Už se stalo tradicí, že na udílení cen The Game Awards herní studia představují své nové tituly. Představení nového Xboxu však čekal málokdo. Je to tak, Microsoft představil světu svou konzoli nové generace. Nese název Xbox Series X.
Minimalistický vzhled

Bylo jen otázkou času, kdy se dočkáme odhalení nového Xboxu. Dlouho dobu se mluvilo o Project Scarlett. Ten pravý čas nastal zdá se nyní a Microsoft představil na akci The Game Awards nástupce modelu Xbox One. Konzole nové generace od Microsoftu ponese název Xbox Series X. Než se vrhneme na technické data, kterých je známo pomálu, měli by jsme si říct pár slov o vzhledu konzole. Hned ze startu musím říct, že se mi vzhled nové konzole extrémně líbí. Series X vypadá sice jako kvádr, ale nádherný kvádr, který působí minimalistickým dojmem. Konzoli budete mít moct postavenou horizontálně nebo vertikálně. Když řešíme vzhled, musím si rýpnout do Sony. Vím, že vzhled PS5 není oficiálně znám, ale pokud by se jen zdánlivě měl podobat rádoby uniklým obrázkům, které koluji po internetu, asi bych nebyl moc nadšený.

Devětkrát vyšší výkon

Jak už jsem psal výše, technických dat ohledně nového modelu není moc známo. Ale i z tho mála, co Microsoft prozradil, můžeme usoudit, že Xbox Series X bude výkonná konzole. S přehledem bude zvládat rozlišení 4K při šedesáti snímcích za sekundu. Údajně se však počítá s navýšením až na 120 FPS. Konzole by měla zvládat dokonce i rozlišení 8K. Útroby nového Xboxu jsou z dílny AMD. Eliminaci zdlouhavých nahrávacích časů budou mít nově na starosti SSD disky. Nebude samozřejmě chybět i hardwarová akcelerace ray tracingu. Všechny tyto technické údaje dávají najevo, že Xbox Series X bude opravdu výkonná konzole.

KOUKNI SE  Assassin's Creed Mirage: Ukázky ze hry (walkthrough)
Na hrách se již delší dobu pracuje

Představen byl samozřejmě i nový gamepad. Ten se od svého předchůdce však liší jen drobnými detaily. Upraveny byly jeho rozměry a tvar tak, aby dobře padl do ruky co nejširšímu počtu hráčů. Nově bude obsahovat tlačítko Share, které bude plnit stejnou funkci jako na konkurenčním Dualshocku 4, tedy pořizovat screenshoty a videa. Nesmím zapomenout ani na obsah. Samozřejmě se počítá se zpětnou kompatibilitou. Co se týče nových titulů, Microsoft uvedl, že na nich pracuje patnáct týmů z Xbox Games Studios. Zatím první známou hrou je nový Hellblade. Na nový Xbox nebudeme muset naštěstí čekat příliš dlouho. Na trh se dostane příští rok během prázdnin, což není za tak dlouho.

Martin Kudělka

Předchozí článekSexy nohy Kristen Bell
Další článekSex na vánočním večírku

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

3 × three =