Vyproštění 2: Natáčení Netflixovského akčňáku s Thorem míří do Prahy!

Chris Hemsworth jako drsný žoldák míří natáčet do Česka. Kvůli zhoršující se covidové situaci v Austrálii se štáb filmu Vyproštění 2 přesouvá do Prahy. Film má hotový scénář a kus snímku už je natočený. Od října do prosince bude po Praze a v okolí probíhat natáčení akčního filmu pro Netflix, který vzniká v produkční firmě bratrů Joa a Anthonyho Russových. Netflix vypustil do světa teaser trailer, který se vrací ke konci jedničky a ukazuje, jak si neohrožený žoldák zachránil život po krutém pádu z Bangladéšského mostu.

Režie akčního bijáku se opět ujal kaskadér Sam Hargrave, který je vycházející hvězdou akcí a brutalitou nadupaných thrillerů. V roli Tylera Rakea se opět vrací Chris Hemsworth (Thor, Avengers), jenž povstane z mrtvých a vydává se na nejnebezpečnější misi své kariéry. Žoldák Tyler Rake měl na konci prvního Vyproštění bezpochyby zemřít. Jenže rekordní sledovanost na Netflixu rozhodla o pokračování a tudíž se muselo oživovat.

Tyler Rake se tedy vrátí do akce a chystá se i do Prahy, kde se bude pokračování hitu natáčet. V těchto dnech přilétají do Prahy filmaři a během listopadu se bude natáčet. Netflix zatím zveřejnil krátký teaser, který opakuje Tylerovu smrt a odhaluje, jak se mu podařilo přežít. Tvůrci se nesnažili být nijak originální a proto je teaser přehlídkou filmových klišé. Tylerovo zmrtvýchvstání je opravdu k uzoufání nudné a trapně neoriginální.

Bude se střílet v džungli nebo dojde na pouliční boj?

Nicméně natáčení v Praze může poukázat na to, že nedojde na boj v džungli nebo v nějaké rozvojové zemi. Vypadá to, že Tyler bude nasazovat život v městských kulisách. Což může být příjemná změna oproti jedničce, která se odehrává v džungli a zaprášených ulicích v Bangladéši s epickým duelem mezi auty na ikonickém mostě na periferii města. Necháme se překvapit s čím novým tvůrci přijdou.

KOUKNI SE  15 nejlepších akčních filmů všech dob

Scénář k dvojce znovu napsal Joe Russo, který je také producent filmu Vyproštění 2. Joe a jeho bratr Anthony Russo produkovali jak první, tak druhý díl pod křídly své produkční firmy AGBO. Světoznámí filmaři se proslavili epickými Marvelovskými velkofilmy ze série Captain America nebo Avengers. Vedle toho ale natočili rozmáchlé lupičsko-drogové drama Cherry o válečném veteránovi pro Apple TV+. Nedávno ukončili natáčení nejdražšího Netflixovského filmu The Gray Man podle špionážního bestselleru, který by měl konkurovat bondovské sérii. Russovi také vedle vlastních režijních počinů podporují a produkují zajímavé žánrové kousky – kromě akční jednohubky Vyproštění produkovali policejní thriller 21 Mostů nebo válečné drama Mosul.

Po Tomu Hollandovi, který v ČR natáčel Marvelácký velkofilm Spider-Man: Daleko od domova a Chrisu Evansovi, jenž v Praze točil špiónskou adaptaci The Gray Man se jedná o třetího představitele komiksového superhrdiny, který se proběhne před kamerami v české krajině. Zároveň je Chris Hemsworth třetím hercem z Avengerského univerza, kterého si Russovi vybrali do hlavní role pro své komornější filmy – Holland hrál v Cherry, Evans v The Gray Manovi a Hemsworth teď ve Vyproštění.

Proč se Russové rozhodli točit v Praze?

Zde si dovolím polemizovat, proč se filmaři vydávají právě do České Republiky. Máme tu výborně zařízené ateliéry, schopné a prvotřídní pracovníky a vhodné podmínky a lokace k natáčení. Zároveň poskytujeme výhodné filmové pobídky, které producentům vrací peníze, které u nás proinvestují. Ale svůj prim tu bude hrát i fakt, že producenti bratři Russové v Praze nedávno uprostřed léta ukončili natáčení svého nového špionážního velkofilmu The Gray Man.

KOUKNI SE  Nesmrtelné hlášky z českých filmů

Jeden z nejočekávanějších filmů Netflixu s rozpočtem 200 milionů dolarů se natáčel v pražských Holešovicích, na Náměstí Republiky nebo u Rudolfina. V pražských uličkách se naháněl Ryan Gosling s Chrisem Evansem. Režiséři a producenti Russové mají Česko rádi a zde Barrandovské ateliéry a filmaře si nemohou vynachválit. Proto nejspíše míří do Prahy i Vyproštění 2 vznikající pod jejich producentským dohledem. Čeští kaskadéři jsou vyhlášení a řemeslníci všehoschopní – což se pro akční bojovku, kde se kulkami a ranami nebude šetřit výborně hodí. Česká část natáčení bude probíhat pod křídly filmové produkce Stilking Films.

Zatím nám ale nezbývá nic jiného, než se nechat překvapit. Během října a listopadu budeme moci potkat v pražských ulicích filmaře s Chrisem Hemsworthem v čele. Dojde na akci, náročné efektní scény a epické kaskadérské kousky, bez kterých se žádný dobrý akční film neobejde. Můžeme čekat kvalitní akčňák, jednoduchý a přímočarý scénář, charismatického hlavního hrdinu a ono české prostředí je pouze třešinkou na filmovém dortu. O ději toho mnoho nevíme – pouze že to bude sequel, který bude navazovat na první díl.

Režíruje Sam Hargrave, scénář napsal Joe Russo, který produkuje se svým bratrem Anthonym Russoem a hlavní hvězdou Chrisem Hemsworthem.

Film bude mít premiéru na Netflixu během příštího roku 2022. Přesné datum zatím nebyl oznámen.

Viktor H.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

19 + seventeen =