KNIHA: Edgar Cayce: Tajemství kroniky Ákáše

Edgar Cayce – Tajemství kroniky Ákáše. Osudové vztahy.

Spící prorok, Edgar Cayce (1877 – 1945), po sobě zanechal nesmazatelnou stopu v životech lidí, kterým svými výklady pomohl odhalit skryté potenciály a upozornit je na možná úskalí jejich životních cest. Cayce byl obdařen schopností naladit se (v jakémsi transu; následně si nepamatoval, o čem mluvil) na tzv. akášické záznamy, jež obsahují informace o nás všech (naše myšlenky, pocity, slova i skutky) a ve kterých je zaznamenána „historie každé duše od momentu jejího stvoření“. V jeho sděleních se také objevují duchovní poselství a předpovědi týkající se našeho světa.

kniha akase

V knížce nalezneme množství poutavých příběhů lidí, kteří přišli Cayceho požádat o výklad. Putujeme s nimi historií, kde potkávají své současné bližní i domnělé nepřátele. Čteme nástin možného dění v jejich životě a rady, které talenty rozvinout a výzvy vyslyšet. Výklady mezilidských vztahů ukazují naši vzájemnou propojenost: „Všeobecně platí, že většinu z těch, s nimiž se nejčastěji stýkáme, jsme znali již někdy v minulosti“. Pochopení Cayceho výkladu a snaha srovnat s druhým karmické dluhy (právě k takovým lidem, situacím a místům jsme přitahováni) vedlo některé k namáhavé práci, která byla však odměněna proměnou v dar lásky a přátelství.

Cayce věřil ve svobodnou vůli člověka, v naši zodpovědnost za budoucí osud a život vnímal jako příležitost stát se lepším člověkem.Pomoc druhým byla v Cayceových výkladech často zmiňována jako prostředek překonat své vlastní problémy a potíže“ s vědomím ideálu: „Cílem našich snah není naše vlastní dobro, ale dobro druhých“. Radí ptát se s opravdovostí třikrát během dne:„Pane? Co chceš, abych dnes dělala?“.

KOUKNI SE  Michal Čagánek posílá Boha na dovolenou

Na akášické záznamy je možné se napojit také meditací, modlitbou, svými sny, představami, pomocí astrologie, hypnózou a dalšími metodami.

Do češtiny bylo přeloženo množství knih věnovaných dílu Edgara Cayceho: Tajemství duchovního růstu, Tajemný svět, Hlas duše, Hledání boha, Duchovní probuzení, Léčivá síla lásky, Domácí léky, 100+1 receptů Edgara Cayceho pro zdraví a krásu, Ve světě snů, Diagnostika karmy, Zázračná síla lásky, O lásce a manželství, Karma a reinkarnace, Tajemství podvědomí, Tajemství záhad aj.

Ilona Kafková

CAYCE, Edgar. Tajemství kroniky Ákáše. Osudové vztahy. 1. vyd. Bratislava: Eko-konzult 2003.142 s. ISBN 80-89044-64-6.

Předchozí článekTrailer: Byzantium slibuje novou krev a starého Draculu
Následující článekRecenze Nádherné bytosti: Twilight nasadil laťku proklatě nízko

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

19 − fifteen =