Captain America: Občanská válka superhrdinů

Po střetu Batmana se Supermanem, který vtrhne do kin za pár dní, nás bude čekat druhý letošní souboj. Ale nepůjde jen tak o ledajaký souboj. Tentokrát nepůjde o souboj jeden na jednoho, ale o řežbu dvou týmů. Nové pokračování Captaina Americy nese podtitul Občanská válka zcela oprávněně.

Pojďme si nyní oba tábory stručně představit. První na řadě je tým Captaina Americy. Spolubojovníky Steva Rogerse (Chris Evans) budou Winter Soldier/Bucky Barnes (Sebastian Stan), Falcon/Sam Wilson (Anthony Mackie), Hawkeye/Clint Burton (Jeremy Renner), Scarlet Witch/Wanda Maximoff (Elizabeth Olsen) a Ant-Man/Scott Lang (Paul Rudd).

Na stranu druhou se k Iron Manovi/Tonymu Starkovi (Robert Downey Jr.) přidá War Machine/James Rhodes (Don Cheadle), Black Widow/Natasha Romanoff (Scarlett Johansson), Vision (Paul Bettany) a Black Panther/T´Challa (Chadwick Boseman).

Své jisté cameo po posledním traileru má i Spider-Man/Peter Parker (Tom Holland). Z traileru se dá usoudit, že se přidá na stranu Iron Mana a spol. Jestli tam bude celou dobu či jak dlouho je ve hvězdách. Kocaptain-america-civil-war-trailer-spider-man-suit-featureneckonců půjde pouze o Spider-Manovu návštěvu v Občanské válce. Na druhou stranu právě jeho kostým doznal nejvíce změn. Pravda. Iron Man se s každým dalším filmem lehce odlišuje od předchozího. To se ale dá čekat. Přinejmenším Ant-Manova helma prošla transformací. A tak dále. To není nic v porovnání se Spider-Manem. Všemožné doplňky byly odstraněny. Symbol černého pavouka na hrudi byl maximálně zminimalizovaný. Kostým nese jisté černé pruhy v oblasti paží. Největší změnu prodělala oblast hlavy, především oči. Jsou olemované černou barvou s bílou uvnitř. Navíc jsou pohyblivé. (Že by se tady někdo inspiroval u Deadpoola?) Nový kostým vypadá naprosto přesně jako ten, který mohli naši předci vidět u úplně prvního komiksového Spider-Mana. Takže návrat ke kořenům!

KOUKNI SE  Trailer: Do kin vstoupila černá komedie Okupace s Pechlátem, Formanovou i Brouskem

Kromě všech výše uvedených postav se ve filmu objeví Martin Freeman jako Everett Ross, Gwyneth Paltrow jako Pepper Potts, Frank Grillo jako Brock Rumlow aka Crossbones, Daniel Brühl jako Baron Zemo (vedle Red Skulla další Captainův protivník), William Hurt jako Thaddeus Ross, Heidi Moneymaker jako Super Soldier 3 a samozřejmě nebude chybět Stan Lee a další.

Kfirst-look-captain-america-civil-war-synopsis-and-cast-list-396483-13746 režisérské židli se opět vrátili Anthony a Joe Russo. Po úspěchu s druhým Captainem Americou jim byla svěřena režie nejen trojky. Prozatím jejich jména figurují nově také u obou části třetích Avengerů (Avengers – Infinity War: Part I, Part II). Na postech scénáristů také nedošlo ke změně. Po první a druhém Captainovi napíšou scénář i ke třetímu – Christopher Markus, Stephen McFeely. Hudební doprovod si zopakuje Henry Jackman (Kick-Ass, X-Men: První třída, Raubíř Ralf, Kapitán Phillips, Kingsman: Tajná služba, Captain America: Návrat prvního Avengera).

Fanoušci v poslední době hojně spekulují o tom, kdo půjde z kola ven. Kdo se konce filmu nedožije. Ukázky nás dost masírují. Pokaždé je vidět sestřelený War Machine a nad ním se sklání Iron Man. Ze strany Marvelu to může ale být dovedně vykonstruovaná bublina, která má odvést pozornost o skutečné smrti někoho úplně jiného. V jednom komiksu dokonce umírá sám Captain America, ale to mi přijde ve spojení s přítomností Barona Zema velice nepravděpodobné (a poněkud až příliš).

KOUKNI SE  Bůh je kulka: Únos dcery, vražda manželky a satanistický kult. Natáčení drsné detektivky ztěžuje pandemie

Budeme si muset počkat, až film dorazí do kin. Občanská válka superhrdinů vypukne 5. května 2016.

 

 

Ondřej Blahut

 

 

www.imdb.com, www.comingsoon.net, www.collider.com

Předchozí článekRecenze: Karel IV. – mystik a čaroděj
Následující článekNávrat ztracené Bezcukrárny – ochutnejte, jak sladce se žije bez cukru

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

eighteen − 8 =