5 knižních hrdinů, kteří by mohli být prezidentem

Pokud se vaše knihomolská duše právě zasněně netoulá ve fantastických světech, možná jste zaregistrovali probíhající volby českého prezidenta. Ať už je vaším favoritem kdokoliv, vsaďte se, že knižní světy mohou nabídnout mnohem zajímavější kandidáty. Jen si to představte, které knižní postavy by podle vás byly nejlepším prezidentem? Pět z nich si právě představíme a věřte, že to jsou osoby nejpovolanější. Vybrat z nich toho pravého by bylo neobyčejně těžké, takže vybírejte, pobavte se a hlavně omylem nenapište jejich jméno na lístek při skutečných volbách…

 

1) Gandalf  (Pán prstenů- J. R.R.Tolkien)

Gandalf Šedý, později Gandalf Bílý, je vyslancem ve Středozemi. Vyniká diplomatickými schopnostmi, může čerpat z tisíce let zkušeností a má hromadu známých od elfů, přes hraničáře až po malé hobití přátele z Kraje. Má toho také mnoho nacestováno, Středozemi prošel křížem krážem. Navíc vyniká talentem se vždy přimotat a aktivně se angažovat v těch největších událostech Středozemě. Má prsty v dobrodružstvích, jako byla trpasličí výprava pro poklad draka Šmaka nebo Velká válka o prsten.

 

2) Albus Brumbál  (Harry Potter – J. K. Rowling)

U kouzelníků ještě chvíli zůstaneme. Dalším kandidátem je Albus Brumbál, nositel Merlinova řádu 1. třídy, Nejvyšší divotvorce a ředitel Školy čar a kouzel v Bradavicích. Brumbál vyniká schopností obhájit své názory, vystupovat na veřejnosti a evidentně nepostrádá ani ředitelské schopnosti.  Po svém legendárním souboji s Grindelwaldem byl několikrát požádán, aby se stal ministrem kouzel. Nabídku vždy odmítl a raději se věnoval aktivnímu boji se zlem. Brumbál již má řadu příznivců, v čele s Harrym Potterem, kteří si říkají Brumbálova armáda. Na svůj věk je navíc Brumbál velice energický pán se zálibou v citrónové zmrzlině…

 

3) Hermiona Grangerová (Harry Potter – J. K. Rowling)

Pokud se vám jako ideální adept nezdál Brumbál, zkuste uvažovat nad Hermionou. Vrozené schopnosti má přímo v krvi. Je úžasně chytrá, přemýšlivá a velice aktivní. Začátkem její kariéry byl SPOŽÚS, spolek pro ochranu domácích skřítků. Skvělý začátek volební kampaně. Nedostatek dalších zkušeností Hermiona snadno brzy dožene svojí cílevědomostí. A pokud bude potřeba, odpověď na vše dokáže vyčíst z knih bradavické knihovny.

4) Tyrion Lannister (Hra o trůny – George R. Martin)

Mužík s malým tělem, ale velkou inteligencí. Vyniká lstivostí, předvídavostí, dobrými nápady a dokáže vybruslit skoro z každé situace. Má smysl pro spravedlnost a neocenitelné zkušenosti s tím, jak se hraje Hra o trůny, jelikož byl pobočníkem krále. Problémem je však jeho slabost pro ženy a dobré pití. Je proto nutné položit si otázku, jak by vypadala země pod jeho vedením?

KOUKNI SE  Apokalypsa všude kolem nás

 

 

5) Aslan (Letopisy Narnie – C.S. Lewis)

Aslan je trochu zvláštní kandidát. Především je jiného živočišného druhu. Jeden titul krále již má- je králem zvířat. V Letopisech Narnie má symbolickou roli. Je tím, kdo stojí v pozadí a pokud mu věříte, že má vše pod palcem (pardon, pod tlapou), vše vždycky dobře dopadne. Pokud se ale něco semele, vždy jde jako první do bitvy. Je spíše symbolem, v který lze věřit. Ovšem pokud k němu přidáte Zuzku, Petra, Edmunda a Lucinku, vznikne výborná parta vládců.

 

Autor: Sabina Poláková

Úvodní foto: www.pottermore.com

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

7 + sixteen =