Black Mesa: První obrázky z mimozemského Xenu jsou tu!

Vývojáři z Crowbar Collective si pro nás přichystali dvě zprávy. Jednu špatnou a jednu dobrou. Ta špatná je, že dokončení Black Mesy, remaku prvního Half Life, bylo z letošního léta odloženo až na prosinec. Ta dobrá zpráva je, že se tak stalo proto, aby výsledek stál za to. A abychom vývojářům věřili, že se opravdu snaží, přihodili pár obrázků toho, jak bude v Black Mesa Xen vypadat. Jednoznačně fantasticky.

Half Life vs. Black Mesa

Half Life je legenda a právem náleží mezi nejlepší hry, které kdy vznikly. Není proto divu, že má i po letech věrné fanoušky. Někteří z nich se sešli ve studiu Crowbar Collective s vizí, že nám dají první Half Life v mnohem lepší grafice.

Takhle vypadal Xen v původní hře z roku 1998.

Remake nazvali Black Mesa a už je to přes dva roky, co vyšel v předběžném přístupu. Hra tedy není dokončená a stále se na ní pracuje, ale už teď je její převážná část hratelná (a můžeme ji směle doporučit nejen fanouškům původního Half Life). Black Mesa poctivě zpracovává každý detail původní hry, takže se podíváme do všech slavných úrovní, jako je teleportační zařízení na samotném počátku až po velký kaňon nebo přehradu. Chybí jen poslední úroveň – mimozemský Xen, kde musíme v kůži nemluvného Gordona Freemana zabít vůdce mimozemských vetřelců Nihilantha.

Tvůrci původního Half Life neměli na vydání dost času a proto není poslední úroveň tak povedená a oblíbená jako ostatní. Tvůrce remaku ovšem žádný vydavatel netlačí k brzkému vydání, a tak chtějí zpracovat závěr celé hry takovým způsobem, jaký si zaslouží.

KOUKNI SE  Assassin's Creed Mirage: Ukázky ze hry (walkthrough)

Přiložené obrázky dokazují, že to nejsou jen plané řeči. Oba jsou screenshoty přímo ze hry bez jakýchkoliv dodatečných úprav. Xen je sám o sobě podivný svět plný hub, podivných tvorů, křiklavých barev a vznášejících se skal a kamenů. V Black Mesa Xen vypadá ještě lépe a fantaskněji než originál a my si tak můžeme být jistí, že velké finále, které dostaneme k Vánocům, nás nezklame.

Jan Marek

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

4 × 3 =