10 tipů pro šťastné rande

Na rande člověk chodí proto, aby strávil čas se zajímavou a přitažlivou osobou, užil si s ní spoustu zábavy a dělal s ní vzrušující věci. Ne vždy se ovšem schůzka vydaří podle vašich představ, a tak pro vás máme deset tipů, jak si vaše rande zpříjemnit…

10. Buďte realisté

Pokud k randění potřebujete perfektní datum a místo setkání, nebo dokonce perfektní protějšek, máte problém. Zaprvé, dokonalost neexistuje. A co víc, pokud by nějaký dokonalý člověk existoval, s největší pravděpodobností by si k sobě našel někoho stejně dokonalého.

Takže se sami sebe zeptejte: Jste rozumní? Nezáleží vám na detailech až moc?

9. Buďte konkrétní

Když někdo mluví o opačném pohlaví, buď je to sladké a něžné, nebo tvrdé a odsuzující. Ani jeden z postojů není nijak zvlášť užitečný. Neházejte svou polovičku do pytle s ostatními. Pozorně se podívejte a ujasněte si, co se vám líbí a co ne.

8. Buďte zodpovědní

Všichni děláme chyby – někdo proto, že je nezodpovědný, někdo proto, že se cítí bezbradně a někdo si to prostě jenom neuvědomuje. Ať už je to jakkoliv, ve chvíli, kdy začínáte randit, byste automaticky měli přijmout zodpovědnost, která ke vztahům patří.

7. Buďte aktivní

Nečekejte, až vám někdo zavolá. Nekraťte si chvíli vytíráním podlahy, procházkou nebo jógou. Jednoduše přestaňte doufat, že vám někdo rozjasní den a rozjasněte ho vy jemu.

6. Buďte spokojení

KOUKNI SE  Šest znamení, že už masturbujete příliš

Život je řada kompromisů. Musíte jít vlevo, i když jste chtěli pokračovat rovně, v restauraci si musíte objednat kuře, protože nemají vaši oblíbenou rybu, na ples jste nuceni jít se svým nejlepším kamarádem, protože vaše vysněné rande opět nevyšlo.

Na flexibilnosti není nic špatného. Jde jen o to vědět, jak na to a kdy kompromis uplatnit.

V první řadě byste měli vědět, co je pro vás důležité. Ne vždy je dobré nechat se usadit. Pokud nemáte to, po čem toužíte, nejprve se ujistěte, co že to vlastně přesně chcete (základem je reálnost a konkrétnost), a pak se zkuste se svým protějškem domluvit. Výhodou je, že vaše rozhodnutí můžete po čase přehodnotit. Většinu lidí nemrzí chyby, které udělaly, ale to, že se je nesnažily změnit.

5. Buďte pozorní

Jistě existuje spousta věcí, kterými vás vaše polovička dokáže rozveselit. Dejte si ale pozor, takové hýčkání nemusí trvat věčně. Způsob, jak zajistit, aby potěšení trvalo co nejdéle, je jednoduchý – musíte být ochotni obětovat pro partnery čas a dělat jim stejnou radost jako oni vám.

4. Buďte důslední

Pocity hrají ve vztahu důležitou roli jak na začátku, tak i v jeho průběhu, kdy se pár pokouší o změny a kompromisy. Není na škodu sepsat si na list papíru pro a proti, která mohou být při řešení problému užitečná.

Psaní je skvělý způsob, jak se stát upřímnými a soustředěnými. Je to ten nejlepší způsob, jak si v hlavě věci utřídit.

KOUKNI SE  Jak to chodí na swingers party?

3. Buďte kreativní

Proč byste se měli řídit pravidly ostatních párů? Každá dvojice může chtít něco jiného, může se jinak chovat, může chodit kam chce, dělat co chce. Možnosti jsou různé, takže není nutností omezovat se na klasické randění. Každému vyhovuje něco jiného, a tak by byla škoda nezkoušet nové věci a uchýlit se k zaběhlým stereotypům.

2. Buďte všímaví

Dávejte pozor na narozeniny, svátky, výročí… Neznamená to, že byste každý týden museli něco slavit. Ale je dobré jednou za čas si vyjít, protože kdybyste na všechno zapomněli, váš vztah by pravděpodobně hodně rychle skončil.

1. Buďte nebojácní

Pokud ze vztahu žádný strach nemáte, je to jedině dobře. Strach vás totiž omezuje.

Je potřeba zbavit se strachu, předpokladů, hněvu a nestresovat se. V okamžiku, kdy to dokážete, strach už na vás nebude mít žádný vliv.

Ve chvíli, kdy si někoho nového pustíte do vašeho intimního života, se takovéto pocity často objevují. Zbytečné – svůj život si řídíte jen vy sami a vy sami musíte vědět, čeho se bát a čeho ne.

 

 

Tereza Brunerová

www.dummies.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

1 × three =