YOUTUBE tip: Grandpa Kitchen: Obří “street food” pro sirotky

Veselý, svérázný a na první pohled miloučký starý pán vaří pro děti. Sem tam pro staré lidi, sirotky, děti bez domova. Videa, na kterých v přírodních podmínkách vaří s laskavostí ve tváři nejrůznější pro nás snad obyčejná jídla, pro tyhle děti jsou to však vzácnosti, pohladí na duši.
Pomineme-li fakt, že to nejsou často úplně zdravá jídla (hranolky, smažená jídla, a když dojde na něco sladkého, tak rozmixované sušenky Oreo s mlékem, přidaným cukrem, zmrzlinou a ještě čokoládovou polevou… och!), vezmeme víc v potaz to, že výtěžek jde na charitativní účely. A jen samotný fakt, že se třeba jeden den děti těší na to, co jim „dědeček“ uvaří… to je jistě tím světlejším bodem v jejich dětství. Ale jo, občas vaří i zdravé ovocné salátky nebo zeleninová jídla.

A závěrečné rozdávání jídla je třešničkou na dortu. Mimochodem, všimla jsem si, že kluci to obyčejně do sebe hází, ale děvčata bývají opatrnější. Doma potom proběhla debata na téma, jestli to holky  nemají vrozené, protože přece jen jako nositelky života si musíme víc bdít nad tím, abychom nepozřely něco jedovatého….

NEVÍM, ALE v domácím hlasování vyhrála tato teorie, která je vysledovatelná téměř v každém videu.

Takže…

Obrovské porce jídla. Někdy to bez legrace prostě musí nabírat lopatou. A my můžeme obdivovat jeho šmrnc, švih a  viditelný fakt, že tenhle starý pán vařit prostě umí!

KOUKNI SE  Srovnání inteligence psů a koček. Kdo je chytřejší?

Občas oceníme i slípky, kozy, kravky v pozadí, kterak se účastní svého vlastního nerušeného domácího života.

Jak i bez trouby umí upéct čokoládový dort, pizzu nebo sušenky! Stačí přikrýt obří hrnec pokličkou a posypat žhavým uhlím.

Často používá velké množství koření a může vás tak inspirovat, abyste si i vy příště posypali smažená vajíčka červenou paprikou, okořenili hranolky nebo trojobal.

Závěrem: Podívejte se. Přes 2 miliony odběratelů, statisíce zhlédnutí, některá videa jdou i do milionu – stojí za to!

Ostatně, street food a street cooking je fenomén, který za pozornost našince určitě stojí.

 

 

 

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

4 × five =