Víkend v Praze: Maska a tvář, Veřejný dům v Meet Factory a Cannafest

Vážení čtenáři, mám pro Vás tři tipy na kulturní strávení víkendu 8-10.11. v Praze.

 

Ivana Chýlková v hlavní roli komedie Maska a tvář

V pátek 8.11. od 19:30 můžete navštívit Činoherní klub, konkrétně salooní komedii o banální ženské nevěře Maska a tvář.

maska-tvářHra není jen pronikavým postižením rozdvojení lidské podstaty v tvář a masku, ale především skvělým zobrazením paradoxnosti lidského života: není jednou z nejsmutnějších ironií a grotesek naší existence fakt, že právě ve chvílích, kdy se přestaneme pitvořit, nastupují zpravidla mechanismy společenské masky, která se nám mstí za to, že jsme si troufli přestat hrát, vystoupit ze své – „podstaty“?

Je známa více než zvláštní historie této hry: Chiarelli ji napsal (1916) vážně, aby byla hrána vážně, jako tragické drama, či dokonce jako tragedie. Avšak někdo mu potom řekl: „Ale ne, chlapče, to je od začátku až do konce velkolepá fraška, nech ji hrát tónem burleskním, ne-li přímo šaškovským… Budete mít obrovský úspěch a budete v balíku.“ A tehdy Chiarelli škrtl slovo commedia a nahradil ho grottesco, nechal ji hrát jako frašku, měl obrovský úspěch a určitě přišel k pěkným penězům. Tak se stalo, že bylo vymyšleno – grottesco…

Ivana Chýlková obdržela za roli Saviny Graziové Cenu Sazky a Divadelních novin za nejlepší herecký výkon v roce 2002.

Cena vstupenky: 320 / 290 / 30 Kč
web: www.cinoherniklub.cz/

 

KOUKNI SE  Léčivé a magické účinky stromů

Veřejný dům: Noční šichta v Meet Factory

V sobotu 9.11. v 19:00 začíná a v neděli ve  4:00 ráno končí v Meet Factory prezentace umění provokativní formou aneb Veřejný dům pro Marxe i Rockefellera. Veřejný dům s názvem Noční šichta propaguje originálním způsobem činnost smíchovského uměleckého centra. V sobotu 9. listopadu propojí MeetFactory všechny umělecké směry a nabídne zdarma opravdu nevšední zážitek.

bruno-vanaProjekt Veřejných domů má za cíl zprostředkovat originální formou současné umění široké veřejnosti a prostřednictvím provokativní dramaturgie propagovat činnost MeetFactory. Program listopadového Veřejného domu představí například dekadentní hudební formaci Bruno Ferrari zpěváka a reklamního textaře Samera Housera, graffiti performance Michala Škapy aka Trona, divadelní představení Holky z fachy na téma dělničiny, továrenství, plebsu a čisté krásy, kde se představí enfant terrible českého showbusinessu Ornella Štiková. Protiváhou bude site specific performance Petra Krušelnického či elektro-noiseová formace Reverendi. Bude možné navštívit ateliéry našich rezidenčních umělců (Adrien Giros z Francie, Emmeline de Mooij a Adriaan Mellegers z Holandska, Matteo Rovesciato z Německa, Jarmila Mitríková a Dávid Demjanovič ze Slovenska), seznámit se s probíhajícími výstavami v galerii Kostka (Kateřina Zochová a Tomáš Hrůza) a v galerii MeetFactory (Komiksfest) a upozornit na další projekty našeho uměleckého centra (koncerty, divadelní představení, přednášky, filmové projekce). Zveme také na přednášku o industriální architektuře, videoart a v neposlední řadě na ochutnávku dávno zapomenuté UHO omáčky. Noční šichta v MeetFactory je večerem překvapivých setkání, exkurzí do labyrintu české kulturní scény i nezapomenutelným večírkem. Stejně jako u předešlých akcí je vstup v kostýmu či masce. Tématem třetího Veřejného domu je buržoazie versus proletariát. Akce začíná v 19:00 hodin a pro všechny návštěvníky je vstupné zdarma.

KOUKNI SE  Sous vide chlapská jídla

Vstupné: Zdarma!
web: www.meetfactory.cz

 

Mezinárodní konopný veletrh
Cannafest

Od pátku 8.11. do neděle 10.11. proběhne na Výstavišti Incheba v Praze v Holešovicích čtvrtý Mezinárodní konopný veletrh Cannafest.

1173233_171972_Cannafest_2011_2Návštěvníci se mohou těšit na více než 150 vystavovatelů, kteří zde budou prezentovat nejnovější trendy na trhu konopí. Na pražském výstavišti se budou svých expozicích prezentovat vystavovatelé ze 17 zemí světa. „Zastoupeny zde budou především přední výrobci pěstební techniky či hnojiv, nejlepší šlechtitelé konopných semen, výrobci textilií i kosmetiky, představí se všechna nejznámější média zabývající se konopnou osvětou, dále nejrůznější instituce sdružující firmy využívající konopí jako přírodní zdroj nebo např. bojující za legalizaci či využití konopí v medicíně.

Samozřejmostí je účast předních growshopů nejen z České republiky, pestrou nabídku rozšíří rovněž firmy nabízející vaporizéry či jiné kuřácké potřeby,“ říká ředitel veletrhu Cannafest Lukáš Běhal. Chybět nebude ani zajímavý doprovodný program – konference, workshopy, soutěže.

Otevírací doba pro všechny návštěvníky:
pátek 8. listopadu 2013 11:00 – 19:00
sobota 9. listopadu 2013 11:00 – 20:00
neděle 10. listopadu 2013 11:00 – 18:00

Vstupné: POZOR ! Vstupenky na Cannafest je možno zakoupit za zvýhodněnou cenu v předprodeji ONLINE!, ZTP/P + doprovod a děti do 14ti let v doprovodu rodičů zdarma, dospělí/1-denní vstupenka 190 Kč, 3-denní vstupenka (nepřenosná) 350 Kč

web: www.cannafest.cz/

 

Krásný víkend!

 

Kubin

KOUKNI SE  Nejtrapnější otázky u pracovního pohovoru

 

Předchozí článekSOUTĚŽ: Na knihu O spánku a mizení se může těšit…
Následující článekRecenze: Machete zabíjí ve službách jeho veličenstva

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

10 + 19 =