích projevů impulzivně najímá Freda. Fred tak do Charlottina oslnivého světa společenské smetánky vtrhne jako uragán a o skandály rázem není nouze. Když zprvu nenápadné jiskření mezi Fredem a Charlotte přeroste v milostný poměr, můžete si byt jisti, že tak zvláštní pár svět ještě neviděl.

Výsledek obrázku pro long shot

2. Souboj s rodinou

Druhý celovečerní film režiséra a scénáristy Stephena Merchanta si získal srdce kritiků i diváků po celém světě. Celkem vydělal téměř 40 milionů dolarů a získává velmi pozitivní ohlasy kritiků. A podle všeho to není jen kvůli Dwaynu „The Rock“ Johnsonovi, který ve filmu hraje sám sebe. Souboj s rodinou nabízí neotřelý humor, originálně pojatý příběh podle skutečné události i vynikající herecké výkony. Komedie natočená podle skutečné události vypráví příběh wrestlerky Paige (Florence Pugh), která se snaží jít ve stopách svých rodičů, kteří oba závodně zápasí. Jenže stát se profesionálním wrestlerem a prosadit se v Americe není nic jednoduchého…

KOUKNI SE  Nejhorší filmové remaky všech dob
Výsledek obrázku pro fighting with my family

1. Parazit

Světovou senzací se stala černá jihokorejská komedie Parazit režiséra Bong Joon-hoa (Snowpiercer, Okja).

Parazit byl oceněn Zlatou palmou na festivalu v Cannes a mluví se o něm jako o nejzábavnějším vítězem tohoto festivalu od dob Pulp Fiction. Kritici si Parazita nemohou vynachválit a Jižní Korea ho posílá do boje za Oskary.

Parazit je příběhem chudé, ale vychytralé rodiny, která se rozhodne infiltrovat do bohaté domácnosti byznysmena Parka. Co se může stát, když se setkají dva tak odlišné světy? Originální dílo mistrovsky pracuje s prvky thrilleru, dramatu i satiry a přináší vtipný a nepředvídatelný divácký zážitek.

Výsledek obrázku pro parasite movie

Pavel Melotík

Zdroje: https://www.csfd.cz/film/562228-the-beach-bum/prehled/

https://www.imdb.com/title/tt7343762/

https://www.esquire.com/entertainment/movies/g27918638/best-comedies-of-2019/

Předchozí článekRecenze: Stromboli- chrlí bolest a lávu emocí
Následující článekReceze: Muž bez tváře s britským humorem

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

4 + 10 =