16 důležitých faktů o hře The Last of us 2- souboje, postavy a příběh

Nějaké novinky jste se dozvěděli přímo z gameplaye, který jsme zcveřejnili TADY. Přímo do vývojářů z Naughty Dog jsme však pro vás zjistili další důležité novinky, které vás čekají v druhém dílu této neskutečně vybroušené akce.

16Ellie nechce, aby někdo věděl, že je imunní … ale proč?

Tetování na Elliině paži nám o Ellie hodně napoví … Skrývá jím jizvu a škrábnutí na ruce, protože nechce, aby se lidé dozvěděli o její imunitě. Možná, že když by zjistili, že je imunní, a že by Fireflies mohly její obětí potenciálně zachránit tisíce lidí, aby našli lék, nevedlo by se Ellie ani Joelovi moc dobře. Ale to už jsme věděli na konci předchozího dílu. Reakce lidí by byla nepředvídatelná.

15Ellie je v zabíjení mnohem vynalézavější a kreativnější

V případě, že jste neviděli kus gameplaye, neviděli jste, jak usekala Ellie chlápkovi hlavu mačetou. Nedrží se zpátky, ale nemá tolik síly jako Joel. Musela se naučit několik nových triků, aby zvládla zabít dalko silnější protivníky, s tím hra prostě počítá.

14Joel se objeví a bude důležitou součástí hry

Jedna z prvních otázek samozřejmě směřovala na Joela, protože v trailerech a demu se neobjevil. Tvůrci prozradili, že Joel se dosud v upoutávkách neobjevil záměrně, protože některá fakta se objeví až během hraní. V podstatě půjde o paralelní vyprávění, prozradili tvůrci. Ale vztah Joela a Ellie je podstatnou částí příběu, ať už je Joel mrtvý, nebo živý. Ať už tak, nebo tak, ve hře se jeho přítomnostu určitě projeví. 

KOUKNI SE  Nejlepší hry roku 2023

13Hra začíná v v Jacksonu pět let po posledních událostech a Clickers chybět nebudou

Hra skončila, když se Ellie s Joelem usadili s komunitou v Jacksonu. Komunita vypadala, že je schopná se ubránit jak infikovaným, tak jiným gangům. Ale určitě to tak dlouho nezůstane.

12Vztah Joela a Ellie nebude stále harmonický

Takže víme, že Joel a Ellie budou na začátku hry stále v sídle Tommyho a že se události dostaly na chvíli do normálu, v uvozovkách. Jejich vztah otec-dcera však začne mít i značné trhliny. A podle tvůrců se jejich vztah hodně řeší. Jejich vztah bude procházet změnou. Vypadá to, že se Ellie od Joela nedozví dobré zprávy a její vztah k němu se změní. Ellie některé Jolelovy hodnoty prostě odmítá.

11Plížení se změnilo, aby odpovídalo zranitelnosti Ellie

Joel se mohl chovat tiše, když chtěl, ale když to nevyšlo, tak šel do akce a musel dostat hodně ran, než padl. Ale Ellie je úplně jiná. S její slabší ránou se nemůže vrhat střemhlav do akce. Proto tvůrci změnili v druhém díle stealth systém. Kombinace postoje a hustoty vegetace bude ovlivňovat, zda vás nepřátelé spatří. Proto se v demu ellie skrývá za hustými listy a keři.

10Nepřátelé jsou chytřejší, nebezpečnější a dorozumívají se hvízdáním

Existují tu zcela nové nepřeátelské skupiny. Některé mají těžké zbraně jako sekyry a používají luky. Komunikují mezi sebou hvízdáním, aby určovali vzájemnou polohu. Nepřátelé jsou daleko zákeřnější a chytřejší. Budou se dívat pod auta, budou se informovat. Dokážou se rozestavět, aby jim neproklouzla ani myš. Už se bojíte?

KOUKNI SE  Nejlepší hry roku 2023

9Serafíni jsou jednou z hlavních nepřátelských frakcí

Serafíni (pojmenovaní podle vznešených andělů Serafim) jsou fanatickou sektou, která se jako jiní dali dohromady, aby přežili. Ale oni se spojili pod rouškou fanatické víry. Jsou velmi nepřátelští a agresivní vůči ostatním lidem. Cizince rádi věší a vykuchávají jejich vnitřnosti. To vypadá opravdu nechutně. Komunikují spolu hvízdáním, aby se lépe koordinovali. Mají také svůj vlastní slang, a proto nazývají Ellie „Vlkem“. Nazývají tak všechny ostatní lidi, proč berou Ellie za vlka? Na otázky naleznete odpovědi ve hře samotné.

8Souboj s infikovanými bude úplně jiný

Souboj s tzv. Clickers byl specifický už v předešlém díle, ale tady přijdou tvůrci s novými způsoby, jak je zneškodnit a jak naopak budou útočit oni na zdravé lidi.

7Skákání bude důležitou částí boje

Protože je Ellie menší a rychlejší než Joel, je v boji mnohem mrštnější a bude moci vyskočit a zároveň udeřit. Skokem bude moci své přátelé zneškodnit více možnostmi.

6První díl neměl alternativní konec

Joel musel a měl zachránit Ellie, žádný jiný konec ve hře opravdu nebyl.

5Lék je stále velkou součástí příběhu …

Tvůrci o léku nechtějí nic prozradit, jen se potutelně usmívají. Jen sdělili, že lék bude opět velmi podstatnou součástí příběhu. Události z prvního dílu budou silně ovlivňovat ty současné.

4Autoři drží tajemství, protože každý náznak mohou fanoušci odhalit

Jestli jste smutní, že se nedozvíte do vydání více informací, berte to jako kompliment. Autoři vědí, že fanoušci sledují každý pohyb a detail ze hry a že by mohli odhalit něco, co by se měli dozvědět až ze hry. Nečekejte proto příliš nových odhalení, než které jste te´d dostali.

KOUKNI SE  Nejlepší hry roku 2023

3Přijdou zvraty, které nebudete čekat

Připravte se na neočekávatelné. Zvraty budou a nebudete je čekat.

2Své nepřátelé nebudete nenávidět tolik, jak si teď myslíte

Samozřejmě, že je nebudete mít rádi, když vás budou chtít zabít. Ale tvůrci dali hodně energie do toho, aby byli nepřátelé skutečnými lidmi. mají jména, vlastní rituály, smysl toho, proč se chovají, jak se chovají, vlastní motivaci. Nebudou černobílí, buď dobří, nebo špatní. Ani odpovědi na otázky nebudou černobílé a každý, s kým se hrdinové setkají, bude mít svou váhu.

1Objeví se situace, kdy zapomente, že hrajete hru

Existuje řada způsobů, jak řešit jednotlivé situace, kdy dojde k panice a Ellie bude spatřena. Bude na vás, jak se rozhodnete, že budete situaci řešit. Lidé budou podle autorů velmi překvapeni šíří herního prostoru a systémovými interakcemi, které jim mohou přijít velmi lidské a inteligentní. A také velmi přirozené a organicky zapadající do filmového zážitku. To zní úžasně, co říkáte? nemůžu se dočkat.

 

Kubin

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

seventeen − one =