10 pravidel pro přežití v hororovém filmu

Existují určitá pravidla, která byste měli dodržovat, pokud se chcete dožít konce hororového filmu. Níže naleznete deset těch pravděpodobně nejdůležitějších. Porušení byť jen jednoho z nich vás může stát život.

10Podkroví a sklepy jsou pro losery, mrtvé losery

Místa, kam nechcete jít, pokud netoužíte velmi rychle prohrát svůj život v hororovém filmu. Těžko říct, proč musí téměř každá postava v hororu prozkoumávat půdu či sklep sama. Když už vám zvědavost, hloupost či naivita nedovolí potlačit průzkumné nutkání, tak tam proboha nechoďte sami. Nikdy nevíte, co vás tam čeká. Zvlášť, když se z jednoho či druhého místa ozývají prapodivné neidentifikovatelné či děsivé zvuky. Je pravda, že dost často se právě na těchto místech nachází důkazy nebo důvody, proč se to či ono děje ve vašem domě a usiluje vám o život. Ale stále platí to, co jsme již zmínil. Když tam opravdu musíte jít, tak rozhodně ne sami.

Druhou častou chybou spojovanou s podkrovím a sklepem je fakt, že když postavu (jméno není důležité) někdo nebo něco pronásleduje, sklep či půda se najednou jeví jako dobré místo k ukrytí před útočníkem. Jedno velké NE. Pevné zdi okolo vám možná poskytují určitý pocit bezpečí více než otevřený prostor, ale proč byste se schovávali na místě, odkud je jediná cesta dovnitř i ven.

Zpátky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

4 × 5 =