5 filmů s nejvíce mrtvými – filmy přecpané krvavými mrtvolami

Mrtvoly sem. Mrtvoly tam. Mrtvoly všude, kam se podívám. V některých snímcích se to řeže hlava nehlava, a pak jsou tyto filmy přecpané krvavými mrtvolami. Někdy umírají naše oblíbené postavy, aby režisér v divákovi probudil emoce. Někdy jsme zase svědky toho, jak hrdina akčního či dobrodružného filmu ukončuje bídné životy svých bezejmenných nepřátel hezky jeden po druhém. Ať už jsou důvody umírání v těchto filmech jakékoliv, dnes si posvítíme na 5 filmů s nejvíce mrtvými, které rozhodně životy nešetřily.

Jako “mrtvolu” ve filmu počítáme zabití jakéhokoliv humanoida, kterého jde zřetelně vidět. To znamená, že se nepočítají zmínky o zabití nebo například výbuch planety. Počítáme jen úmrtí, která jdou na kameru zřetelně vidět.

5. Poslední samuraj

Film Poslední samuraj se odehrává v druhé polovině 19. století na území japonského impéria a vypráví příběh kapitána Nathana Algrena (Tom Cruise),  který je najat, aby vycvičil japonské vojáky a naučil je bojovat se střelnými zbraněmi. Společně s vojáky má za úkol potlačit povstání tamějších samurajů. Jenže japonští vojáci dostanou při prvním střetu se samuraji strach a bitva končí zbabělým úprkem. Nathan Algren je zajat samuraji a ocitá se v jejich společenství, se kterým se začne postupně sbližovat.

Film je natočený na motivy skutečných událostí a se zobrazením války si rozhodně nebere servítky. Během sledování filmu můžeme vidět dohromady 558 úmrtí způsobených střelnými, sečnými či bodnými zbraněmi.

KOUKNI SE  Filmová úmrtí, na která nebyl nikdo připravený

4. Troja

Druhým válečným filmem našeho žebříčku je Troja. Dobrodružný snímek Wolfganga Petersena je inspirován starořeckým eposem Ilias básníka Homéra, který vám může být známý z učebnic dějepisu. Příběh zachycuje mýtickou válku trvající celkem deset let a osudy bájných hrdinů, kteří byli součástí legendárního válečného konfliktu. Film láká hlavně zvučnými hereckými jmény jako Brad Pitt, Sean Bean nebo Orlando Bloom. Kromě toho je ale výjimečný svou vizuální stránkou a krvavými střety, kde hromady komparzistů padají jako zralé hrušky.

Do našeho žebříčku se dostala až o tři roky později vydaná prodloužená verze filmu, která má téměř tři hodiny. Během sledování tohoto výpravného eposu můžeme napočítat až 572 zobrazených obětí trojské války.

3. 300: Bitva u Thermopyl

Ve starověkém Řecku se odehrává i tento snímek, jen se z bájné Trojy přesuneme do Sparty. Snímek 300 je natočen podle komiksu Franka Millera a ztvárnil jej režisér Zack Snyder, který je považován za geniálního vizuálního mága, který ve svých snímcích rozhodně nešetří brutalitou a krví. Tento film se zabývá fiktivním příběhem z dob řecko-perských válek a sleduje příběh krále Leonida, který společně se svými 300 nejodvážnějšími válečníky čelí ohromné přesile perského vojska.

Jelikož se většina snímku odehrává na bitevním poli, můžeme za necelé dvě hodinky spatřit 585 úmrtí. A ještě navíc dalších patnáct v rámci animované titulkové sekvence.

2. Království nebeské

Historické drama Ridleyho Scotta se točí okolo kováře Baliana, který odchází do Jeruzaléma, aby podpořil křesťanské rytíře v boji proti muslimským nájezdníkům. Příběh je situován do 12. století, tedy do období křížových výprav. Během natáčení vzniklo mnoho sporů mezi režisérem Ridleym Scottem a společností FOX. V důsledku toho musel Scott z filmu vynechat spoustu důležitých záběrů. Jelikož byl Scott s výslednou verzí nespokojený, rozhodl se později vydat o hodinu delší verzi tohoto snímku.

KOUKNI SE  Netušené skutečnosti skryté v kultovních snímcích

Právě v této prodloužené edici můžeme napočítat 610 padlých postav, což ze snímku Království nebeské činí druhý nejmorbidnější film tohoto žebříčku.

1. Pán prstenů: Návrat krále

Stejně jako předchozí díly nejslavnější fantasy ságy součanosti, je i tento díl Pána prstenů protkán impozantními bitkami a vojenskými střety. Tento snímek, natočený na motivy knížky J.R.R. Tolkiena, dosahuje v prodloužené verzi délky šílených čtyř hodin a deseti minut, čímž se Pánovi prstenů dostává hodně prostoru pro mrtvoly na scéně.

Za tyto čtyři hodiny si můžete všimnout až 836 padlých postav a tím Pán prstenů: Návrat krále drží rekord za nejvíce zabitých postav ve filmu. Kdybychom si tato úmrtí rozebrali, tak 524 z nich tvoří skuruti a orkové, 302 tvoří lidé a haradové a zbylých deset tvoří hobiti, trollové a nazgulové. A ačkoli se zvířata do našeho body-countu nezapočítávají, pro zajímavost můžeme dodat, že jich zahynulo 166.

 

Pavel Melotík

 

Zdroje: https://www.youtube.com/watch?v=fIhztBt445I&t=3s

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

1 × one =