5 fantastických drinků slavných fantasy a sci-fi sérií

Šňůra horkých dnů úspěšně pokračuje, a tak se přímo nabízí hasit žízeň čerstvě namíchaným drinkem. Pokud rádi zkoušíte nové věci, může se vám běžně dostupná nabídka zdát už trochu ohraná. Piňa Colada, Mojito a dokonce ani Sex on the Beach už vás ničím nepřekvapí. Následující nápoje uspokojí mnohé žíznivce a nejednoho nerda. Přinášíme pětici těch nejlepších, které rozhodně stojí za to přenést ze světa fikce do reality!

1Máslový ležák

Výskyt: Harry Potter

Nápoj, kterým nepohrdne snad žádný plnoletý kouzelník (nejen) v okolí Bradavic. Pokud ovšem nejste zrovna Harry Potter a ke Třem košťatům máte daleko, nezoufejte. A že vám ještě nebylo osmnáct? Ani to není žádný problém – máslový ležák se těší takové popularitě, že po celém světě vzniklo nespočetně mnoho variant, a tak si lahodný nápoj můžete namíchat takřka v každém věku!

2Miruvor

Výskyt: Lord of the Rings

Tento nápoj je opředen lehkou rouškou tajemna. Jinak by tomu být asi ani být nemohlo. Jeho výrobu totiž mají na svědomí elfové, kteří od přírody nebývají zrovna sdílní – tedy alespoň ti ze Středozemě, mezi nimiž je Miruvor velmi populární. Teplý nápoj s medovou příchutí ozdobený kousky svěžích květů doporučujeme namíchat hned po ránu. Kromě skvělé chuti údajně oplývá také léčivými účinky! Výbornou pochutinou, se kterou Miruvor doporučujeme podávat, je elfský chléb lembas. O tom ale zase někdy jindy…

KOUKNI SE  Nejšílenější diety světa

3Modré mléko

Výskyt: StarWars

Modré mléko, někdy známé také jako mléko Bantha nebo mléko Tatooine, se vyrábí z mléka samic Banthů. Ne každému se však tito mohutní chlupáči prohánějí doma na dvorku. Modré mléko se naštěstí těší velké popularitě, a proto se dá sehnat hned na několika planetách po celé galaxii. Pokud však bydlíte v planetovém zapadákově a z výplaty si nemůžete dovolit ani vznášedlo nejlevnější kategorie, napodobeninu si můžete snadno připravit i doma.

4Makové mléko

Výskyt: Game of Thrones

Zdá se, že v nemalém množství fiktivních světů je základem pro úspěšný drink mléko. A neznámější nápoj Sedmi království není výjimkou. Nejenže makové mléko dobře chutná, ale navíc působí také jako anestetikum. Pokud jste se zrovna probudili s kocovinou a tomu odpovídající třeštící hlavou, sáhnete místo růžové pilulky po tomto hutném nápoji ovoněném květinami. Raději to s ním ale moc nepřehánějte – můžete se totiž snadno propít až k závislosti nebo třeba rovnou do bezvědomí. Skvěle se hodí pro (občasné) popíjení během čekání na nejnovější sérii GoT.

5Romulan ale

Výskyt: Star Trek

Poslední položka seznamu s sebou nese příchuť zakázaného ovoce. V zemích federace je jeho konzumace totiž ilegální. Ani když budete statečně riskovat a podaří se vám jej získat, nemáte ještě zcela vyhráno. Chuť tohoto modrého dryáku je totiž velmi výrazné i pro samo Romulany samotné. Romulan Ale je prostě jakousi osobní výzvou. Nápoj je skutečně možné zakopit v podobě energetického drinku made in Amerika.

KOUKNI SE  Tam, kde pramení klid
Monika Pospíšilová

Úvodní foto: Pixabay.com

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

fifteen + six =