Chlapec s parožím: Postapokalyptický seriál o zvířecích dětech

V blízké budoucnosti se rodí lidé se zvířecími rysy. Světem se prohnal nebezpečný virus a zmutoval obyvatelstvo. Mladý chlapec s parožím se vydává na dobrodružnou výpravu aby se dozvěděl svůj skutečný původ.

Netflix zfilmoval úspěšný stejnojmenný komiks od Jeffa Lemirea z nakladatelství Vertigo. Lemire proslul jako osobitý komiksový tvůrce, který si vedle úspěšných ság pro Marvel a DC vydobyl také renomé autorského tvůrce. Do svých komiksových příběhů promítá motivy ze své rodné Kanady – především zimu, drsné rodinné vztahy a hokej. Ve své tvorbě kombinuje realistická a osobní dramata z pustých kanadských samot s fantaskními prvky (Essex Country, Rváč, Potápěč).

Před pár dny byl zveřejněn první trailer na osmidílnou sérii Sweet Tooth: Chlapec s parožím. Seriálový svět byl zničen záhadným virem, který způsobil, že se děti rodí jako zvířecí hybridi. Země se nachází ve zdevastovaném stavu a po apokalypse všude číhá nebezpečí. Hlavním hrdinou je mladý chlapec Gus, který se po smrti svého otce vydává na dobrodružnou výpravu vstříc zdevastovaným postapokalyptickým světem. Není to ale obyčejný kluk – je to napůl člověk a napůl jelen. Na cestě se dává dohromady se skupinkou podobně zdeformovaných zvířecích dětí a společně se snaží najít pravdu o svém skutečném původu. Během jejich dobrodružství se musí potýkat s nástrahami světa a zároveň s tajemnými lidskými nepřáteli z hlubokých lesů.

Atmosféra světa, který ovládla příroda přes svůj dramatický námět působí až dětsky pohádkově. Trailer nám slibuje příjemnou dobrodružnou podívanou, která sází na originální a atraktivní vizuální zpracování světa po apokalypse. Budeme svědky zkázy lidského světa, který vzápětí ovládla samotná příroda. Hoří domy, městem pobíhají sloni a v tom přijde na svět dítě s parůžky. Tato dětská odyssea se odehrává ve vizuálně úchvatně zpracovaném světě, kde města a technologie zanikly pod silou přírody. Města jsou prorostlá vegetací a lidé žijí uprostřed lesů. Cesta dětí obsahuje všechny potřebné atributy pro zábavnou a strhující minisérii. Nechybí zrod hlavního hrdiny a prozkoumávání podivných lesů a hor. Důležitá je také linie příběhu mezi otcem a synem. Nevyhnutelný je také střet s tajemným lesním gangem, jehož členové se skrývají za zvířecími lebkami a mají na děti spadeno. O akci a napětí tudíž nebude nouze. Trailer je ovšem také plný naděje, rodinných hodnot a přátelství.

KOUKNI SE  První sexuální scéna z epizody Hry o trůny - Rod draka. Co nám naznačuje?

Jedním ze showrunnerů je režisér nezávislých hororů Jim Mickle (Země kůlů, V měsíčním světle) a scenárista Beth Schwartz (Arrow). Minisérie vznikla pod produkčním dohledem Roberta Downey Jr. a jeho manželky Susan Downey. Premiéra Netflixovské minisérie je plánována na 4. června.

Viktor H.

Předchozí článekVydání přepracované série Mass Effect je již na spadnutí
Následující článekGamescom proběhne opět jen digitálně

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

15 + two =