5 nejlepších akčních filmů roku 2018

Rok 2018 filmovým nadšencům přinesl spoustu úspěšných akčních filmů. Od pokračování známých snímků jako Equalizer nebo Mission Impossible až po nové příběhy jako Mrakodrap nebo Upgrade. Přinášíme vám přehled toho nejlepšího, co bylo v akčním žánru v roce 2018 natočeno.

5Upgrade

Upgrade je australský akční sci-fi thriller režiséra a scénáristy Leighe Whannella, který se proslavil jako autor hororů Saw a Insidious. Letos natočil kritiky oceňovaný akční film z nedaleké budoucnosti, ve které lidstvo nebude muset pracovat, protože všechnu práci obstarají stroje a moderní technologie. Hlavní hrdina Grey Trace (Logan Marshall-Green) je pověstný tím, že jako jeden z posledních lidí dává před technologiemi přednost vlastním rukám. Jedna noc, která mu obrátí život vzhůru nohama, však tenhle přístup rázně změní. Autonehoda na noční dálnici a střet s bandou grázlů, kteří mu zavraždí přítelkyni a jeho nadosmrti zmrzačí. Greyovy vyhlídky na invalidním vozíku jsou víc než temné, dokud mu kamarád vědec nenabídne technologické vylepšení. S čipem v míše dokáže Grey nejen znovu chodit a pohybovat rukama, ale získává i další, dosud netušené možnosti…

4Sicario 2: Soldado

Pokračování temného thrilleru Sicario se muselo obejít bez Emily Blunt i bez původního režiséra. Stejně jako k jedničce napsal scénář k filmu Taylor Sheridan a svou starou roli oprášil Benicio Del Toro. Dvojka Sicaria se zaměří na drogové kartely, které začaly převážet teroristy přes americké hranice. Federální agent Matt Graver (Josh Brolin) vyzve tajemného Alejandra (Benicio Del Toro), kterému hlavoun kartelu vyvraždil rodinu, aby všemi prostředky, včetně těch nezákonných, válku eskaloval. Aby rozpoutal válku, unese Alejandro hlavounovu dceru – ale když se z dívky stane vedlejší oběť konfliktu, její osud tyto dva muže rozdělí, protože zpochybní vše, za co bojují.

KOUKNI SE  Harry Potter: Zpátky do Bradavic – Speciál kouzelnické ságy míří na HBO Max

3Dokonalá loupež

Dokonalá loupež (Den of Thieves) je režijní debut Christiana Gudegasta, o kterém se začíná mluvit, jako o nadějném režisérovi akčních filmů. Do hlavní role se mu povedlo obsadit Gerarda Butlera, který hraje člena elitní policejní jednotky v Los Angeles. Ten se musí se svou jednotkou nejschopnějším zlodějům, kteří spojili své síly, aby vyloupili losangeleskou pobočku Centrální banky Spojených států amerických.

2Cizinec ve vlaku

Cizinec ve vlaku (The Commuter) je britský akční thriller s Liamem Neesonem v hlavní roli. Hlavním hrdinou filmu je bývalý policista Michael McCauley, který žije spokojeně nudný rodinný život bez jakýchkoliv výkyvů. Jednoho běžného dne nastupuje do vlaku a těší se domů. Zdraví známé průvodčí i známé tváře. Dveře se zavřou, vlak se rozjede z nádraží a nic ještě nenasvědčuje tomu, že tahle cesta bude úplně jiná. Po chvilce jízdy si k němu přisedne atraktivní žena (Vera Farmiga) a položí mu jednoduchou, trochu znepokojující otázku: „Co jste za člověka?” Pod vlivem jejího osobního kouzla i obálky s penězi se Michael nechá vtáhnout do zvláštní a smrtící hry. Musí ve vlaku najít někoho, kdo tam nepatří. Když neuspěje, přijde o rodinu, pokud uspěje, dostane odměnu. Odmítnutí se nebere jako odpověď. Vlak uhání, tajemný vládce hry sleduje každý jeho krok a vzdálenost do cílové stanice se krátí. Než zastaví, šílená situace ve vlaku se promění v horečnaté pátrání, rvačky a střelbu. Je to hra nebo promyšlený zločin? Kdo je tajemný cizinec ve vlaku a proč ho má najít?

KOUKNI SE  The Gray Man: Natáčení v Praze. Nejdražší film Netflixu hlásí dotočeno!

1Mission Impossible: Fallout

Dalšího pokračování se dočkala i slavná akční série Mission Impossible s Tomem Cruisem. Šestou nemožnou misi napsal i zrežíroval Christopher McQuarrie, který si v sérii vydobyl své jméno obřím úspěchem pětky s názvem Národ grázlů. Fallout podle kritiků i diváků vyniká v choreografii akčních scén, střihu a rychlým spádem děje. V šestém pokračování Mission Impossible je v ohrožení několik velkoměst, které musí Ethan Hunt a jeho tým zachránit před jistou zkázou.

Pavel Melotík

Předchozí článekHvězda Fresh Prince žaluje Epic za tanec ve Fortnite
Následující článekNejlepší dárky pro knihomoly

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

15 − 12 =