5 životních pravd, které jsme si odnesli z Ordinace v růžové zahradě

Už to je nějaký čas, co se na našich obrazovkách objevil nekonečný seriál Ordinace v růžové zahradě. Za tu dobu nám „růžovka“ dala zcela nový vhled do lékařského prostředí a ukázala nám, jak doktoři dokážou skloubit milostný a lékařský život. Co všechno jsme si odnesli ze sledování Ordinace?

5. Pravidelný rozvod je normální věc

Každému je přece jasné, že normální člověk za život vystřídá celou řadu manželek. A zvlášť, pokud jste doktor. To se na vás dívají skrze prsty, pokud za rok nevystřídáte minimálně tři přítelkyně a dvě manželky. A nezapomeňte se pravidelně vracet ke své bývalé manželce. To je dobré pro sledovanost.

4. Ženy jsou zákeřné a umí jenom svádět

Ženy existují v Kamenici jenom proto, aby mohly svádět nadržené doktory. A ti jim na to pokaždé naletí. Je přece normální, že každý nový vztah místo pusy začnete rovnou sexem na gauči v místnosti, kde přes den tráví čas všichni doktoři z celého oddělení. Vážně ten gauč za ty roky nikdo nevyměnil?

3. Pacienti jsou dobří kamarádi se všemi doktory

Pokud jste někdy byli v nemocnici, tak určitě víte, jak se doktoři rádi seznamují se svými pacienty. Zvláště, pokud pacient prožívá stejnou životní situaci, jakou oni zrovna prošli. Proto mu doktor zkušeně dá moudrou radu do života a hned je všem líp. Je normální, že se doktoři seznamují se svými pacienty a líčí jim své životní příběhy. To je na denním pořádku. Ještě se nestalo, že by pacient odešel z nemocnice, aniž by neudržoval blízké pouto se všemi na oddělení včetně uklízeček.

KOUKNI SE  Kteří hollywoodští herci si letos vydělali nejvíce peněz?

2. Na každý splín pomůže se opít

Rozejdete se s přítelkyní. Jste kamenický doktor. Co uděláte jako první? Jdete se přece ožrat jako prase do hospody, kde vás všichni dobře znají, a kde vás všichni budou litovat. K tomu všemu hraje depresivní hudba odrážející stav vaší umírající duše. Ale nebojte se. Za dva díly už pro vás scénáristé napsali novou přítelkyni.

1. S dluhy jde jít jedině za lichváři

Existují lichváři s dobře znějícím jménem jako Rudovský, kteří se specializují na zadlužené doktory. Rádi řežou doktorům prsty za nesplacení splátek s šíleným úrokem. A hlavně za nimi všichni pořád chodí, protože kamarádi vám nepůjčí a banky v Kamenici neexistují. A i kdyby existovaly, doktorům by nepůjčily. Zkrátka nejlepší řešení je zajít do místního sídla podsvětí a půjčit si od náhodného gangstera se špatnou pověstí. Alespoň vám jde o život a je to zajímavé pro diváky.

Pavel Melotík

Předchozí článekKnižní nej – Stephen King na obrazovce
Následující článekHra o trůny hlásí drtivý nárůst sledovanosti

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

nine + 17 =