4 ilustrované knížky, které nadchnou děti i dospělé

V poslední době jako by se s ilustrovanými knížkami roztrhl pytel. Poradíme vám ty nejkrásnější knížky, které nadchnou malé i velké čtenáře.

4Harry Potter (s ilustracemi Jima Kaye)

Ilustrovaný Harry Potter a Kámen Mudrců

Když se v poslední době zmíní nějaká ilustrovaná kniha, spoustě lidí se vybaví právě

ilustrované vydání Harryho Pottera. A musíte uznat, že to si obdiv opravdu zaslouží. Ilustrovaní Potterové jsou hotová umělecká díla.

Reedice Harryho Pottera doplněná o nádherné malůvky Jima Kaye začala vycházet v roce 2014 a každý rok po dlouhých sedm let má vyjít jeden obrázkový díl. Zatím jsou k sehnání tři knihy a na vydání Ohnivého poháru se netrpělivě čeká.

Listování už vydanými knížkami je požitek nejen pro milovníky mladého čaroděje. Jim Kay je očividně taky Potterův fanoušek a na znázornění kouzelnického světa podle vlastních představ si dal záležet. Každou knížku doprovází perfektní obrovské ilustrace zachycující významná místa nebo postavy (v knížkách jsou portréty bradavických učitelů, všech hlavních postav i detailně rozkreslená místa jako Doupě nebo Příčná ulice) a detailní nákresy zajímavých tvorů, rostlin a předmětů. Za pozastavení a prozkoumání stojí snad každá stránka.

3Animalium (s ilustracemi Kattie Scottové)

Animalium

Je libo trochu vzdělání, ale muzeum má zrovna zavřeno? Žádný problém. Pořiďte si Animalium, knihu, která vás provede říší zvířat, a do muzea už nebudete muset.

Animalium je plné detailních ilustrací zvířat pečlivě rozdělených podle živočišného druhu i místa výskytu. V čem je tahle obrázková zoo lepší než ta pravá? Nemusíte přemýšlet, jestli jsou prohlížená zvířata frustrovaná, živočichy detailně prozkoumáte z každého úhlu, aniž by vás něco sežralo a neutratíte ani korunu za předražený párek v rohlíku a cukrovou vatu. Prostě výhra.

KOUKNI SE  3 nejprodávanější knihy měsíce listopadu

Kromě toho, jak nejrůznější zvířata žijící všude na světě vypadají, se dozvíte i spoustu zajímavých informací o každém popsaném tvorovi. Zjistíte, jak šel vývoj každé formy života a co spolu mají jednotlivé druhy společného.

2Van Goghova hvězdná noc

Van Goghova hvězdná noc

Po lekci ze zoologie je čas obohatit se trochu i kulturně. A dokonalým průvodcem, tentokrát po světě umění, nebude opět nikdo jiný než perfektně ilustrovaná kniha.

Umění se prý nejlíp studuje v muzeu a z moudrých knih. Co to ale spojit a mít tak knihu nabitou dějinami umění od jeho samotného počátku a zároveň plnou ilustrací, které vás nenechají na pochybách ohledně podoby všech důležitých artefaktů? Ilustrovaná knížka Van Goghova hvězdná noc představí malým i velkým historikům umění ta nejdůležitější díla pomocí přesných ilustrací doplněných o texty plné zajímavostí i faktů.

1Co se skrývá pod zemí

Co se skrývá pod zemí

Tentokrát tu máme pořádného průvodce pro malé putovale. A to průvodce podzemím. Ať se pohybujete kdekoliv na světě, vždy pod sebou máte nějakou zemi a pod tou zemí je spousta neprobádaných zajímavostí. Vzít lopatu a zkusit se prokopat k tajemstvím pod povrchem je dost náročné a navíc ne vždy může skončit úspěšně. Raději vezměte do rukou rozkládací ilustrovanou knížku Co se skrývá pod zemí a zjistěte vše, co potřebujete vědět. Jenom pozor – ne vždy dojdete k pokladu.

Napsala: Martina Zoubková

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

19 − 16 =