5 nejkultovnějších herních glitchů

Glitche jsou otravné. Glitche jsou únavné a jen ukazují na lajdáctví vydavatelů. Nic vám nezkazí dojem ze hry jako to, když se probojujete hordou nepřátel do dalšího levelu, ve kterém se jen po pár krocích propadnete podlahou a letíte nekonečnem. Kdo si pamatuje (my staří jistě), tak i tak dokonalá hra, jako byla Half-Life, měla pár mušek. Jistě si vzpomeneme na frustraci, kdy jsme to konečně dokázali, a dostali se zase o kus dál, abychom udělali jeden špatný krok a propadli se do středu hory a za nerytmického zvuku slyšeli, jak se nám zastavuje srdce. Frustrace, nechuť a zlost. To je jen malý výčet nálad, kterými jsme si při našem setkání s glitchy prošli. Někdy je to ale naopak. Někdy taková chyba dokáže vyloudit nejeden úsměv. Nebo snad zděšení?  5 nejlepších herních glitchů je tady!

 

Assassins creed

Tomu, že pomalu ztrácí Assassin´s creed punc kultovní hry, pomáhá její, na můj vkus až příliš časté vydávání nových dílů (každý rok!). Až letos udělali autoři výjimku a na nový díl si budeme muset počkat  na rok 2018. Díky tomu, že se na hru spěchá, nám nabízí nevídané, až hororové scény. Tu a tam chybí rty, víčka nebo dokonce celý obličej. A to není zdaleka vše. Neměli to ty chudáci už tak dost těžké žít v takové době? No, posuďte sami.

KOUKNI SE  Need for Speed: Payback v říjnu zcela zadarmo

 

Fifa 13

Jedná se o starší Fifu, která se pustila do naprosto „reálné“ dynamiky hráčů a míče. To přineslo větší zážitek ze hry, ale i kopec srandy. Pořádný skluz do soupeře ještě nikdy nebyl tak moc nabitý erotickým nádechem jako právě v těchto případech. Natož když dáte gól a chcete to se spoluhráčem náležitě oslavit.

Sims 2

Od svého narození jsou děti roztomilé, později se jejich tělo transformuje do podoby samá ruka – samá noha. Autoři populární hry Sims si vzali toto pořekadlo pěkně k srdci a připravili nám zážitek, po kterém pravděpodobně dítě chtít nikdy nebudete. Ono mít caparta, který se spíš podobá E.T. mimozemšťanovi nebo nějakému roztomilému humanoidnímu pavoukovi s žirafým krkem, není asi dobrá motivace. Nikdo z nás nechce chodit na dětské představení a přísedícím se vytahovat větou : „Vidíte tamhle toho, kterému roste z hlavy noha? Tak to je můj syn!“

NHL 13

A zase ten sport (jsem holt sportovně založený člověk). Nevím, jestli je to onou prokletou třináctkou, ale i NHL stojí za zmínku. Tato hokejová simulace někdy přináší poměrně surové scény. Ano, mluvím tu o bodyčku hezky pod žebra. Když jste totiž nabrali soupeře pěkně u střídačky, tak vylétl až asi do osmé řady na tribuně a nějaký šťastlivec si tak mohl domů odnést pěkný suvenýr. Někdy se tato chvilka neobešla ani bez slušného breakdance na hlavě.

KOUKNI SE  House Party je nejlepší erotická hra na trhu

GTA 4

Jistá míra Glitchovosti se nevyhnula ani tak populární značce jako je GTA. GTA V je chápána jako jedna z nejlepších her vůbec. Její předchůdce ovšem nebyl přijat tak dobře. Recenze byly někdy rozporuplné, ale i tak se jednalo vesměs o pozitivně hodnocenou hru. Co ale autoři nezamýšleli, se stalo kultem. Nebezpečná houpačka musela patřit samotnému antikristu. Jen se podívejte, jak je nebezpečné se na ní houpat.

Glitche kam se podíváš

Jistě, je to úsměvné, ale neměli bychom se spíše zamyslet nad tím, proč se něco takového děje? Hlad po hrách je neuprosný, tomu rozumím. Ale co se týče mě, tak si raději počkám nějaký ten měsíc navíc a zahraji si hru, která mě nebude rušit svými chybami. Vydat totiž hru, která není dodělaná a postupem času k ní vychází opravné balíčky, mi není zrovna po chuti. I když je to v mnoha případech dost úsměvné, jedná se o nedodělaný produkt a to je špatně.

Adam Dvořák

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

14 + 1 =