Chlapec s parožím: Postapokalyptický seriál o zvířecích dětech

V blízké budoucnosti se rodí lidé se zvířecími rysy. Světem se prohnal nebezpečný virus a zmutoval obyvatelstvo. Mladý chlapec s parožím se vydává na dobrodružnou výpravu aby se dozvěděl svůj skutečný původ.

Netflix zfilmoval úspěšný stejnojmenný komiks od Jeffa Lemirea z nakladatelství Vertigo. Lemire proslul jako osobitý komiksový tvůrce, který si vedle úspěšných ság pro Marvel a DC vydobyl také renomé autorského tvůrce. Do svých komiksových příběhů promítá motivy ze své rodné Kanady – především zimu, drsné rodinné vztahy a hokej. Ve své tvorbě kombinuje realistická a osobní dramata z pustých kanadských samot s fantaskními prvky (Essex Country, Rváč, Potápěč).

Před pár dny byl zveřejněn první trailer na osmidílnou sérii Sweet Tooth: Chlapec s parožím. Seriálový svět byl zničen záhadným virem, který způsobil, že se děti rodí jako zvířecí hybridi. Země se nachází ve zdevastovaném stavu a po apokalypse všude číhá nebezpečí. Hlavním hrdinou je mladý chlapec Gus, který se po smrti svého otce vydává na dobrodružnou výpravu vstříc zdevastovaným postapokalyptickým světem. Není to ale obyčejný kluk – je to napůl člověk a napůl jelen. Na cestě se dává dohromady se skupinkou podobně zdeformovaných zvířecích dětí a společně se snaží najít pravdu o svém skutečném původu. Během jejich dobrodružství se musí potýkat s nástrahami světa a zároveň s tajemnými lidskými nepřáteli z hlubokých lesů.

Atmosféra světa, který ovládla příroda přes svůj dramatický námět působí až dětsky pohádkově. Trailer nám slibuje příjemnou dobrodružnou podívanou, která sází na originální a atraktivní vizuální zpracování světa po apokalypse. Budeme svědky zkázy lidského světa, který vzápětí ovládla samotná příroda. Hoří domy, městem pobíhají sloni a v tom přijde na svět dítě s parůžky. Tato dětská odyssea se odehrává ve vizuálně úchvatně zpracovaném světě, kde města a technologie zanikly pod silou přírody. Města jsou prorostlá vegetací a lidé žijí uprostřed lesů. Cesta dětí obsahuje všechny potřebné atributy pro zábavnou a strhující minisérii. Nechybí zrod hlavního hrdiny a prozkoumávání podivných lesů a hor. Důležitá je také linie příběhu mezi otcem a synem. Nevyhnutelný je také střet s tajemným lesním gangem, jehož členové se skrývají za zvířecími lebkami a mají na děti spadeno. O akci a napětí tudíž nebude nouze. Trailer je ovšem také plný naděje, rodinných hodnot a přátelství.

KOUKNI SE  Henry Cavill bude ve filmové novince Guye Ritchieho zabíjet nácky

Jedním ze showrunnerů je režisér nezávislých hororů Jim Mickle (Země kůlů, V měsíčním světle) a scenárista Beth Schwartz (Arrow). Minisérie vznikla pod produkčním dohledem Roberta Downey Jr. a jeho manželky Susan Downey. Premiéra Netflixovské minisérie je plánována na 4. června.

Viktor H.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

four × five =