1Neplánujte

Je to první rande a vás na něj pozval muž vašich snů. Od dezertu víte, že je to dokonalý partner a konečně chlap, se kterým chcete strávit příštích padesát let. Gratuluji, ale nechte si to pro sebe. Respektive všechny ty báječné plány. Každému princi na bílém koni dokáže pořádně splašit herku, když mu začnete vyprávět, kde chcete svatbu, kolik spolu budete mít dětí a jak často budete navštěvovat rodiče.

Je celkem dost možné, že na to všechno dojde. Prostě proto, že vás bude milovat od první chvíle stejně, jako milujete vy jeho. Možná udělá všechno,co vám na očích uvidí. Třeba i něco navíc. Ale nemusíte to na něj vychrlit ještě před prvním polibkem.

2Nejste u pohovoru

myslím u pracovního pohovoru. Povídejte si a nechte řeč plynout. On prozradí něco osobě a vy zase poodhalíte své soukromí a minulost. Víte, kam chodil na základku, a že byl roztomilý blonďáček ještě ve druhé třídě. Je to fajn, ale bolístky z předchozích vztahů se ve vás ozývají a vám pořád vrtá hlavou, kde byl, loni od ledna do května. Nezkoušejte na něj ani další personalistické fígle jako třeba: proč odešel z předchozího zaměstnání, kde se vidí za deset let, jak si představuje ideálního šéfa/manželku, jaké jsou jeho vize, co od vztahu očekává a jaké jsou jeho negativní vlastnosti.

Jaký je a co má rád byste měla poznat tím, že mu nasloucháte. A kde byl v době, o které nemluví vám řekne jistě rád, až si k vám vybuduje důvěru. Třeba je to stydlín a byl na pracáku, nebo seděl ve vazbě. To už je holt riziko randění.

KOUKNI SE  Princ na bílém koni, nebo kulhavá herka bez šlechtice?

3Nešlo by to nějak zařídit?

Ne, nešlo. Tím mám na mysli drobné služby, které vám vytanou na mysli hned, jak zjistíte, čím se protějšek živí. Dělá na dopravce a mohl by vám odmáznout tu nepříjemnou záležitost s jízdou na červenou? Je to zubař a vy byste potřebovala nějak zařídit levnější korunku? Jestli má páky, jak vám z titulu své profese zpříjemnit život, pak vyčkejte, pokud vám sám takovou službu nabídne. Jinak se ale pracovním tématům snažte vyhnout.

4Vydržte

Prvních patnáct minut bylo fakt v křeči. Během čtvrt hodiny jste vyčerpali všechna témata a hovor vázne. Bylo by snadné říct sbohem a vyklidit pole. Překonejte to. Ne každý je holt rozený diplomat a tréma dělá své. Dejte mu šanci a objednejte třeba další sklenku. Mluvit se dá o čemkoliv. Koneckonců, když mu to téma bude připadat divné, může ho změnit a třeba se rozhovoří. Nebo zjistíte, že díky podivnému tématu uhodíte hřebíček na hlavičku. Třeba i on toužil chovat hejno slepic, plavat nahý v rybníku nebo bydlet v maringotce.

5Nevoďte sebou kámošku

I kdyby to byla ona, kdo vás seznámil. Možná jdete na rande na slepo a máte strach, že se z vašeho protějšku vyloupne masový vrah. Vezměte si pepřák, teleskopický obušek, ale ne kamarádku. I jí by mohlo být trapné, když z ní uděláte křena. Třeba se rande vyvede, budete si zamilovaně hledět z oka do oka a ona tam bude sedět a přemýšlet, jak zalézt hodně hluboko pod zem před soustrastnými pohledy.

KOUKNI SE  Sex v roušce…nesmysl, nebo elixír vášně?

6Zapomeňte na bývalého

Jestli si myslíte, že vám zvedne rating, pokud budete co možná nejhlučněji pomlouvat svého bývalého, jste na omylu. Ve výčtu jeho nedokonalostí by se mohl váš nový objev lehko poznat. Při představě, že o něm takhle hovoříte před jeho následníkem by mu nemusela být milá. Buďte diplomat a zkuste pro tentokrát na minulost zapomenout bez ohledu na to, jak hodně to bolelo a jak dlouho to trvalo.

7Vyspěte se s ním

Samozřejmě, když bude vhodný okamžik a rande prostě vyjde. Stane se občas, že to tak prostě je a proč v poznávání nepokračovat. Ty tam jsou doby, kdy se taková žena musela cítit jako lehká děva, když první rande skončilo v ložnici. Sex je přirozená součást každého vztahu a poznat druhého intimně je nevyhnutelná etapa. Proč si ji tedy znepříjemňovat předsudky. To za vás klidně udělají ostatní. Před schůzkou se chystáte, chcete vypadat smyslně, sexy, vyzývavě, prostě úžasně a při loučení se budete chovat jako jeptiška? Buď jděte rovnou v roláku a sukni ke kotníkům s kutnou na hlavě, nebo prostě dejte průchod emocím a ukažte mu, že máte sex ráda. Není nic horšího, než po půl roce randění zjistit, že vám to neklape.

8Pijte s mírou

Skoro se mi nechce zmiňovat samozřejmost, že byste se na prvním rande něměli ztřískat pod obraz. Na nervozitu a počáteční ostych je jistě dobré, pokud tu sodovku naředíte alespoň kapkou bílého. Ale mějte na paměti, že muži tráví alkohol přeci jen jinak, než ženy a i když spolu ve sklenkách budete držet krok, je skoro jisté, že vy dopadnete o poznání hůř. A asi není horší rande, než když vám musí držet vlasy nad záchodovou mísou nebo takové, které si nepamatujete vůbec. O úroveň jsou už jen trapné historky ze záchytky, nebo jak vás musel potupně táhnout domů od kandelábru ke kandelábru.

KOUKNI SE  Sex po porodu - nic není jako dřív

9Neflirtujte s jinými

Musím k tomu něco psát? No tak dobře. Nepůsobí moc dobře, když trapné chvilky ve váznoucím hovoru vyplňujete flirtováním s přítomnými muži. Pokud jste v restauraci, kině, stadionu, nebo kdekoliv ve větší společnosti,buďte tam jen pro něj. Je to vaše první rande. Užijte si ho. Třeba jste komunikativní a snadno navazujete kontakt. Proč mu dávat sežrat, že on je trochu stydlín a první schůzka mu na egu moc nepřidala.

10Zasmějte se trapasům

Chtěla jste, aby všechno bylo perfektní a ono je to od začátku všechno naopak. Zpoždění, flek na sukni, každá bota jiná, spletla jste si Palackého s Palachem a ještě jste mu vyprávěla, že jste se dočetla, že zvlněné vlasy znamenají nedostatek libida a při častém pohledu na dno sklenky zapomněla, že je kudrnatý jako drátěnka. První rande nemusí být povedené. Důležité je, jestli si na jeho konci řeknete, že bude i druhé.

Darina D.

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

13 − 3 =