10 netušených faktů o Noční můře v Elm street

Vítejte ve světě nočních můr a zajímavých faktů, které pro vás připravil Freddy Krueger a jeho parta. O něčem už jste nejspíš slyšeli. A něco pro vás bude možná naprosté překvapení.

1Film byl inspirovaný skutečnými událostmi

Známější, přesto velmi zajímavý fakt. Vědomí, že Freddy Krueger není čirý výmysl tvůrců, je o to děsivější než celá filmová série. Režisér Wes Craven se nechal inspirovat tragickou událostí, ke které došlo při vytváření konceptu pro budoucí horor.

Vycházel z příběhu chlapce, který utekl se svou rodinou z kambodžského pekla do USA. V naději, že najde lepší život a klidný spánek. Přesto ho stále děsily noční můry jeho minulosti.

Řekl svým rodičům, že se děsí spánku. Protože ve spaní ho pronásleduje věc, která ho chce polapit. A proto se snaží zůstat vzhůru, tak dlouho, jak jen to jde. Když konečně usnul, jeho rodiče si mysleli, že je krize zažehnána. Jenže uprostřed noci zaslechli křik. Než se k němu dostali, bylo už pozdě. Jejich syn zemřel na následky mimořádně živé noční můry uprostřed hlubokého spánku.

Zní vám to povědomě? Mělo by, protože Craven použil tento nanejvýš smutný příběh jako hlavní linku pro svůj nový horor Noční můra v Elm Street.

Zpátky
Předchozí článekBarevný listopad přináší tipy na vánoční dárky
Následující článekRecenze: Žena mého života – pohřbil ji, oplakal a teď je zpět

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

8 − 8 =