Vývojáři Red Dead 2 čelí žalobě

Ve světě Red Dead Redemption 2 jsou Pinkerton Detective Agency týmem detektivů, kteří loví Arthura Morgena a zbytek Van der Linde gangu – tedy největší antagonickou organizací. Teď se opravdová společnost Pinkerton rozhodla zažalovat celé vývojářské studio Rockstar Games za způsob, jak Red Dead Redemption 2 používá jejich jméno. Obhajoba tvrdí, že jméno je použito s veškerým respektem.

Soudní dokumenty potvrzují, že web The Blast zaměřený na celebrity odhalil, že opravdová detektivní kancelář Pinkerton Consulting & Investigations, která byla založená v roce 1850, požaduje po Rockstar Games zastavení veškeré činnosti.Kancelář to oznámila v otevřeném dopise, který odeslala v prosinci.

Pinkerton Consulting tvrdí, že Rockstar záměrně zneužiil jejich jméno tím, že ho zakomponoval ve hře Red Dead Redemption 2. Společnost požaduje po Take-Two nespecifikovaný poplatek nebo podíl na prodejích hry, protože použití na místě antagonisty může firmu poškodit.

Take-Two okamžitě vydalo prohlášení, ve kterém upozorňují, že jejich právníci věří, že ochranná známka Pinkertonům neumožňuje nárokovat si minulost, ačkoliv přímo zahrnuje jejich jméno. Herní vývojáři mají právo spojovat Pinkerton s divokým západem.

Take-Two potvrzuje, že si jméno půjčili, aby Red Dead Redemtion 2 mohl dokonale vykreslit historické městečko v 19. století.

The Pinkerton National Detective Agency je skutečná organizace, která hrála zásadní roli při udržování pořádku na divokém západě 19. století. Americká vláda platila agentům, aby sledovali a chytali lidi jako byl Jesse James, Butch Cassidy a Sundance Kid. Take-Two se brání, že mnoho her, filmů a písní si bere z Pinkertonů inspiraci. Například v BioShocku Infinite z roku 2013 je hlavní protagonista bývalý agent zmíněné společnosti.

KOUKNI SE  Co nám napověděly úniky o GTA 6? Příběh, postavy, vylepšení

Jiří Makovský

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

eight + 4 =