5 smazaných filmových konců, které jsou lepší než originál

Pro většinu fanoušků je konec nejdůležitější část filmu. Některé filmy se mohou pyšnit kultovními konci, které jsou originální i dobře zpracované. Některé konce ale zkazily celý zážitek z filmu. V tomto článku si představíme konce, které mohly být lepší, kdyby se filmaři nerozhodli natočit jiný konec.

5. Terminátor 2: Den zúčtování

Nekončí Terminátor 2 šťastně? Budoucnost vypadala velmi nejistě…dokud se nezačaly točit sequely, které rozhodně nedosahovaly takové kvality, jako první dva díly. Na začátku filmu Sarah Connor sní o konci světa. Původní konec tohoto filmu navazoval na začátek filmu. V této scéně sedí stará Sarah Connor na židli a dívá se na svá vnoučata, jak si hrají ve světě, kde lidé vládnou a stroje je neničí.

Image result for sarah connor

4. Noční můra na Elm Street

Noční můra na Elm Street je jedním ze slash-hororových filmů, který započal celé šílenství hororových sequelů. Dnes existuje dalších 19 filmů, které navazují na původní Noční můru na Elm Street. A drtivá většina z nich jsou naprosto příšerné hororové odpady. Proto by bylo lepší, kdyby jednička končila nějak, aby zabránila celému tomuto šílenství.

Noční můra na Elm Street končí tím, že si Nancy sedne do auta a jede pryč. Myslí si, že nad Freddym zvítězila, a že se už nikdy nevrátí. Ale v poslední chvíli ji Freddy překvapí a zaútočí na ni.

Ale původní konec měl být šťastný happy end. Nancy odjede pryč a nečeká ji žádné nepříjemné překvapení. Ale studiu se tento konec nelíbil z jediného prostého důvodu. Pokračování znamenají další peníze…

KOUKNI SE  10 nejlepších hororů o posedlosti démony

Image result for nightmare on elm street

3. Scott Pilgrim proti zbytku světa

Indie film Scott Pilgrim proti zbytku světa je v podstatě pocta video hrám. V tomto filmu musí hlavní hrdina (Michael Cera) porazit sedm bývalých milenců dívky jménem Ramona, jejíž srdce chce získat. Na konci filmu se hlavnímu hrdinovi vše podaří. Porazí milence a získá srdce své vyvolené.

Ovšem tento konec nebyl původně v plánu. Původně měl Scott Pilgrim porazit všech sedm milenců, ale Ramona by přesto nebyla ohromena a nechtěla by Scotta Pilgrima. Scott by se poté vrátil ke své bývalé přítelkyni a žil s ní šťastně až do smrti. Hlavní myšlenka filmu by tak byla, že láska, kterou chceme, není vždy ta, kterou potřebujeme. Ale lidé, kteří stojí za komiksovou předlohou, během procesu natáčení vydali finální díl komiksu, který končí tím, že Scott a Ramona jsou spolu. A tak se film musel podřídit své předloze.

Image result for scott pilgrim vs the world

2. 28 dní poté

28 dní poté je sci-fi film o zombících, který proslavil Cilliana Murphyho. V průběhu filmu je jedna z hlavních postav jménem Brendan Gleeson infikován zombie virem. Skupina hrdinů narazí na vojáky, kteří jim poskytnou úkryt. Pozděj se ale ukáže, že skupina unikla z deště pod okap, protože vojáci začnou sexuálně obtěžovat ženy ve skupině lidí. Skupina se rozdělí a Cillian Murphy uprchne a zachrání všechny z rukou vojáků.

Původně měli hlavní hrdinové narazit na skupinu vědců, kteří přišli na to, jak zombie vir léčit. Lék spočívá v tom, že se z člověka vysaje všechna krev a ta je nahrazena novou krví. Tento konec by byl daleko více sci-fi. Ale tvůrci nemohli přijít na to, jak by reálně něco takového mohlo fungovat, a tak přišli s koncem, který více připomíná styl Smrtonosných pastí.

KOUKNI SE  Nejlepší filmy s mimozemšťany

28 Days Later

1. Pretty Woman

Pretty Woman má krásný a půvabný konec, který připomíná Disney pohádky. Ale původně tento romantický film s Richardem Gerem a Juliou Roberts končil úplně jinak a rozhodně daleko realističtěji a smutněji.

Původní konec chtěl více zachytit skutečnost, že Julia Roberts hraje prostitutku v Los Angeles v 90. letech. Takže Gere a Roberts neskončí spolu, ale Julia Roberts jde do Disneylandu se svým nejlepším kamarádem a nehledá Richarda Gera, ačkoli se uvnitř cítí sklíčená a prázdná.

Pavel Melotík

Zdroj: https://www.grunge.com/41330/deleted-movie-endings-better-original/sl/pretty-woman

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

17 − three =